RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

Odnośnie tych moich problemów opisywanych wcześniej (szkoda gadać) to mam jeszcze jedno podejrzenie , a Cewka ??? (któraś z sześciu )
Może Cewka jest walnięta i tak słabo zapala, głośniej i ciężej pracuje i ma większe drgania itd. Ogólnie drążę temat dalej Panowie.
Lexusino
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:49
Model Lexusa: GS300 2006r
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Lexusino »

Musisz przetestowac cewki.
Na odpalonym silniku odlaczaj kazda po kolei i podlaczaj. Ta, ktora po odlaczeniu nie wplynie na prace silnika jest walnieta.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: lukas78 »

Kompresję w końcu sprawdziłeś tak jak radził Owczar? Od tego zacznij kolejne poszukiwania usterki.
Zajrzyj też do reduktora lpg - czy nie puszcza bąka do podciśnienia - bo to też utrudnia rozruch silnika po dłuższym postoju, oraz zakłóca prawidłową pracę silnika na lpg.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Lexusino
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:49
Model Lexusa: GS300 2006r
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Lexusino »

Ja mialem podobny problem w audi i byl temu winien czujnik polozenia walu. Odpalal zawsze za 2 razem, po wymianie problem ustapil.
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

Panowie - Auto zrobione
Robiłem w SIS auto w Łodzi - zajmują się głównie Lexusami ( gdybym robił u zwykłego mechanika może zaoszczędziłbym 500 zł) Może. A tak pogadałem najpierw z nimi i widziałem że maja pojęcie.
Zmienili rozrząd z pompami i wszystkimi napinaczami i auto pali od pierwszego. Sprawdzili zawory ale nie dotykali bo były książkowo ustawione. No i bajer. Po tej tylko operacji auto zapala jak ta lala.
Natomiast drgania silnika przenoszone na kierychę i resztę karoserii jakby nie ustały. Ale zrobiłem i już nie ma drgań . Przyczyną była pęknięta Łapa wydechu mocowana do silnika !!! Rok temu pękła, potem po paru miesiącach coś mi dzwoniło w silniku ( a to ona była ) a następnie z dwa miechy temu kompletnie ją odkręciłem. Po zrobieniu auta w SIS stwierdziłem że jak już jest ta Łapa to ją przyspawam i tak zrobiłem. Wkur....ące drgania Zniknęły. ( a ja myślałem że coś ze skrzynią biegów).
Po tej robocie silnika zaprowadziłem jeszcze do Gazownika ( bo mój na LPG) i tamten też dokonał wymiany wszystkich przewodów, zregenerował parownik i przejrzał wtryski i jest perfekt.
Mam Jeszcze jedno Ale.... w misce olejowej od skrzyni biegów coś piszczy na przekręconym kluczyku ( auto zgaszone) i ten pisk jest też wkur....ący . Co jest grane ?? może wiecie? jakiś układ elektroniczny??
( też kiedyś tego nie słyszałem - może od tego spawania?? ale cholender przecież akumulator odłączyłem)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: carinus »

Jesteś w stanie podać model reduktora i typ
wtryskiwaczy gazowych.U mnie siedzą czerwone hanki i mam problem z ustawieniem dawki gazu,jest za bogato.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: owczar »

Jaka tam jest moc z cylindra? U mnie 160km/6 cylindrów Hana czerwona jest na styk. Identyczne auto na zielonej chodzi na ciśnieniu 1bar i mnożnik w okolicach 1.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: carinus »

Sorki,myślałem o jednym a pisałem o drugim samochodzie.W RX-e mam założone niebieskie hanki i KME Red.Zszedłem juz do minimalnego ciśnienia 0,75bar i mnożnik leży już na jedynce.W IS-ie mam czerwone i ZetaS który jest niereformowalny w kwestii zmian ciśnienia i tam mnożnik wychodzi teraz poniżej jednosci,chyba zmienię reduktor.
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

U mnie wtryski gazowe to: MATRIX HS-HSM Class 2
Reduktor KME RED - 1 EKO 0006 67 R013949 Class 1/2A
I komputer DIEGO LS

Koledzy a co u licha brzęczy na włączonym kluczyku w misce olejowej skrzyni biegów ( to taki cichy pisk )
Jak jadę i przyśpieszam pomiędzy jakimiś budynkami z otwartą szybą to też słychać narastający dźwięk/pisk no i potem już nie słychać bo cała reszta huczy.
Co to może być ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości