Problem z odpaleniem ls 400

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Nowa mapa nic nie da. Choćby to były wtryskiwacze Keihin, jak będzie gówniany filtr fazy lotnej to wtryski mogą puszczać.

Masz czarno na białym, że wina złego odpalania leży w LPG. Więc niech gaziarz się martwi w czym tkwi problem i go usunie w ramach gwarancji. Możesz mu to łatwo udowodnić. Przełącza auto na gaz, niech popracuje np 2 min i zgaś. Potem niech gaziarz się podepnie kablem i sprawdzi ciśnienie gazu w układzie. Za godzinę ponowne sprawdzenie. Ciśnienie powinno być takie samo. Jeśli spadnie tzn, że jest nieszczelność- w tym wypadku słabe odpalanie świadczy o nieszczelności wtryskiwaczy.
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Gwarancji to już raczej nie ma na tę instalację :), zrobiłem na niej ponad 250kkm. Ale oczywiście ja tez uważam że wina jest po stronie LPG. Jednak nie będę się z nim spierał, skoro tak uważa to on jest od tego aby problem rozwiązać. Ja ze swojej strony zasugerowałem taką przyczynę, a skoro on ma inne zdanie niech sam podejmuje decyzje. Pewnie ma jakieś doświadczenie z którym nie będę polemizował. Zobaczymy w sobotę, bo na taki termin jestem umówiony. Oczywiście dam znać. A na razie, nie jeżdżę na gazie :). Benzyna tanieje i tak trzymać :hobby: :zryw:
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Dzisiaj podszedłem do tematu i po zdjęciu plastikowej pokrywy silnika sprawdziliśmy szczelność instalacji z zewnątrz. Okazało się, że nieszczelne są trzy wtryskiwacze po stronie pasażera. Nie wiem dlaczego wszystkie obok siebie... hmmm. Może być tak, że pracując na wtryskiwaczach, które wyrzucały gaz na zewnątrz powstawał duży błąd na jednej głowicy i komputer chcąc poprawić parametry spalania tak mocno przestawiał parametry wtrysku, że powodowało to takie skutki ???
W tej chwili uszczelniam wtryski, za jakąś chwilę powędrują do auta. Zobaczymy co się będzie działo. Proszę o komentarz... :ok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Co to znaczy uszczelniles wtryski? Wycieku do kolektora nie uszczelnisz.
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Uszczelniłem (chyba bo jeszcze nie jeździłem na nich) wypływ gazu na zewnątrz z wtryskiwaczy. Zlokalizowane to zostało przez popryskanie środkiem do sprawdzania nieszczelności. Jutro sprawdzę czy to pomogło i napiszę.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Ale ten wyciek nie powdowałby problemów z odpaleniem rano.

Aby sprawdzić czy puszczają do kolektora powinieneś odpiąć wężyk od strony kolekora i tam prysnąć tym środkiem.
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Niestety nic nie dało uszczelnienie wycieków na zewnątrz :(. Tak jak podejrzewaliśmy wszyscy do wymiany wtryski, rano w listwach brak ciśnienia co wskazuje jasno na nieszczelności wtryskiwaczy. Teraz jest temat wymiany, i następny dylemat. Ile wydać, na jakie wtryski??
A może przeprowadzić regenerację tych które posiadam??? Widziałem, że są firmy reklamujące się jako profesjonaliści, którzy dają drugie życie wtryskiwaczom i zapewniają o żywotności identycznej z fabryczną. Może wymienić na inne.. jeżeli tak to jakie polecicie? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie??
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: maniek_ls400 »

Moim zdaniem regeneracja wtrysków to podcieranie d.y szkłem. Ile wydasz na najlepsze na rynku wtryski - 300-400PLN/kpl ? Pisałeś, że przejechałeś na LPG 250kkm rozłóż tą kwotę na kilometry i zastanów się czy dużo zyskasz regenerując starocie i tracąc co jakiś czas nerwy ? Regenerowane nigdy nie będzie nowe i kropka.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: agiless »

Coś mi tu nie gra. Jeśli byłeś u gazmena, to ten powinien podpiąć się z kompem i musi widzieć, że lambda daje na bogato. Nie ma innej możliwości skoro wtryski puszczają, będą lały jak szalone w pełnym zakresie obrotów i obciążenia.
Ptzyznam, że piękny przebieg i nie masz co narzekać, że trzeba zainwestować. Jeśli gazmen jest z głową, to zamontuje Barracudy i wystroi, jeśli będzie leniwy, to koszt wtrysków BRC mocniej zaboli. Tak jak pisał Maniek, nie regeneruj i nie kombinuj. Przy tym przebiegu stare są po prostu do wymiany.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Ale te wtryskiwacze puszczają na postoju, więc na wykresach nic nie zobaczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości