Uszczelki do LS 430

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Uszczelki do LS 430

Post autor: Raven377 »

Witam forumowiczów

Niestety w moim :LEXUS: LS430 trzeba było podnieść głowice i zaczęły się problemy.
Dostępność uszczelek silnikowych jest w chwili obecnej zerowa.
Oczywiście pozostaje ASO, ale chciałem się zorientować czy są jakieś inne opcje ?
Ktoś z forumowiczów miał może jakieś doświadczenia w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc.

I jeszcze jedno pytanko Pamiętam że forumowicze mieli jakiś opust cen w ASO :LEXUS: Czy to nadal obowiązuje ?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, o 07:59 przez Raven377, łącznie zmieniany 1 raz.
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: karole 10 »

Wiem ze były dostępne jakieś zamienniki na allegro i w sklepach motoryzacyjnych ale jeśli chcesz mieć spokój to chyba warto kupić w aso. Z ciekawości co się stało ze trzeba było ściągać głowice?
Anabolo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2018, o 09:52
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: Anabolo »

Amayama.com -oryginały i znacznie taniej niż u nas. Minus to czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: Raven377 »

karole 10 pisze:Wiem ze były dostępne jakieś zamienniki na allegro i w sklepach motoryzacyjnych ale jeśli chcesz mieć spokój to chyba warto kupić w aso. Z ciekawości co się stało ze trzeba było ściągać głowice?
Zaczęło się od nierównej pracy na jałowych obrotach. Myślę ze 2 garnki nie paliły ani na paliwie ani na gazie. Świece wymienione cewki sprawdzone nie było poprawy. Pojawiał się błąd czujnika wału ale nie pamiętam jaki.
Na lewej stronie ciśnienie na cylindrach między 6 a 8 na prawej 11-13 . Chyba zawory. Wypaleń nie widać. Czekam na sprawdzenie szczelności głowic. Już są podniesione No i po to uszczelki.

Pacjent LS 430 2005 LPG ZAVOLI z lubryfikacją, Przebieg ponad 400 k.
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: karole 10 »

A luzy zaworowe sprawdzane były?
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: Raven377 »

Kilka wniosków po ... generalnie Operacja się udała ... ale ...

I tu zwracam się z pytaniem do speców od silnika 3UZ

Chyba potwierdziło się to co napisał użytkownik Karole 10 prawdopodobną przyczyną był brak luzu zaworowego na dwóch garnkach. Pytanie tylko skąd taka różnica ciśnienia między głowicami i skąd ciągle pojawiający się błąd czujnika położenia wału?

Po rozebraniu głowic okazało się ze zawory i gniazda bez uwag. Planowanie głowicy ustawienie luzów czyszczenie i składanie.

Uszczelki .... kupiłem w Lexus Radość. Niby komplet na cały silnik jednak nie ... w zestawie jednak brakuje uszczelek pompy wodnej. Cena bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Zadziałał rabat 10% na Forum (trzeba tylko o niego poprosić).

Potem ... kolejny problem Śruby głowic do wymiany Nie dają się dociągnąć ... Warsztat twierdzi ze przeciągnięte.. Ciekawostka nie było żadnych wycieków ... ale zakupiłem nowe śruby i podkładki. Znów Lexus Radość i znów pozytywna postawa w postaci rabatu.

Silnik złożony gada ładnie tylko mam wrażenie że obroty jałowe są za nisko ustawione. na moje oko jest gdzieś 500 obr/min i czasami buja silnikiem. Warsztat twierdzi ze nie bardzo wie jak podnieść obroty biegu jałowego. I tu kolejna prośba do fachowców. Podpowiedzcie mi co zrobić z tym fantem?

Po 7 tygodniach postoju na podnośniku elektronika i pneumatyka zwariowała na szczęście jakoś to ogarnęli.

Łączny koszt akcji 8.5 k zł i mam wrażenie że ze duża cześć tej roboty była niepotrzebna. Myle się ?

Oczekuje opinii szanownych forumowiczów.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: ledziu »

Jak próbowali złożyć głowy na starych śrubach to szybciutko zmień warsztat.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: skyglobe »

ledziu pisze:Jak próbowali złożyć głowy na starych śrubach to szybciutko zmień warsztat.
Przecież napisał że kupił nowe śruby .

Niskich obrotów przyczyn może być kilka u mnie pomogło czyszczenie przepustnicy. Zrobisz samemu. Co do zestawu uszczelek i braku uszczelki pompy wody to ta występuje z nią, niemniej dziwi fakt że ASO nie wpadło na pomysł i nie zaproponowało uzupełnienia kompletu.
Pozdrawiam
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: ledziu »

skyglobe pisze:
ledziu pisze:Jak próbowali złożyć głowy na starych śrubach to szybciutko zmień warsztat.
Przecież napisał że kupił nowe śruby .
Przecież ukręcili stare i dopiero kupił nowe. Więc jak ktoś składa silnik na starych śr.głowy to co wie o składaniu silników ?

Odpowiem Ci. Nic nie wie.

Teraz chyba warsztat powinien zdiagnozować przyczynę a nie już kminić próbę przypudrowania jakiegoś problemu.
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: Uszczelki do LS 430

Post autor: Raven377 »

Nie dali rady skręcić na stare śruby bo nie mogli ich dociągnąć ...

Wiadomo planowanie i wszystko siadło trochę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości