[Lexus RX] Kontrolka CHECK ENGINE

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: CHECK SILNIKA

Post autor: LinkPL »

Musi być coś z zapłonem ... głównym sterownikiem zapłonu jest czujnik położenia wału, idąc tym śladem może wymienialiście rozrząd, może mechanik przedobrzył i przestawione jest coś o zęba ... wartałoby to sprawdzić ... Cewka również może być powodem, świeca, przewody ... trzeba szukać igły w stogu siana. A najlepiej do znachora, może byłby w stanie pomóc bigelectron z forum toyoty, on buszuje gdzieś w Katowicach.
How far We can go ...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: CHECK SILNIKA

Post autor: tomekb »

zaplon nie pokaze nic przestawiony o zab jezdzilem tak pol roku nieswiadomy szukajac przyczyny gdzie indziej
jelsi ktos z katowic to w dziale warsztaty jest gosc (AMO-SERWIS) ktory wie co w lexusasach piszczy sam jezdzi toyota ale w lexusie pracowal troche
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: CHECK SILNIKA

Post autor: dommell »

Jeśłi chodzi o mnie, to tak jak pisałem, świece nowe były (nie zmieniałem odstępu, Wiem, że mógłbym to jeszcze o jakieś 0,1mm skrócić). Cewki miałem dwie walnięte, wymieniłem, sondy wymieniłem dwie przy silniku (tej trzeciej za katalizatorem nie mogę dostać, bo nie wiem jaki to numer i jaką tam kupić). Co do cewek jak tu większość pisze to na pewno nie to, bo już przekładałem do różnych cylindrów a i tak zawsze pokazuje 1,2,3. I na postoju... Dziwne. Bardziej się skłaniam ku regulacji zapłonu, albo że coś z gazem nie teges, bo cała ta instalacja mi się nie podoba. Co do rozrządu to też wydaje mi się, że przydałoby się wymienić. Mam już 230tys przejechane, a nic nie wiem na temat jego wymiany....Nie wiecie ile to kosztuje? I gdzie można w Kielcach albo w Warszawie takie coś u dobrego fachmistrza zrobić?
Albo czy nie znacie dobrego gazownika?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: CHECK SILNIKA

Post autor: janasek »

konik_80 pisze:Sterownik LPG nie ma nic do kąta wyprzedzenia zapłonu - wpina się go we wtryski benzynowe i jeden przewód do jednej cewki dla czytania obrotów silnika - tam ewentualnie można poszukać czy luty są OK.
Do instalacji CNG montuje się wariatory zapłonu - do LPG nie są one potrzebne.
Jasne że nic nie ma wspólnego. :) Ja bym prędzej szukał wady w samym sterowniku niż na lutach.

Cena rozrządu na aledrogo w granicach 600-700 zł plus robota. W 1k powinieneś się zmieścić razem z płynem chłodzącym. Tylko nie wiem czy w komplecie jest pompa.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: CHECK SILNIKA

Post autor: konik_80 »

janasek pisze:Jasne że nic nie ma wspólnego. :) Ja bym prędzej szukał wady w samym sterowniku niż na lutach.
Jeśli mówisz o sterowniku LPG to to co napisałeś przeczy samemu sobie ;) (nie obraź się)
Jeszcze raz napiszę, że sterownik LPG nie ma wpływu na kąt wyprzedzenia zapłonu - czy to przy jeździe na benzynie czy na LPG.
Mnie się zdarzyło, że za pierwszym razem gazownik druciarz zamontował mi instalkę i samochód podczas jazdy na gazie przy pewnych obrotach i średnim obciążeniu szarpał - wymieniałem wtryski , poprawiałem całą instalkę a problem dalej był - okazało się, że to sterownik był zrypany (na 2 cylindrze miał zaniki sygnałowe i nie dawkował gazu) mimo to nie wywalało mi żadnych błędów. Wymiana sterownika na nowy rozwiązało problem.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: CHECK SILNIKA

Post autor: janasek »

konik_80 pisze:
janasek pisze:Jasne że nic nie ma wspólnego. :) Ja bym prędzej szukał wady w samym sterowniku niż na lutach.
Jeśli mówisz o sterowniku LPG to to co napisałeś przeczy samemu sobie ;) (nie obraź się)
Jeszcze raz napiszę, że sterownik LPG nie ma wpływu na kąt wyprzedzenia zapłonu - czy to przy jeździe na benzynie czy na LPG.
Mnie się zdarzyło, że za pierwszym razem gazownik druciarz zamontował mi instalkę i samochód podczas jazdy na gazie przy pewnych obrotach i średnim obciążeniu szarpał - wymieniałem wtryski , poprawiałem całą instalkę a problem dalej był - okazało się, że to sterownik był zrypany (na 2 cylindrze miał zaniki sygnałowe i nie dawkował gazu) mimo to nie wywalało mi żadnych błędów. Wymiana sterownika na nowy rozwiązało problem.
Heh konik - chyba sie do końca nie rozumiemy :biggrin2: cytat: "Jeszcze raz napiszę, że sterownik LPG nie ma wpływu na kąt wyprzedzenia zapłonu - czy to przy jeździe na benzynie czy na LPG." W 100% się z Tobą zgadzam. :) Nic jużnie piszę o o kącie wyprzedzenia zapłonu - po prostu radzę tylko podmienić na inny sterownik LPG (i nic więcej przy tej opercji nie grzebać, a na pewno nie przy zapłonie) i sprawdzić czy usterka nadal wystepuje. Tylko Tyle. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
kitunia69
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2012, o 21:45
Model Lexusa: rx 300
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

[rx300]Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: kitunia69 »

Witam
Bardzo proszę o pomoc zapaliła mi się nagle kontrolka od silnika i VSC czy ktoś podejrzewa co mogło się stać?

z góry Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
ADA
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: angrzeda »

Same kontrolki niewiele mówią - wiemy tylko czego dotyczą. Spróbuj odłączyć klemę akumulatora na kilka minut, jeśli problem nie zniknie - napisz czy są jakieś inne objawy niesprawności - spadek mocy, nierówne obroty itp... Ktoś na pewno postara się pomóc. A jak nie - pozostaje zapięcie pod kompa...

Aha, auto przypadkiem nie jest na gazie???
kitunia69
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2012, o 21:45
Model Lexusa: rx 300
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: kitunia69 »

Ja bym w życiu auta nie zagazowała. To tylko 3 litry w benie wiec mało pali. Dzięki za odpowiedz zobacze co sie da zrobic
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: LinkPL »

Jedź gdzieś na komputer niech sprawdzą błędy i będziesz wiedziała co się dzieje ...

A tak to każesz nam się bawić w czarodzieja ...
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość