LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: sebek8888 »

muzz pisze:nawet na amerykańskiej stornie denso nie ma przykręcanej sondy...dla roczników 90-91 pokazuje tylko wkręcaną...
Gościu prosze cie.... Co mnie obchodzi internet wiem co mam i co potrzebuje... Ma byc przykręcana....
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: muzz »

chłopaku ja tobie tylko pisze co znalazłem gdzie indziej w kraju, na który ten samochód był projektowany więc się nie unoś...chyba, że już masz to w d to więcej nie będę nigdzie patrzył i szukał i marnował swojego czasu...
skoro denso nie ma tego w swoim katalogu a to denso jest producentem oryginalnej sondy to oznacza, że już nie sprzedają takowych...
możesz skontaktować się z przedstawicielstwem denso albo uderzać do aso bo prawdopodobnie nigdzie indziej możesz takiej sondy nie dostać...
ew. zostaje ci dłubanie i szukanie po innych modelach toyoty...np. w corolli e10/e11 przed fl była przykręcana i jest dostępna...
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: sebek8888 »

muzz pisze:chłopaku ja tobie tylko pisze co znalazłem gdzie indziej w kraju, na który ten samochód był projektowany więc się nie unoś...chyba, że już masz to w d to więcej nie będę nigdzie patrzył i szukał i marnował swojego czasu...
skoro denso nie ma tego w swoim katalogu a to denso jest producentem oryginalnej sondy to oznacza, że już nie sprzedają takowych...
możesz skontaktować się z przedstawicielstwem denso albo uderzać do aso bo prawdopodobnie nigdzie indziej możesz takiej sondy nie dostać...
ew. zostaje ci dłubanie i szukanie po innych modelach toyoty...np. w corolli e10/e11 przed fl była przykręcana i jest dostępna...
Od poczatku marnujesz swoj czas bo w pierwszym poscie napisalem czego potrzebuje.... Nie pisałem tez ze musi byc denso
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: klinikalpg.pl »

Odgrzeję kotleta.
Jak to na forum - jest pytanie, dyskusja, a płenty:) nie ma. No to proszę :)
Otóż więc, do UCF10 z sondą mocowaną na dwie śruby (mocowanie typu "flansza 44" gdzie 44 oznacza rozstaw otworów na śruby w milimetrach)
jako sondę regulacyjną, można zastosować sondę uniwersalną Denso DOX-0101 w cenie ~150pln. Jest to sonda przeznaczona do całego mnóstwa Toyot "z epoki".
Niestety nie jest to operacja plug&play ponieważ, czego nie zauważyłem szukając w katalogach czegoś odpowiedniego, u samej flanszy sonda ta ma nieco większą średnicę.
Należy więc powiększyć o ok 1mm otwór w wydechu. Idealnie i elegancko byłoby to zrobić mając wydech zdjęty z auta. Ja odwaliłem trochę rzeźbę, powiększając ten otwór ręcznie na aucie podniesionym na żabie, przy pomocy gwintownika. Jak można się domyślić miejsca za dużo tam nie ma. Robota masakrycznie nieprzyjemna i żmudna, otworu nie udało się ręcznie powiększyć, tak aby sonda weszła do końca, jednak jest szczelnie i regulacja w aucie wróciła.
PS. Być może jest sonda uniwersalna Denso o właściwej średnicy.
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: Troy »

Właśnie jestem po montażu Denso DOX-0101.Powiększanie otworu w kolektorze nie ma sensu.Za dużo pracy,kiepskie dojście.Trzeba by mieć kątową Makitę.Dużo łatwiej i szybciej jest przetoczyć to zgrubienie na osłonie .Dwie minuty i po problemie
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: klinikalpg.pl »

Słuszna uwaga! Jeno "przetoczyć" wymaga raczej pewnego parku maszynowego :). A robić trzeba ostrożnie coby sondy nie uszkodzić.
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: LS400 Sonda Lambda jak dobrac zamiennik?

Post autor: Troy »

Każdy tokarz zrobi to za przysłowiowe piwo,bo to dosłownie chwila.Zniszczyć ?Trzeba się postarać ;)Chociaż są tacy,co potrafią wszystko zepsuć
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości