Rx 400h sterownik silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gregor0388 »

Koledzy mam pytanie jak w tytule. Czy wie ktoś może gdzie znajduje się sterownik silnika w RX 400h?? Muszę sprawdzić jego nr bo prawdopodobnie zbliża się usterka a trzeba zamówić zgodnie z numerami.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: klinikalpg.pl »

Sądzę, że przypuszczam, że najprawdopodobniej ukrywa się pod deską rozdzielczą mniej więcej pod "schowkiem na rękawiczki" bliżej słupka.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gregor0388 »

Spec od sterowników stwierdził że pod maską przy silniku "raczej" (tak powiedział) ale jedyne co tam jest to modol wspomagania. Też wydaje mi się że sterownik jest przy lewej nodze kierowcy. Ok będę szukal,bo najprawdopodobniej szykuje się wymiana. Ciekawe jak kosztów to wyjdzie.Dzieki kolego za pomoc jak wiesz coś a pro po wymiany sterownika to wal
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gregor0388 »

Z lewej strony są sterowniki ale to nie jest sterownik silnika. Jakieś pomysły? Jeśli ktoś coś wie będę wdzięczny
Gustaw_s
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2018, o 09:57
Model Lexusa: Rx
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gustaw_s »

kolego co to za usterka Ci sie zbliża ? napisz coś więcej o co chodzi, ewentualnie daj linka gdzie o tym można poczytać !


moze to to

https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... ..i&w=1170
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gregor0388 »

Tak to to :) Dzieki kolego jesteś wielki :ok:. Otóż sprawa wygląda w skrócie następująco. Auto przerywa tz szarpie głównie w zakresie 65Km\h do 90Km\h wtedy jest to baaardzo odczuwalne. Wymienione swiece, cewki i lambdy ok przeplywka dobra.. Brak błędów od tych rzeczy. Natomiast raz wyskoczył błąd P0606 po kilku telefonach wstępnie stwierdzono że być może uległ uszkodzeniu sterownik silnika. Zrobiłem manualny reset kompa nic nie pomogło dalej szarpanie w tym zakresie prędkości. Może macie jakieś sugestie pomysły?chce zmienić i zaprogramować nowy sterownik tz drugi używany ale muszę najpierw odczytać numery swojego i dobrać taki sam. Ciekawe ile takie programowanie bo sam sterownik od 150zl do 500zl
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gregor0388 »

Witam po zbadaniu wyszło że jest to.... BARO sensor Circuit malfunction P1100.... Czujnik ciśnienia barometrycznego czy jakoś tak wie ktoś może co to i gdzie to jest
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Gregor0388 »

Diagnoza mechanika który stwierdził że to czujnik była oczywiście błędna. Uszkodzona jest skrzynia biegów :/ dlatego auto szarpie w przedziale prędkości a teraz przedział ten wydłużyl się od 40km do 140km także czeka nie kupno i wymiana skrzyni.Chyba już wszystko się popsuło także brawo Lexus.
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Rx 400h sterownik silnika

Post autor: LEPSI RX »

Dziwny objaw jak na skrzynie cvt.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: DawGad »

Gregor0388 pisze:Diagnoza mechanika który stwierdził że to czujnik była oczywiście błędna. Uszkodzona jest skrzynia biegów :/ dlatego auto szarpie w przedziale prędkości a teraz przedział ten wydłużyl się od 40km do 140km także czeka nie kupno i wymiana skrzyni.Chyba już wszystko się popsuło także brawo Lexus.
Spokojnie kolego z wymianą tej skrzyni. Sam trafiłem na takiego "fachowca" co Ty który wymienił mi skrzynię bo taka była jego diagnoza i nic to nie dało. Okazało się że to ECU silnika było odpowiedzialne za szarpanie (w moim przypadku początkowo głównie przy redukcji ale później szarpał też przy zmianie biegów do góry). Wymiana sterownika nie jest p&p, trzeba przelutować kości z immo... Moja rada... jedź na diagnostykę do ASO a później szukaj prawdziwego speca
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości