lista problemów mojego is200, proszę o porady

Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lista problemów mojego is200, proszę o porady

Post autor: Dawid0ss »

Nowakman85 pisze:na ebayu nowe denso czyli ori chodzą po 330zł a ngk w Polsce coś koło 580zł;)
To ładnie nas tu w tym kraju rąbią po kieszeni. Ciekawe jeszcze, ile rzeczywiście ori jest w tych "ori" na ebay'u ;-) Pzdr
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: lista problemów mojego is200, proszę o porady

Post autor: Nowakman85 »

nie wiem a co cewki też podrabiają? chyba nie jest aż tak źle
DukeMarcin
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2014, o 17:49
Model Lexusa: IS200_2002
Skąd:: UK+SLONSK
Kontakt:

Re: lista problemów mojego is200, proszę o porady

Post autor: DukeMarcin »

Dziękuje za namiary na garaże. Cewki kupiłem najtańsze około 700zł za komplet, ze względu na to że następną opcją był zakup Denso w Lexus UK gdzie jedna cewka kosztuje tyke co komplet najtańszych. Cewki kupiłem z dwuletnią gwarancją, więc jak padają to je wymieniam, aczkolwiek jest to bardzo irytujące. W dwa lata przejechan około 30tys wymieniłęm 10 cewek (Komplet za pierwszym razem+4 padły po drodze). W tym czasie wymieniłem też świece 3 razy pierw były denso, padły po około 15 tys, teraz są NGK, ale na gazie znowu zaczyna szarpać po około 2h jazdy po mieście. Jeśli ktoś ma gaz i posiada cewki i świece które mu nie padają co chwile proszę o podanie produceta. Sprawdzałem cenę Denso w Azjii i wcale nie są takie drogie jak w UK, tylko import od 50sztuk. Ile kosztują oryginalne Denso w PL. Czy sensowny zamiennik rozwiąże problem ?

Istnieje jakiś przebieb po którym na gazie trzeba się liczyć z wymienianiem świec i cewek ? Jeśli tak proszę podać.

W temacie dwumasy, ma ktoś "jednomasę" ? Przepraszam jeśli nawza nie fachowa. Czytałem wątek na forum o dmumasach i nadal nie wiem nic. Na co lepiej wymienić i ile kosztuje dwumasa lub "jednomasa" w Polsce ? Czy są problemy z dostępnością.
W UK "jednomasa" JUN lub "lokalnego" producenta kosztuje około 2500 zł.

Ktoś mi napisał, że dwumasy padają - oczywiście rozumiem. Jeżeli padnie po 100 tys km - spoko nie ma problemu, ale jak się cos stanie po 30 tys to chyba ch.. mnie strzeli. Więc jak to jest z tym padaniem ?
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: lista problemów mojego is200, proszę o porady

Post autor: tmx89 »

DukeMarcin pisze: W temacie dwumasy, ma ktoś "jednomasę" ? Przepraszam jeśli nawza nie fachowa. Czytałem wątek na forum o dmumasach i nadal nie wiem nic. Na co lepiej wymienić i ile kosztuje dwumasa lub "jednomasa" w Polsce ? Czy są problemy z dostępnością.
W UK "jednomasa" JUN lub "lokalnego" producenta kosztuje około 2500 zł.

Ktoś mi napisał, że dwumasy padają - oczywiście rozumiem. Jeżeli padnie po 100 tys km - spoko nie ma problemu, ale jak się cos stanie po 30 tys to chyba ch.. mnie strzeli. Więc jak to jest z tym padaniem ?
jak zmienisz dwumas na jednomas to zapomnisz o tym temacie... co do jednomasu to albo import z Uk , albo z Japanowa albo Pan Otoczak ktory przerabia dwumasy na jednomasy :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: lista problemów mojego is200, proszę o porady

Post autor: jankess »

http://www.light-weight-flywheel.com/sh ... uct_id=113

Kolega kupil zalozyl i smigalo zacnie ALE :D

Nie jest 1:1 trzeba wysprzeglik nieco przesunac bo jest innej grubosci czy odsadzenia od walu ten jednomas w stosunku do dwumasy ;) ale to niska cena jak za pozbycie sie klopotu z dwumasą...
This IS it
Awatar użytkownika
arrrdian
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 2 lip 2013, o 01:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Chełm
Kontakt:

Re: lista problemów mojego is200, proszę o porady

Post autor: arrrdian »

Jezeli chodzi o szarpanie przy ruszaniu autem to warto sprawdzic tez podpore walu.



A tutaj jezeli chodzi o temat dwumasu: http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... umasowego/
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości