błąd P0171

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: stecko »

kliMati pisze:a ja ponowię pytanie, czy koledzy układ wydechowy w okolicach sond lambda sprawdzali na przedmuchy? Niekoniecznie osobiście, może lepiej, żeby jakiś warsztat od wydechów to zrobił. Nowa rura potrafi wyłączyć check engine już po kilkuset metrach.
Taki mam trop. Szukam kogos kto ma w warsztacie maszynę do wytwarzania dymu. Tylko ciezko kogoś znaleźć w mojej okolicy...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: klinikalpg.pl »

A to fajek (że nie wspomnę o cygarach :) ) to już na tym świecie nie ma ? Ani użytkowników rzeczonych ???
Maniolo83
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2020, o 17:49
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Gateshead
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: Maniolo83 »

SOWA01 pisze:Witam. Samochód RX 300 1MZ-FE trochę odgrzewam watek ale w żadnym poście nie ma odpowiedzi. Błąd jak w tytule zbyt uboga mieszanka głównie na gazie ale i na benzynie potrafi się zapalić. Był kłopot z sondami wymienione i nic. Korekty idealnie ,zawory idealnie głowice po remoncie,przepływomierz działa wyczyszczony. A i dodam że błąd tylko na banku 1. Auto jedzie tak naprawdę nic z nim się nie dzieje tylko ten błąd na desce . Jakieś pomysły? Może ktoś się spotkał POZDRAWIAM


Ile sond posiada ten silnik? I ile wymieniles
Czasem bywa tak ze jest 1a sonda szczelona a druga probuje ja poprawić. Druga sprawa ze lexus to wybredna bestia zdaza sie tak ze nie lubi zamienników. No i czy nie trzeba sad adaptować po wymianie. Ja będę wkrotce przerabiał to w swoim gs300 jak za zne nim jezdzic.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: muzz »

Nie za bardzo rozumiem co druga sonda może próbować poprawiać?
Druga sonda, za katalizatorem to sonda stricte diagnostyczna i ona nic nie poprawia tylko sprawdza czy katalizator działa poprawnie. W odróżnieniu od sondy przed katem, jej napięcie powinno być w miarę stałe na poziomie 0,6-0,8V.
I o co chodzi z zamiennikami?
Wystarczy kupić sondę denso, nie musi być dedykowana z pasująca kostką elektryczna, może być bez kostki - przewody można zlutować. Będzie tańsza od boscha czy innych i od wersji z kostką ale będzie działać. U siebie mam chyba wszystkie 4 już wymienione na właśnie denso i zlutowane i wszystko działa prawidłowo. Wystarczy to prawidłowo i porządnie zrobić.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: klinikalpg.pl »

muzz pisze: - przewody można zlutować. Będzie tańsza od boscha czy innych i od wersji z kostką ale będzie działać. U siebie mam chyba wszystkie 4 już wymienione na właśnie denso i zlutowane i wszystko działa prawidłowo. Wystarczy to prawidłowo i porządnie zrobić.
W sondach uniwersalnych producent dostarcza złącza przewodów, z których należy skorzystać. Lutowanie to jest niedobry pomysł.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: muzz »

tak, ale o ile dobrze pamiętam (sondy wymieniałem w 2015 chyba) to w przypadku denso miałem złączkę z cyną w koszulce termokurczliwej, do której wkłada się z obu stron przewody i zgrzewa :)
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: muzz »

znalazłem taką instrukcję: https://www.denso-am.pl/media/15078/pra ... ddress.pdf
faktycznie tam się zagniata przewody w tej termokurczce...teraz są bardzo podobne złączki z cyną i to zmyliło moją pamięć :)
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: stecko »

Maly update
Okazało się że nowa sonda na banku 1 która została wymieniona na samym poczatku poszukiwań jest uszkodzona. Wymienilem na kolejną nowke i auto śmiga i zero błędów. A ile czasu zmarnowalem na szukanie. To mój pierwszy raz kiedy nowa część ze sklepu jest uszkodzona...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: L3x »

Miałem to samo. Trochę obserwowałem korekty i dedukowałem i...
do wymiany wtryskiwacze LPG. Po wymianie i dobrej kalibracji instalacji LPG zero problemów. Przy okazji wymiany wtryskiwaczy zrobiona kompensacja ciśnienia.
Polecam się temu przyjrzeć, bo większość gazowników nie przykłada się do swojej pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości