RX330 wysokie spalanie

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: marchewa195 »

100% będą sondy, ja przerabiałem to w LS430. Spalanie nagle ponad 20 litrów. Po wymianie wszystko do normy wróciło. Wymieniłem wszystkie 4 na DOX-0109.
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: kiniu »

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie te przed katem są inne niz za.obczajalem parametry na jałowym jutro wezmę kogoś i zobaczę jak podczas jazdy
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: marchewa195 »

Fabrycznie były dwa rodzaje sond. Ale DOX-0109 może być zamiennikiem zarówno regulacyjnych jak i diagnostycznych sond. Niestety trzeba lutować wtyczki. Jak nie chcesz to DOX-0238 mają już wtyczki gotowe.
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: kiniu »

Rozumiem, sondy zamowilem oryginaly dobra cene mi zrobili a w sobote jade do ogarnietego diagnosty wiec bede mial jasnosc podziele sie co i jak bylo
kiniu
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2018, o 21:14
Model Lexusa: rx330
Skąd:: jelenia góra
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: kiniu »

Nie wiem jak z tym lutowaniem kilka razy juz slyszalem ze w sondach nie mozna lutowac
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: marchewa195 »

Można lutować. Przewody są stalowe, więc trzeba umieć to zrobić. Natomiast jak umiesz, i zlutujesz przewody "na choinkę" żeby lutowanie nie było jedno obok drugiego, to wszystko będzie OK.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: piotrek_camry »

Lepiej założyć tulejkę i zacisnąć.
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: marchewa195 »

Oczywiście jeśli ktoś nie czuje się na siłach żeby lutować, lub nie ma w tym sprawy to jedyna opcja na uniwersalnych sondach to zaciskanie na tulejkach które są w komplecie z sondami. I jedno i drugie będzie działać.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: klinikalpg.pl »

piotrek_camry pisze:Lepiej założyć tulejkę i zacisnąć.
Dokładnie tak. Lutowanie przewodu do sondy lambda jest niewłaściwym pomysłem nie dlatego, że trudniej to zrobić tylko dlatego, że zaburza pracę sondy.
Tak przynajmniej twierdzą na szkoleniach z tematu :) Niestety mam za małą wiedzę, aby z pamięci odtworzyć i wytłumaczyć mechanizm działania sondy, ale chodzi o to, że tlen (a sonda lambda to czujnik tlenu :-) czyli jego referencyjny poziom przedostaje się do sondy poprzez plecionkę stalową czy też bardziej przez "wolne przestrzenie" pomiędzy cienkimi drucikami. Zalutowanie przewodu zaburza dostarczanie tlenu do sondy.

O!
"If you are replacing the O2 Sensor with a universal replacement sensor, you'll have to splice the factory connector plug onto the new sensor. Or if you've order a sensor kit which comes with connectors, you'll have to install the connectors which come with the kit onto the new sensor wires. DO NOT solder the connectors onto the wires. They must be crimped on for the O2 sensor to work correctly. For the sensor to work correctly, it must draw clean air down to the sensor through the air gaps in the stranded wire. If you solder the wires, the solder will fill the air gaps in the wire and the sensor will not work correctly. "
Źródło:
http://www.clarks-garage.com/shop-manual/fuel-18.htm

Rzecz oczywista, że temat dotyczy wyłącznie sond napięciowych ("wąskich", NBO).
Sondy prądowe, szerokopasmowe występują wyłącznie jako dedykowane i tam nie ma mowy o jakichkolwiek ingerencjach w przewody !
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX330 wysokie spalanie

Post autor: marchewa195 »

"Zlutowanie przewodu zaburza dostarczanie tlenu do sondy" - rewelacja... Gdzie przewód, a gdzie "pomiar" tego tlenu... Ech, szkoda gadać. "Tlen dostarcza się do sondy przestrzeniami między drucikami..." Do sondy "tlen" dostarcza rura wydechowa wraz ze spalinami... Tym co się obawiają zaburzeń tlenowych polecam zacisnąć tulejkami, tylko sprytnie, czyli tak żeby nie w tym samym miejscu wszystkie cztery przewody bo na kablu grucha powstanie. A reszta może śmiało lutować. Tlen się nie zaburzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości