[RX400] gen2 drgania silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Temat jest bardziej niż ciekawy,gdyż nikt jednoznacznie nie określił prawdopodobnych przyczyn padania głowic.Wszystko o czym piszę,to tylko moje hipotezy wyciągnięte z obserwacji i rozmów z kolegą.Ja średnio widzę powodzenie wymiany uszkodzonego elementu na inny,który będzie miał zaraz ochotę wyzionąć ducha,nie wiadomo kiedy i gdzie.Będę miał głowicę od 400-ki i jeżeli uda sie dostać jakąś od 330-ki to porównam czym one się różnią i czy da się je zamienić.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: gmiter »

Faktycznie silnik Otto. Co do głowicy to ma wejścia z bloku takie jak w RX330 - ta sama uszczelka pasuje. Pytanie w sumie do położenia przewodów wodnych - czy nie powstają gdzieś przewężenia z powodu takiego a nie innego ułożenia - bądź czy są położone tak samo jak w RX330?
Najgorsze w tym silniku są właśnie te dosyć częste obciążenia termiczne które prawdopodobnie są główną przyczyna pękania tej głowicy - silnik staje, pompa wody staje a gdzieś się ciepło musi podziać - i zamiast przelecieć do radiatora to sobie się głowica delikatnie zwiększa wymiary miejscowo przez rozciągalność cieplną a po chwili zmniejsza - i tak co parę minut jazdy w mieście.
Może faktycznie dodatkowy obieg/pompka elektryczna załatwiłaby sprawę? Podniesienie zbiorniczka raczej nic nie pomoże bo nie wymusi obiegu, raczej wątpię też żeby aż tak się zapowietrzały głowice skoro w 330 jest podobny układ (albo identyczny) i tam to śmiga.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Jeżeli wytworzysz w układzie bąbel pary wodnej,który wywali część płynu do zbiorniczka to nie będzie możliwości zassania tego płynu z powrotem gdyż nadal panuje spore nadciśnienie.Dodatkowy zbiorniczek zabezpieczy przed takimi problemami,gdyż nie będzie możliwości powstania braku płynu w układzie.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: gmiter »

Trzebaby go dać gdzieś na podszybiu wtedy - może faktycznie zdałoby to egzamin.
Ogólnie zauważyłem że Toyoty i Lexy mają nisko zbiorniczki wyrównawcze. W IS300 jest poniżej chłodnicy i poniżej głowicy nawet.
W XC90 mam go jakieś 15cm powyżej wysokości pokrywy zaworów, w poprzednim V40 było to samo.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

W normalnej sytuacji zbiorniczek może się nawet ciągnąć po asfalcie a i tak zostanie zassana potrzebna porcja płynu.Tyle że tutaj dochodzi prawdopodobnie właśnie do nietypowych zjawisk.Podniesienie zbiorniczka zapobiegnie osuszaniu chłodnicy i możliwe że raczej pomoże niż zaszkodzi.
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: DarekLEX »

Fachowiec z Szczecina Firma Lexserwis twierdzi ze trzeba dbać o chłodnicę. Nawet wymienić na nowa chociaż stara nie przecieka. Zaglądać pod korek płynu ale przy chłodnicy a nie do pojemnika wyrównawczego. Mój lex ma 310 tys km i nic sie nie dzieje.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: piotrek_camry »

Tylko to co Wy nazywacie zbiorniczkiem wyrównawczym to wcale nim nie jest. To jest zbiornik przelewowy.
kaczka1980
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2020, o 20:29
Model Lexusa: Rx 400h
Skąd:: Kwidzyn
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: kaczka1980 »

Witam odgrzeje trochę temat mam stukania przez 1-2 sek rx400h na zimnym silniku(jak na filmie) Nie mam wypadania zapłonu ani żadnych błędów poziom w zbiorniku jest ok, dzis sprawdze dodatkowo chłodnice po zdjęciu pasa. 
Jeśli bym miał mało plynu to czy zazwyczaj do robienia jest glowica / uszczelka od strony chłodnicy?  ( łatwiejszy dostęp).
 
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: kiniu »

Nie sugeruj się zbiorniczkiem, odkręć korek od chłodnicy dolej plynu zobacz ile wlałeś, pojeździj i zobacz czy ubywa. Możesz użyć tez testera szczelności jeśli są spaliny w układzie do kupienia za kilkadziesiąt zł, sprawdź kompresję.
Mi nic nie stukało, plynu ubywało(200ml na miesiac), po rozebraniu dwie glowice pekniete na 5 i 4 cylindrze. Jednej glowicy nie ma sensu zrzucać jak i tak rozrzad rozpinasz
kaczka1980
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2020, o 20:29
Model Lexusa: Rx 400h
Skąd:: Kwidzyn
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: kaczka1980 »

Sprawdź jutro testerem szczelności mam taki rurkowy, po zdjęciu pasa odkręciłem korek na wężu przy chłodnicy i plynu pełno. Spróbuje jeszcze po świętach wymienić świece, chociaż nie mam żadnych błędów z wypadaniem zapłonu. Jak się okaze, że tester się zabarwił, to te pekniete głowice się naprawia czy odrazu się rozglądać za uzywką?
 
 
 
Ostatnio zmieniony 19 gru 2022, o 23:19 przez kaczka1980, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości