RX300 1 gen - nierówna praca na D

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: adeq4 »

Z tego co kojarzę to jest to emulator do wskazań poziomu paliwa w baku. Miałem coś takiego w peugeocie.
Janczur
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 25 paź 2016, o 16:09
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warm_Maz
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: Janczur »

Dokładnie, to emulator wskazań benzyny w zbiorniku, resetuje poziom po każdym odpaleniu silnika.
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: addzik »

Zatem ciężko znaleźć mi powiązanie pomiędzy tym emulatorem, a występującymi problemami.
Awatar użytkownika
Iron man
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:50
Model Lexusa: rx300
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: Iron man »

Mi też było ciężko znaleźć jakiekolwiek powiązanie tego emulatora. Zainteresowałem się nim, gdyż pokazywał zły poziom paliwa. Gdy samochód zatankowany był do pełna, to wskaźnik pokazywał pół baku. Na połowie baku wskaźnik pokazywał brak paliwa. Wypiąłem go, zrobiłem zworkę, odłączyłem bezpiecznik od LPG i auto pracuje jak powinno na benzynie. Teraz pozostaje ogarnąć lpg bez emulatora lub z nowym.
yanek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2016, o 21:54
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: yanek »

I pytanie do Iron man: gdzie u Ciebie było zamontowane to urządzenie powodujące szarpanie podczas jazdy?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: adeq4 »

Zazwyczaj montuje się to przy pompie paliwa.
Awatar użytkownika
Iron man
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:50
Model Lexusa: rx300
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: Iron man »

yanek pisze:I pytanie do Iron man: gdzie u Ciebie było zamontowane to urządzenie powodujące szarpanie podczas jazdy?
Wlutowane w przewody przy kostce pompy paliwa i wskaźnika.
Awatar użytkownika
Iron man
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:50
Model Lexusa: rx300
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: RX300 1 gen - nierówna praca na D

Post autor: Iron man »

To jednak nie była wina tego wynalazku, a prawie nowych cewek zapłonowych Magneti Marelli. Wyszedłem trochę na głupka, ale autentycznie po demontażu tego emulatora silnik zaczął pracować równo na benzynie. Nawet wziąłem żonę na przejażdżkę, aby upewnić czy mi się nie wydaje. Ale zrobiliśmy 35 km i było w porządku. Po czym dzisiaj rano znów nierówna praca i te same objawy. Mam założony komplet cewek Magneti Marelli. 3 sztuki założyłem 2 miesiące temu, a kolejne 3 sztuki teraz, po stwierdzeniu wspomnianej na początku usterki. Nowe 3 sztuki zamontowałem pod kolektor ssący, a te 2-miesięczne z przodu. Z ciekawości zmieniłem te przednie 3 sztuki na stare ori cewki Denso, które miałem wcześniej. No i problem rozwiązany, auto jeździ nawet na gazie. Aby się upewnić robiłem taką wymianę 3 razy - raz Magneti Marelli, raz stare. Nie mam już żadnych wątpliwości.

Podsumowując, tanie mięso to psy jedzą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości