uszczelka miski olejowej IS 200

Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: infidel »

Lexus jest z francji,sprowadził go mój kolega dwa lata temu z uszkodzonym prawym bokiem.Miał wtedy przebieg 89 tys(sprawdzane w serwisie w którym były robione przeglądy,zgodnie z książką)Wczoraj odkupiłem od niego auto za 17tys.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: infidel »

Problem z wyciekiem rozwiązany.Winny był jedynie filtr oleju,lało się spod uszczelki.Po wymianie filtra, oleju i umyciu silnika od spodu jest tam teraz sucho i czysto.Jestem bardzo zadowolony,dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam:)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: medyss »

nie wiem co jest przyczyną ale u mnie też lało się spod filtra.. rok temu wymieniłem na nowy umyłem silnik i teraz znowu zaczyna się lać... Podstawa filtra jakaś krzywa czy co? TAki fajny silnik a obrzygany.. :P
KacperC93
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2014, o 01:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: KacperC93 »

Witam! Temat lekko odkopany, ale mam pytanie, za co można zamocować silnik aby go unieść, muszę to zrobić gdyż chcę zmienić uszczelkę pod misą olejową gdyż lekko się poci a że już wymieniam rozrząd i wszystko po kolei więc to także chcę zrobić również z tym chcę zmienić uszczelkę która jest za tym aluminiowym deklem który znajduje się za rozrządem, wydaje mi się, że tam też troszkę oleju się sączy, lecz nie wiem za co chwycić silnik :( W większości samochodów są do tego specjalne uszy lecz, w Lexie tego nie widzę. Panowie proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: endrju1 »

Haki nie są w standardzie (widocznie toyota doszła do wniosku że się nie będzie psuć). W instrukcji demontaż wygląda tak:
Obrazek
KacperC93
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2014, o 01:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: KacperC93 »

Wielkie dzięki Endrju1 :piwko: Silnik wisi misa zdjęta, jutro odbiór uszczelek w ASO i można składać :biggrin2:
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: uszczelka miski olejowej IS 200

Post autor: XYZ »

Czy konieczne jest podnoszenie silnika do wyjęcia miski? Nie mam za bardzo jak tego wykonać, a samochodu potrzebuję na codzień, więc zostawienie u mechanika odpada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości