Problem z przewodami podcisnienia RX300 2004 rok

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX

Problem z przewodami podcisnienia RX300 2004 rok

Postprzez nadia2012 » 10 maja 2015, o 20:44

Witam serdecznie. Nabyłem Lexusa rx300 z 2004 roku, przebieg 120tys mil. Auto uzytkuje w UK. Y uwagi na atrackyjna cene spodziewalem sie kilku niespodzianek i tak tez sie nie zawiodlem :biggrin2: .
Na poczatek zajelem sie hamulcami, wymiana oleju w silniku. Auto nabralo wigoru i stalo sie znacznie cichsze. Silnik pracuje prawidlowo. Znalazlem dwa luzne przewody podcisnieniowe w okolicach obudowy filtra powietrza, jeden z nich byl zaznaczony zielona kropka, drugi bez oznaczenia. Podlaczylem ten zolty do oznaczonego podobnie wyjscia z filtra, drugi podlaczylem ponizej. Silnik zaczal pracowac ciszej zaraz po podlaczeniu przewodow, roznica byla slyszalna na wolnych obrotach. Oba biegna w kierunku komory silnika do czujnikow lub zaworkow. Nastepnego dnia rano odpalilem auto i zauwazylem znaczny spadek mocy i gorsze przelacznie biegow UUps. Jezdzilem tylko na zimnym silniku, nie wiem jak Lex zachowa sie po dluzszej jezdzie. Wzroslo spalanie na kompie pokladowym. Biegi nie sa przelaczane plynnie, przed podlaczeniem przewodow bylo znacznie lepiej. Stan oleju w skrzyni prawidlowy. Prosze o pomoc oraz o schemat podcisnien pod maska mojego samochodu. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam Mariusz
nadia2012
Nowy lex user

Model Lexusa: RX300

Powrót do RX