[LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: Sebek »

Wczoraj wyskoczył mi CHECK, po skanowaniu pokazał się błąd P0325- skasowaliśmy go, została wyczyszczona przepływka. Wyjechałem- check powrócił,- znowu błąd P0325.

Auto eweidentnie "nie jedzie", przerywa. Czy sama wymiana czujnika BANK1 załątwi sprawe? Na jednym z for Lexusa USA znalazłem inf, że "Czujnik spalania stukowego może być sygnałem ... mogą nie działać wtryskiwacze paliwa, itp.".
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: owczar »

Według mnie problem nie musi tkwić w samym czujniku. Gdyby to była wina czujnika, to auto w trybie awaryjnym powinno cofnąć zapłon dla bezpieczeństwa i jeździć w miarę normalnie.

Gdyby nie działał jakiś wtryskiwacz paliwa, to powinien pojawić się także błąd o wypadającym zapłonie.

Czy po skasowaniu błędu silnik także chodzi inaczej? Czy dopiero gdy błąd się pojawi?
Zgrałeś dane zamrożonej ramki? W jakich okolicznościach pojawia się błąd?
Poza danymi z zamrożonej ramki przydałyby się zalogowane dane z jazdy- ważny będzie tutaj kąt wyprzedzenia zapłonu- jeśli lex po OBD te dane udostępnia (powinien), rpm, oraz korekty krótkie i długie na obu bankach. Trzeba sprawdzić co dzieje się w tym banku, na którym pojawia się błąd.

Czasem może się zdarzyć tak, że nieprawidłowy zapłon na jednym z cylindrów wykrywany jest jako spalanie stukowe, ecu opóźnia zapłon, a nic się nie zmienia, więc identyfikuje to uszkodzony sensor. Przyczyn może być wiele. Zanim zabierzesz się za wymianę - nie jest łatwa bo czujnik siedzi pod kolektorem dolotowym, to przeprowadź dokładną diagnostykę.

http://us.lexusownersclub.com/forums/to ... ck-sensor/

Zdaje się, że maniek_LS, to maniek_LS400 z tego forum ;)

Jeśli korekty na obu bankach będziesz miał takie same, to chyba będzie Cię czekała wymiana tego czujnika.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Według mnie problem nie musi tkwić w samym czujniku. Gdyby to była wina czujnika, to auto w trybie awaryjnym powinno cofnąć zapłon dla bezpieczeństwa i jeździć w miarę normalnie.

Gdyby nie działał jakiś wtryskiwacz paliwa, to powinien pojawić się także błąd o wypadającym zapłonie.

Czy po skasowaniu błędu silnik także chodzi inaczej? Czy dopiero gdy błąd się pojawi?
Zgrałeś dane zamrożonej ramki? W jakich okolicznościach pojawia się błąd?
Poza danymi z zamrożonej ramki przydałyby się zalogowane dane z jazdy- ważny będzie tutaj kąt wyprzedzenia zapłonu- jeśli lex po OBD te dane udostępnia (powinien), rpm, oraz korekty krótkie i długie na obu bankach. Trzeba sprawdzić co dzieje się w tym banku, na którym pojawia się błąd.

Czasem może się zdarzyć tak, że nieprawidłowy zapłon na jednym z cylindrów wykrywany jest jako spalanie stukowe, ecu opóźnia zapłon, a nic się nie zmienia, więc identyfikuje to uszkodzony sensor. Przyczyn może być wiele. Zanim zabierzesz się za wymianę - nie jest łatwa bo czujnik siedzi pod kolektorem dolotowym, to przeprowadź dokładną diagnostykę.

http://us.lexusownersclub.com/forums/to ... ck-sensor/

Zdaje się, że maniek_LS, to maniek_LS400 z tego forum ;)

Jeśli korekty na obu bankach będziesz miał takie same, to chyba będzie Cię czekała wymiana tego czujnika.
Ja bym podmienił przepływomierz, na wstęp - prosta operacja a może już wiele powiedzieć, zobacz filtr powietrza czy "jakiś kot" tam nie nocuje :biggrin2:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: maniek_ls400 »

Ten błąd wskazuje na prawidłowy element. Też kombinowałem co może być innego z wymianami wiązki itp. Łatwym testem jest dostanie się do wiązki przy ECU silnika i zamiana (przez niestety rozcięcie obu kabli prowadzących od czujnika) - jeśli błąd 'przeniesie' się na bank2 to ewidentnie czujnik, jeśli pozostanie to masz szanse na kabel. Tymczasowo można zrobić workaround i zmostkować dane do ECU ze sprawnego czujnika do wejścia ECU od czujnika uszkodzonego i tak 'przeczekać' do naprawy. Gdzieś mam sesję zdjęciową z takiej 'naprawy'. Wymiana czujnika stukowego = demontaż kolektora i wszystkie związane z tym 'przyjemności'..
Owczar - niestety ten błąd powoduje tryb awaryjny zmulający auto - lexus wtedy nie jedzie..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: owczar »

Mariusz, a tak w ogóle to gdzie siedzi ECU w LS430? Jeśli dostęp jest dobry to można zastosować ten workaround.

No to w Mitsubishi byli mniej zachowawczy, bo od ECU można odpiąć z połowę czujników, a ono dalej jedzie ;)

Sebek będziesz go gazował? Jeśli tak, to można przy okazji gazowania wymienić ten czujnik.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: maniek_ls400 »

@1 Czujnik jest między bankami pod kolektorem
@2 ECU - to jest ECU główne samochodu - po lewej stronie za lampą są trzy czarne pokrywy, pod tą najbliżej reflektora jest ECU (na schematach było nieprawidłowo wskazywane, że niby pod kierownicą - też tam szukałem :) ).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: owczar »

Czujniki widziałem jak zdjąłem kolektor, dostęp nieciekawy.

Na szczęście do ECU już prościej ;)

Ciekawe jest to co pisałeś na anglojęzycznym forum, że pada głównie czujnik na I banku. Coś musi być na rzeczy, że akurat ten ulega uszkodzeniu.
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: Sebek »

Czujnik zmieniony, okazał sie OK. Bład nadal sie wyswietla:

Obrazek


zmieniony został czujnik po prawej stornie silnika (siedzac w aucie) - stojac przed samochodem (ten po lewej). Tak pokazywały wszytskie schematy, teraz jednak znalazlem inny:

Obrazek

wiec BANK1- to prawy (jak stoje przed autem).
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: maniek_ls400 »

Sugerowałem diagnozę - wybrałeś drogę mechaników - czyli wymianę na czuja i będziesz robił drugi raz :( Jeśli nie masz na to ochoty to opisałem workaround w poprzednich postach..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Bład P0325 czujnik spalania stukowego 1

Post autor: Sebek »

maniek_ls400 pisze:opisałem workaround w poprzednich postach..
nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Wiązka jest ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości