Problem z odpaleniem ls 400

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Z tego co piszesz, to jest problem z przekaźnikiem rozrusznika, czyli tzw. automatem. Prąd do niego dochodzi, ale nie przekazuje na uzwojenie rozrusznika. Ew jest problem z masą tak jak napisał carsik. Do rozrusznika masa idzie z silnika. A silnik połączony jest z masą za pomocą grubego przewodu. Musisz go sprawdzić, ale nie wiem gdzie on się znajduje w LS400.

Jeśli z tym przewodem będzie ok, to zdemontuj rozrusznik i spróbuj go uruchomić wyjęty dostarczając masę do jego obudowy. Immo nie blokuje odpalania.

Możliwe że stanął trzpień automatu. Możliwe, że uda się to wyczyścić i przesmarować.

Budowę masz poniżej:
Obrazek

Trzpień o numerze 28235 za pomocą elektromagnesu wypychany jest do przodu. Wypycha koło zębate pośredniczące w przekazaniu napędu na silnik a jednocześnie styka elementy 28226A i 28226 przekazując prąd/napięcie na uzwojenie rozrusznika.
thy
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 21:05
Model Lexusa: LS 400 gen 2.5
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: thy »

owczar pisze: Możliwe że stanął trzpień automatu. Możliwe, że uda się to wyczyścić i przesmarować.
Zgadzam się, trzpień 28235 do wymiany/czyszczenia oraz najlepiej za jednym zamachem dwa kontakty 28226 oraz 28226A i szczotki do przejrzenia.
pozdrawiam,
thy
v8 maniac
Obrazek
Awatar użytkownika
DziadekCBO
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 19:30
Model Lexusa: IS 200 Sport/ IS350
Skąd:: Oświęcim
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: DziadekCBO »

A to możne być tak ze raz działa a raz nie? Bo ja znów odpaliłem na popych i znów działa jak gdyby nigdy nic...
Awatar użytkownika
DziadekCBO
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 19:30
Model Lexusa: IS 200 Sport/ IS350
Skąd:: Oświęcim
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: DziadekCBO »

Po odpieciu przewodu zasilajacego od rozrusznika mialem taki sam efekt jak wczesniej. Czyli brak reakcji na zaplon a kontrolki sie palily. Czyli rozrusznik noe reagowal. Do regeneracji :)
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Podłączę się z tematem, chociaż mój problem jest trochę inny, aczkolwiek dotyczy podobnego niedomagania mojego :LEXUS: :hobby: . Od jakichś dwóch miesięcy mam narastający problem z uruchamianiem silnika rano. Na początku próbowałem problem wiązać z mglistymi porankami i miało to jakieś przełożenie na październikowe wilgotne poranki, ale w tej chwili jest to już problem codzienny. Codziennie muszę pokręcić dłuższą chwilę kilkukrotnie aby auto zapaliło. Ciepły pali na dotyk, po ostygnięciu problem powraca. Mam już nawet patent na bezproblemowe odpalanie. W momencie stygnięcia jak temperatura spadnie poniżej ostatniej kreski na skali, silnik odpala i wtedy wystarczy, że popracuje 10-15 sekund gaszę go i nie mam problemu z odpaleniem rano, czy za dwa dni. Świece zmieniłem, sa suche, nic nie pomogła ta wymiana. Auto jest na gazie, instalacja BRC z parownikiem tzw "cegłą". Dzisiaj sprawdzałem czy w płynie chłodzącym nie ma CO2, wynik jest pomyślny... nie ma :). Myślę, że nieszczelność uszczelki pod głowicą można wykluczyć.
:hobby: :LEXUS:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: maniek_ls400 »

Nie leją przypadkiem wtryski od gazu ? Po wyłaczeniu auta gaz leje się do kolektora i masz zalane wtryski od PB -ćwiczyłem w camry taki przypadek.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Tez od razu o tym pomyślałem. Po zatrzymaniu odlacz elektrozawor przy butli i zostaw az auto przelaczy się na pb. Zgas auto podłącz elektrozawor. Jeśli rano odpali dobrze to Mariusz wskazał Ci przyczynę.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: maniek_ls400 »

owczar pisze:Tez od razu o tym pomyślałem. Po zatrzymaniu odlacz elektrozawor przy butli i zostaw az auto przelaczy się na pb. Zgas auto podłącz elektrozawor. Jeśli rano odpali dobrze to Mariusz wskazał Ci przyczynę.
Można też zacząć od testu z przełączeniem na PB na minutę przed zgaszeniem auta, tak by cały gaz został dopalony.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

To nic nie da. W calym układzie lpg gaz zostaje i dostaje się potem do kolektora. Miałem ten sam problem w galancie. Na szczęście udało się uratować wtryskiwacze. A od tamtej6 pory tylko filtry z odstojnikiem.
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Prawdopobnie macie Panowie rację z tymi wtryskami. Od jakiegoś czasu jeżdzę tylko na benzynie (nie jest droga ostatnio) i problem zniknął. Powiedziałem o tym gaziarzowi i zasugerowałem taką możliwość, stwierdził iż nie ma takiej możliwości aby wtryski BRC "lały". Jestem umówiony na wgranie nowej mapy do kompa gazowego. jeszcze troszkę pouczę lexa na etylinie i będziemy działać po świętach. Co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości