[IS200] Rozrząd

ODPOWIEDZ
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: jes »

Fakt, jest mało miejsca, ale wystarczy wyjąć wentylatory - wiem bo robiłem. Bez przyrządów do odkręcania i ściągacza nic nie zrobisz. Zabezpiecz chłodnicę grubą tekturą przed przypadkowym uderzeniem!
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: medyss »

Dzięki za odp! Coś do blokowania tego koła wymyślę, bo zauważyłem że są w nim dwie dziury, czyli wystarczy że wymierzę i dorobię płaskownik z wkręconymi śrubami i już będę miał klucz do blokowania. Ściągacze jakieś mam, tylko pytanie czy tam się zmieszczą... Na zagranicznych forach było opisane żeby popukać gumowym młotkiem i też zejdzie.. Ciekawe :)

Poległem. Jak ktoś nie ma sprzętu i kanału to niech się lepiej nie dotyka. Znalazłem fachowca który mi ogarnął Lexa za 250zł także nawet nie warto rąk brudzić :) Odradzam wymianę samemu, no chyba że ktoś ma dobre narzędzia i stanowisko :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: j0hnDEER »

Ja wymieniałem sam , żadna filozofia nawet lepiej sie to robiło niż w hondzie i wieczna walka z zębami i napinaczami.

MOCNO rekomenduje wymianę pompy wody razem z rozrządem przy jednej robocie . Wiem że pompa jest osobno ale wymiana jej na nie ściągniętym rozrządzie bez zwinnej małej rączki jest mocno utrudniona szczególnie poprawne założenie nowej uszczelki i samej pompy. Da sie to zrobić tylko pytanie ... po co utrudniać sobie życie ?

Jak ocenić stan pompy ? na obudowie są 2 dziurki ( miedzy łożyskami) jeżeli mamy nalot w okolicach tych otworów to pompa BEZWZGLĘDNIE nadaje się do wymiany - płyn przecieka przez uszczelniacz łożyska i dokapia je a w zbiorniczku nawet nie zauważyłem że cokolwiek ubywa)
Problem w tym że ta 2ga jest od spodu i ciężko ją wypatrzeć a najczęściej nią płyn ucieka i zostawia nalot - po 200tys.nalot jest srogi a pompa nadaje sie na złom.

czerwona strzałka - dolna dziurka gdzie najczęściej pojawia sie nalot.
Załączniki
images.jpg
images.jpg (8.16 KiB) Przejrzano 2855 razy
Ostatnio zmieniony 2 cze 2014, o 12:41 przez j0hnDEER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: kupiec1985 »

j0hnDEER pisze:Ja wymieniałem sam , żadna filozofia nawet lepiej sie to robiło niż w hondzie i wieczna walka z zębami i napinaczami.

MOCNO rekomenduje wymianę pompy wody razem z rozrządem przy jednej robocie . Wiem że pompa jest osobno ale wymiana jej na nie ściągniętym rozrządzie bez zwinnej małej rączki jest mocno utrudniona szczególnie poprawne założenie nowej uszczelki i samej pompy. Da sie to zrobić tylko pytanie ... po co utrudniać sobie życie ?

Jak ocenić stan pompy ? na obudowie są 2 dziurki ( miedzy łożyskami) jeżeli mamy nalot w okolicach tych otworów to pompa BEZWZGLĘDNIE nadaje się do wymiany - płyn przecieka przez uszczelniacz łożyska i dokapia je a w zbiorniczku nawet nie zauważyłem że cokolwiek ubywa)
Problem w tym że ta 2ga jest od spodu i ciężko wypatrzeć ją a najczęściej nią płyn zostawia nalot - po 200tys.nalot jest srogi a pompa nadaje sie na złom.

czerwona strzałka - dolna dziurka gdzie najczęściej pojawia sie nalot.
dobra uwaga co do pomy , jakiego sciągacza uzyłeś ?? ja nie mam żadnego a chce sobie sam wymienić i nie wiem co zakupic aby się nadało
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: j0hnDEER »

mówisz o rozrządzie czy o pompie ?
jak o rozrządzie to z zaprzyjaźnionego zakładu pneumat do ciężarówek ;) żadnej śruby sie nie boi
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: kupiec1985 »

o rorządzie , czyli śróbe na wale odkręciłes pneumatem a koło pasowe czym sciągałeś ?? bo mnie własnie o to chodzi
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: j0hnDEER »

wyszło bez problemu , ciasno bo ciasno ale nie było z tym cyrków
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: medyss »

jeżeli ktoś nie ma odpowiednich narzędzi to nie polecam tego robić samemu. Chłodnice trzeba wyjąc bo sie pare żeberek pognie a szkoda :) no i koło pasowe na wale jak nie było odkrecane od nowosci to zaden normalny klucz tego nie ruszy no chyba że przez rure i jakos od dołu :)
kuba123
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 3 maja 2014, o 15:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200]Rozrząd

Post autor: kuba123 »

witam, mam pytanie odnośnie rozrządu w IS200, czy należy go wymienic tylko po 150tys czy np po uplywie 10 lat tez? Bo jeden mechanik w ASO stwierdził tak a drugi inaczej:Pi bądź tu mądry..
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

[IS200]Rozrząd

Post autor: Palio »

Moim zdaniem powinieneś wymienic. Tego typu materiał zużywa sie nie tylko z upływem kilometrów ale i czasu. Zreszta ja u siebie wymienialem po 100 k km i chyba 6 latach - stan był masakryczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości