przegląd RX400h

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

przegląd RX400h

Post autor: MarioMario »

Witam
Doczytałem, że w tym modelu olej silnikowy powinien być 5W30 wymieniany co 12000 km oraz olej do skrzyni co 60000km.
Moje auto ma przejechane 309 tys km, rocznik 2006, Jaki jest zalecany olel do silnika i do skrzyni dla tego modelu. Czy te odstpy wymiany które wpisałem są prawidłowe czy w tym wieku auta zaleca się inne?
Pozdrawiam
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: skyglobe »

Tak na szybko.
https://liqui-moly.pl/katalog-doboru-ol ... fd2ea397e/
wystarczy poszukać
Pozdrawiam
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: MarioMario »

Bardziej pytałem się w kontekście czy do auta z tym przebiegiem można jeszcze stosować olej, który jest dedykowany dla nowych aut. Przeważnie po 300 tyś olej zmienia się na półsyntetyk zęby nie wypłukać nagarów z silnika.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: klinikalpg.pl »

MarioMario pisze: Przeważnie po 300 tyś olej zmienia się na półsyntetyk zęby nie wypłukać nagarów z silnika.
Nie wydaje się to mądrą teorią. Ale każdy po swojemu.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: cooper69 »

A kto Ci takich głupot o oleju odpowiadał?

W poprzednim aucie (benzyna turbo czyli duużo bardziej wysilony niż to co masz) cały czas pełny syntetyk według instrukcji.
Jak go sprzedawałem to 365 tysięcy na liczniku miał.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: MarioMario »

Jak się nie mylę to słyszałem to na tvn turbo, ale dobrze wiedzieć że jest inaczej. Dzięki za radę
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: MarioMario »

Czy ktoś może podpowiedzieć albo udostępnić jakiś materiał jak się wymienia płyn przekładniowy w skrzyni E-cvt ww lexus Rx400h. Chodzi mi tutaj o przedni napę bo tylny już ogarnąłem.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: carinus »

Ole wymieniasz jak w każdej innej przekładni,jednym korkiem zlewasz,drugim zalewasz.

Jeszcze odnośnie oleju silnikowego.Stosując syntetyk raczej syfu w silniku nie znajdziemy,więc nic nie możemy wypłukać.Po zakupie auta robimy profilaktycznie płukankę,gdyż nie możemy mieć pewności co stosował poprzedni właściciel.Dopiero gdy silnik zaczyna brać olej,możemy pokusić się o zmianę parametrów,ale z bazy syntetycznej bym nie rezygnował.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: przegląd RX400h

Post autor: MarioMario »

Bardziej chodziło mi o to jaki olej kryje się w puszce toyota/lexus , a nie jaki jest polecany , bo każdy sklep czy portal poleca inny olej i każdy olej jest najlepszy. Miałe kiedyś hankę to wiem że fabrycznie był lany shell, a co do Lexa to słyszałem że fabrycznym olejem jest Castrol co mnie dziwi bo kiedyś nalałem castrola do toyota avensis 1,8vvti i zaczęła kopcić na niebiesko, zalałem motulem i ustąpiło. Jednak teraz motul to ponoć same podruby.
Ale wracając do Lexa podpowiedzcie jaki tam leją olej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości