Zagotowalem lexusa?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Zagotowalem lexusa?

Post autor: wodnik57 »

Witam, w ostatni weekend wybralem sie na dluga wycieczke do Hiszpanii. W pewnym momencie stojac, powoli przesuwajac sie w korku we Francji zauwazylem , ze temperatura skoczyla poza czerwone pole. Szok. Stalem w wielu korkach o wiele gorszych i nigdy mi sie to nie zdarzylo. Zjechalem na parking i wystudzilem auto. Zauwazylem, ze wentylatory sie nie kreca. Zadzwonilem do zaprzyjaznionego mechanika , ktory stwierdzil, ze moge sprobowac jechac caly czas na klimie i wtedy wentylator klimy bedzie tez chlodzil silnik. Tak zrobilem i stwierdzilem, ze temperatura utrzymuje sie w normie. Przejechalem ponad 1000 km w ten sposob. Ostanie 50 km z wylaczona klima i tez temperatura utrzymywala sie w normie. Po zatrzymaniu sie na miejscu postanowilem sprawdzic poziom oleju w ASB. Silnich pracuje , bieg neutralny i mierze. Po zakonczeniu pomiaru zagladam do auta i stwierdzam, ze temperatura znowy zaczyna wznosic sie do gory. Co ciekawe wlasnie w korku zaczalem sie bawic przelaczaniem biegu na neutral, bo kiedys wyczytalem, ze zmniejsza sie obciazenie skrzyni. Wentylatory, na jednym z postojow w drodze sprawdzalem i krecily sie oba. Wylaczenie klimy zatrzymywalo je , ale zalaczenie ponowne nie polwoduje automatycznego ich ruszenia. Nie wiem gdzie szukac przyczyny. Nie ubywa plynu. 1000 km wczesniej wymieniony rozrzad
One Fifty
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 gru 2016, o 19:46
Model Lexusa: Jeszcze żaden
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Zagotowalem lexusa?

Post autor: One Fifty »

Ludzie! Pozycja N w automatycznej skrzyni biegów jest używana tylko w szczególnych przypadkach! Właśnie wówczas olej będący elementem chłodzącym podzespoły skrzyni przestaje czynić swoją funkcję. Kto opowiada takie głupoty, że w pozycji N skrzynia jest mniej obciążona?!? Właśnie wtedy dostaje w dupę po trzykroć.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

Czujnik temperatury silnika może być uszkodzony. Dlatego nie włącza wentylatorów.
Podłącz pod komputer i zobacz wskazania czujnika.
Swoją drogą jeździsz w upały bez wlaczonej klimy?
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: wodnik57 »

Wczoraj pojeździłem trochę m.in. żeby umówić sie na przegląd układu chłodzenia. I samochód pozostawiony na parkingu z włączoną łagodnie klimą się nie przegrzewa. Prawy wentylator załącza się po dłyższej chwili od włączenia klimy. Lewy nie uruchomił się podczas postoju natomiast gdy zatrzymałem się później po 5-10 minutach jazdy to stwierdziłem, ze obydwa wentylatory kręcą. Udało mi sie znowu niestety podwyższyć temperaturę silnika po pozostawieniu skrzyni w pozycji N. Temperatura poszła w góre pomimo włączonej klimy. Ruszyłem i po 2 minutach jazdy wszystko wróciło do normy. Stąd miałem niejasne przeczucie, że coś nie gra z tym Neutralem. Nigdy wcześniej tego nie robiłem (przełączanie na N) i też nigdy nie miałem takich problemów. Opinia Onefifty by tu sie zgadzała i gdy się potwierdzi , bo pojdę sprawdzić czujniki jako, że wentylatory są sprawne , byłoby to najlepsze i najtańsze rozwiązanie.
Do Owczara: jeżdżę z klimą zawsze gdy jest to potrzebne, w tym przypadku motor się zagrzał pomimo działającej klimy. Zacytowałem radę mechanika, do którego zadzwoniłem z autostrady, a który doradził, żeby jechać bez wyłączania klimy nawet przy spadku temperatury, żeby podtrzymać działanie wentylatorów. W weeknd zamierzam przejechać około 1000 km , myślę, że będzie dość ciepło i w poniedziałek samochód odstawiam na testy. Nie mam tu serwisu lexa , ale BOSH powinien ogarnąć temat
sHYmii
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2017, o 11:28
Model Lexusa: is
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: sHYmii »

Kolego daj znać jak rozwiążesz problem...
Jestem ciekawy bo mam podobne objawy ale w innym aucie
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: carsik »

wodnik57 pisze:Wczoraj pojeździłem trochę m.in. żeby umówić sie na przegląd układu chłodzenia. I samochód pozostawiony na parkingu z włączoną łagodnie klimą się nie przegrzewa. Prawy wentylator załącza się po dłyższej chwili od włączenia klimy. Lewy nie uruchomił się podczas postoju natomiast gdy zatrzymałem się później po 5-10 minutach jazdy to stwierdziłem, ze obydwa wentylatory kręcą. Udało mi sie znowu niestety podwyższyć temperaturę silnika po pozostawieniu skrzyni w pozycji N. Temperatura poszła w góre pomimo włączonej klimy. Ruszyłem i po 2 minutach jazdy wszystko wróciło do normy. Stąd miałem niejasne przeczucie, że coś nie gra z tym Neutralem. Nigdy wcześniej tego nie robiłem (przełączanie na N) i też nigdy nie miałem takich problemów. Opinia Onefifty by tu sie zgadzała i gdy się potwierdzi , bo pojdę sprawdzić czujniki jako, że wentylatory są sprawne , byłoby to najlepsze i najtańsze rozwiązanie.
Do Owczara: jeżdżę z klimą zawsze gdy jest to potrzebne, w tym przypadku motor się zagrzał pomimo działającej klimy. Zacytowałem radę mechanika, do którego zadzwoniłem z autostrady, a który doradził, żeby jechać bez wyłączania klimy nawet przy spadku temperatury, żeby podtrzymać działanie wentylatorów. W weeknd zamierzam przejechać około 1000 km , myślę, że będzie dość ciepło i w poniedziałek samochód odstawiam na testy. Nie mam tu serwisu lexa , ale BOSH powinien ogarnąć temat
o którym modelu piszesz?
czy wentylatory nie włączają się gdy temp idzie do góry? (klima wyłączona)
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

Zakładam że o ls430. Z tego co wnioskuję to wentylatory bez klimy się nie włączają. Dlatego sprawdziłbym czujnik temperatury.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: andrew »

Upewnij się na 100%, że poziom płynu chłodniczego jest w normie. Miałem tak samo rok temu, wymiana czujnik nie pomogła, a okazało się, że płyn bardzo delikatnie sączył się właśnie przez poluzowany czujnik aż spadł do takiego poziomu, że wiatraki się nie załączały.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: carsik »

owczar pisze:Zakładam że o ls430. Z tego co wnioskuję to wentylatory bez klimy się nie włączają. Dlatego sprawdziłbym czujnik temperatury.
dlatego chciałbym aby sprecyzował co to za model. Jesli ls430 lub wcześniejsze do zmiany jest termostat.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

Czy przy termostacie wentylatory nie powinny się włączać? Czujnik jest przecież w silniku, a nie w chłodnicy.
Druga sprawa, że włączenie klimy nie rozwiązałoby problemu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość