LS 460 kilka pytań

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Martin7391
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2019, o 12:17
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

LS 460 kilka pytań

Post autor: Martin7391 »

Witam,
od 2 tygodni posiadam LS460 2007 z przebiegiem 200000km. Samochód naprawdę mi się podoba, po wielu niemieckich markach zdecydowałem się na zakup Lexusa i tego w 100% nie żałuję. Mam kilka pytań do użytkowników. Jakie świece są odpowiednie dla tego silnika? Jaki olej wlać? Jakiego producenta filtry powietrza i kabinowy? Chciałbym również wymienić chłodnice, na niemieckim forum znalazłem wątek w którym jeden z użytkowników pisał o przedostatniu się płynu chłodniczego do skrzyni biegów.. Podobno przy około 200000 km dla spokoju powinno się wymienić chłodnice. Pytanie tylko na jaką? Oryginał czy zamiennik?
Jakie słuchawki połączą się bez problemu z tym samochodem? Chodzi mi głównie o tylni ekran.
Zauważyłem niestety, że samochód wydaje metaliczny dźwięk spod spodu auta, najczęściej podczas parkowania(cofanie, jazda do przodu, cofanie), jak również podczas dodania gazu. Jest to metalowy dźwięk, uważam że to luz na wale. Czy to znajoma usterka czy może to jednak coś innego?
Czy to normalne, że odpuszczając gaz komputer pokazuje spalanie chwilowe 0 litrów, a czasami przy tej samej prędkości pokazuje on około 3-5 litrów?
Po ostrej jeździe na zewnątrz czuć zapach podobny do gumy, jest to normalne w tym modelu?
Przepraszam za tyle pytań w jednym wątku, z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: Nemo 77 »

Witaj.
Po pierwsze: Trzeba się przywitać w odpowiednim dziale
Po drugie: Zacząć studiować forum zanim się zapyta itd...
Masz książke obslugi do niego? Tam jest napisane jakie świece,olej itp.,a jak nie to szukać na forum.
Jakie filtry? Czy Lex to Twój pierwszy samochód w którym będziesz coś zmienial? Jeśli tak to znów kłania sie internet i firmy typu Mann,Knecht
Co do reszty pytań się nie wypowiem bo nie użytkuję LS-a
Poza tym gratuluję zakupu. :ok:
Martin7391
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2019, o 12:17
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: Martin7391 »

Szukałem odpowiedzi na moje pytania niestety nic na forum nie znalazłem. Posiadam instrukcje lecz jest ona po francusku i nic z tego nie rozumie, auto jeździło dokładnie w Luksemburgu. Lexus nie jest tak popularny jak auta niemieckie, dlatego tez chciałem tutaj zapytać jakie części były by odpowiednie.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: Nemo 77 »

Nawet jak masz po francusku to odszukaj gdzieś na końcu powinieneś mieć oznaczenia jakie świece,jaki olej,opony. Jak z tym nie dasz rady to wpisz w neta zdaje się lexus parts lub lexus epc...coś w tym stylu.Znajdź model swojego samochodu i sprawdzisz. Jeśli nie oszczędzasz i dbasz o samochód to filtry z tych firm co Ci podałem.Firmy olejowe...ufff.Poszukaj bo tego troche jest.Każdy ma jakąś ulubioną.
Forum jest od tego by pomagać,ale nie wyręczać. Po prostu gdyby każdy pytał po zakupie o to jaki olej,filtry to szybko zrobiłby się bałagan
ikrop
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2019, o 10:13
Model Lexusa: IS 2
Skąd:: będzin
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: ikrop »

Jaki dokładnie masz silnik (ile koni) ?
Świece najlepiej wybrać NGK ewentualnie jak chcesz mieć takie same jak na pierwszy montaż to DENSO.
Co do filtrów to daje rade FILTRON a jak chcesz mieć z najwyższej półki to MANN.
Ja sam używam oleju z MOTULA i jestem bardzo zadowolony (musisz kupić z wiarygodnego miejsca i nie po "super promocji") ale co do oleju to można powiedzieć że ile ludzi tyle opinii.
Z tymi dziwnymi dźwiękami najlepiej podjechać do mechanika, bo może to być jakaś mała pierdoła.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: DaSt »

Jeśli masz 07 rok to świece o symbolu SK20HR11
oczywiście potrzebujesz 8 sztuk.
Reszta to tak jak pisali koledzy wedle uznania. Chłodnicy nie szukaj taniego zamiennika! Ja się dwukrotnie przejechałem za namową klienta na tanim zamienniku z ALLEDROGO i zaprzestałem. Tylko Nissens / Denso / NRF . INTERCARS na zamówienie Nissens 1658 zł detal/brutal. Jak podasz numer VIN to w wolnej chwili mogę podać Ci numery OE ewentualnie jakoś pokrosujemy na zamienniki. Pozdrawiam
Martin7391
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2019, o 12:17
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: Martin7391 »

Auto jest z 2007 roku i ma 381 koni. Myślałem o tej chłodnicy NISSENS 646819. Też myślę, że motul byłyby dobrym wyborem, tylko jaki dokladnie, 5w30, 5w40 czy może 0w30 lub 0w40? Tanie zamienniki mnie nie interesują, chce tym autem jeździć naprawdę dłużej i wiadomo że jakość ma swoją cenę. Co do świec to znalazłem dwa rodzaje Denso do mojego silnika, jedne są tańsze a te drugie prawie 2 razy droższe. Nie wiem na które się zdecydować. Poza tym chciałbym wymienić poduszki silnika i skrzyni biegów. Auto mam kilka tygodni planuje zrobić duży serwis za jednym razem i cieszyć się jazda.
Martin7391
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2019, o 12:17
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: Martin7391 »

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie skrzyni biegów. Jest to normalne zachowanie, ze na zimnym silniku skrzynia przeciąga biegi zanim zmieni na wyższy? Przy zmianie z 2 na 3 bieg czuc też lekkie szarpniecie gdy auto jest jesczcze zimne. Jest to normalne że ta skrzynia zmienia biegi częściowo? Przy zmianie z 2 na 3 zauważyłem, że obroty kilkukrotnie opadają zanim auto auto zapnie całkowicie 3 lub 4 bieg.
mosiek7569
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2016, o 08:25
Model Lexusa: gs430
Skąd:: k-no
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: mosiek7569 »

Ja mam instrukcję po holendersku i wszystkie dane da się z niej wyciągnąć.
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS 460 kilka pytań

Post autor: Yoshi323 »

Martin7391 pisze: Chciałbym również wymienić chłodnice, na niemieckim forum znalazłem wątek w którym jeden z użytkowników pisał o przedostaniu się płynu chłodniczego do skrzyni biegów.. Podobno przy około 200000 km dla spokoju powinno się wymienić chłodnice. Pytanie tylko na jaką? Oryginał czy zamiennik? )
Też o tym słyszałem. Czy skrzynię biegów obsługuje ta sama chłodnica, co silnik?

https://allegro.pl/oferta/lexus-ls460-0 ... 8180886119
Ta jest zrobiona przez Koyo, więc chyba powinna być OK?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości