LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Lv10
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2019, o 07:06
Model Lexusa: 400-460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: Lv10 »

Ktoś może ma pomysł, doświadczenie lub wiedzę i pomoże? UCF20. Majstrowałem przy kopułce z bezpiecznikami w nogach kierowcy. Odpiąłem od nich jedną wtyczkę (maksymalnie na lewo z grubszymi kablami). Po podłączeniu jej z powrotem auto nie chciało odpalić - kręcąc kluczykiem - od strony rozrusznika totalna cisza. Odłączyłem klemy od akumulatora, odczekałem, podłączyłem z powrotem, zamknąłem samochód by uzbroił się alarm, otworzyłem i odpalil dwa razy z rzędu, ale zauważyłem że nie można było nagle zrzucić z P (bez używania overdrive). Ale skoro palił, jeździł, to ok. Zająłbym się tym później. Zostawiłem auto na 2 dni. Po powrocie w ogóle nie chce znowu odpalić. Przekręcenie kluczyka na zapłon nie daje żadnych prób kręcenia rozrusznikiem. Podładowałem akumulator, przejrzałem wszystkie bezpieczniki w kabinie pasażerskiej i komorze silnika. Zmieniłem profilaktycznie te od ECU. Nic. Ktoś może wie co to może być? Wydaje mi się że kombinowanie przy bezpiecznikach nie powinno mieć znaczenia i to zbieg okoliczności. Ale kto wie...
light03
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:49
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: light03 »

Na początek diagnostyka
http://www.lexls.com/tutorials/intro/codereading.html
Do 97r na europe było montowane obd1.
Jeśli nie da się przełączyć z P na D sprawdz czy po naciśnięciu hamulca świecą światła stop z tylu, jesli nie to czujnik pod pedałem do wymiany nie ma to nic wspólnego z odpaleniem samochodu. Oczywiście samochód odpalamy z lewarkiem w pozycji P.
Sprwadz jeszce raz kostke którą rozpinałeś oczywiscie na odłaczonym aku, czy piny na skrzynce bezpieczników są całe i w kostce czy nie są porozginane

W załaczniku manual ucf20 94-00

Powodzenia
Załączniki
LexusLS400_2000-Manual.pdf
(23.01 MiB) Pobrany 344 razy
Lv10
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2019, o 07:06
Model Lexusa: 400-460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: Lv10 »

Miganie kodów nic nie dało. Kontrolka check miga cały czas bez przerw (po podłączeniu się pod OBD koło kierownicy). Światła STOP się świecą. Teraz sprawdzenia skrzyni i tak nie zrobię, bo nie mogę odpalić auta. Styki w bezpiecznikach wyglądają w porządku. Podstawiłem auto pod mechanika celem przejrzenia, bo rozrusznik działał wcześniej już nie do końca sprawnie, więc póki co obstawiam go.
PS dzięki za manuala, bo do tej pory korzystałem z Lex doc ru. :)
light03
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:49
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: light03 »

Jesli kontrolka migała jednostajnie caly czas to nie ma żadnych błędów :)
Jest opcja sprawdzenia rozrusznika bez demontażu dolotu i reszty gratów. Wystarczy igła i kabel ktory dajesz bezpośrednio pod + aku, jesli jestes zainteresowany podesle zdjecia wiazki i pokaże ktory to kabel, sprawdzony patent dziala w 100% :LEXUS:
Lv10
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2019, o 07:06
Model Lexusa: 400-460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: Lv10 »

Poproszę. Jutro dopiero może przekażę kluczyk do auta. Nawet jak się okaze, że to nie rozrusznik to i tak muszą się przyjrzeć co jest nie tak - ale przynajmniej nie będzie trzeba demontować kolektora. Rozumiem, że rozrusznik podłączony na krótko powinien dać znak życia?
light03
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:49
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: light03 »

Główna wiązka z tylu silnika grubszy czarny kabel ze wzorem w rąby. Do igly mialem podlaczony cieńszy kabel, rozrusznik krecił bez problemu. Daj znac jak poszło.
Załączniki
Ls400 palenie na krótko
Ls400 palenie na krótko
P_20200929_153241_1.jpg (118.28 KiB) Przejrzano 3572 razy
Ls400 palenie na krótko.
Ls400 palenie na krótko.
P_20200929_153217_3.jpg (113.55 KiB) Przejrzano 3572 razy
Lv10
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2019, o 07:06
Model Lexusa: 400-460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: Lv10 »

Rozrusznik nie kręcił nawet na krótko.
Zrobili porządek w okablowaniu, zrobili rozrusznik itp.

Auto jednak dalej nie reaguje na przekręcenie kluczykiem w stacyjce. A podpięcie rozrusznika powoduje, że się kręci, ale nawet dobrze nie odpali i od razu gaśnie.
light03
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:49
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: light03 »

Prąd przepływa przez te obwody po kolei

1) Bateria

2) Łącznik topikowy AM2 30A

3) Główne łącze topliwe

4) Przekaźnik rozrusznika (dzięki temu na zacisku 2 będziesz mieć na stałe 12V)

Przepływa druga połowa obwodu rozrusznika

5) Łącznik topikowy AM2 30A

6) Włącznik zapłonu. Prąd dzieli się od AM2 (biały z czerwonym przewodem) do IG2 (czarny i pomarańczowy) i ST2 (pomarańczowy)

7) Bezpiecznik ST 7,5A

8) Przełącznik rozruchu neutralnego

9) Czarny przewód do zacisku 1 przekaźnika rozruchu. Z terminalu 3 idzie też

10) Moduł odstraszający przed kradzieżą i ECU blokady drzwi.
Lv10
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2019, o 07:06
Model Lexusa: 400-460
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS400 UCF20 problem z odpaleniem

Post autor: Lv10 »

1995 EU będzie miał immobiliser? Mam zwykły kluczyk bez elektroniki. Ewentualnie może alarm odcina dopływ paliwa czy czegoś?

Za pozostałe rzeczy dziękuję. Dużo z tego nie łapię, ale może mechanicy dadzą radę. Plus manual serwisowy i podziałamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości