RX 350 olej

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
toni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2012, o 13:21
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

RX 350 olej

Post autor: toni »

Mam pytanko jaki olej lać do mojego lesia (RX 350 2009 z USA generacja 2006-2009) .Ostanio zalałem go MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30 gdzieś wyczytałem że mobil 1 ESP formuła to nie najlepszy wybór i że lepiej go zalać np. MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 (tak podaje oficjalna strona mobil Polska)
I jeszcze jedno czy jak przez dwa lata jedzdziłem na fabrycznym oleju ,zrobiłem oklo 10000 tyś. km.(głównie trasy 100-300 km co kilka tygodni) to czy bardzo zaszkodziłem silnikowi (wymieniłem olej po 2 latach ale mały przebieG 10000 km.i głównie trasy)
Pozdrawiam i czekam na radę
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: RX 350 olej

Post autor: dS »

10 000 tyś czy 10 tyś ? :scratch:

Silnikowi nic się nie stało, zaleca się wymianę przynajmniej 1x do roku ale jak się nie wymieni po roku to nic się nie stanie.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
toni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2012, o 13:21
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX 350 olej

Post autor: toni »

Mój błąd 10 tyś
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX 350 olej

Post autor: Ralfx »

Nie jestem specjalistą, na moje oko te przebiegi i terminy są mocno zawyżane przez producentów oleji i koncerny samochodowe które czerpią z tego kase. Robią dwiue pieczenie na jednym ogniu - raz pieniądze, dwa mają dużo większy próg bezpieczeństwa więc nikt na nich nie zwali w razie awarii. Ja wymieniam patrząc na kolor bo u mnie liczą się moto godziny nie przebiegi :D
Kolega miał w Golfie ponad 200tyś nalatane i udokumentowane wymiany oleju co 20-25 tyś. Silnik działa świetnie i to jedyna rzecz która jezcze w nim się nie zepsuła ;)

Co do rodzaju oleju to bardzo chciałbym wiedzieć czym się różnią ESP Formula od Super 3000, bo lepkości mają takie same, raczej prawidłowe do takiego dupowozu. Z tego co wiem ESP formula to jakiś nanowszy "bajer" od Mobila, pewnie niczym sie nie różni ale skoro go tak chwalą to nie rozumiem skąd masz informacje że nie prawidłowy.
Ogólnie mobil jest świetnym olejem i trzymaj się go dalej.

Cóż ja moge jeszcze powiedzieć. Nawet olej do smażenia ma więcej jak rok przydatności cdo spożycia więc chill ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości