[Lexus RX] Kontrolka CHECK ENGINE

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
KRYSPIN

Re: [rx300]Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: KRYSPIN »

Z tym odłączaniem klemy to się tak nie rozpędzaj , bo bezpośrednio po resecie może błąd, nie wyskoczyć ale za to kiedyś pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Chyba lepiej to skontrolować i wiedzieć na czym się stoi..

PS. Nie trzeba rozłączać klem aby zrobić reset, jest coś znacznie prostszego w użyciu :biggrin2:
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: [rx300]Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: angrzeda »

KRYSPIN pisze:Z tym odłączaniem klemy to się tak nie rozpędzaj , bo bezpośrednio po resecie może błąd, nie wyskoczyć ale za to kiedyś pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Chyba lepiej to skontrolować i wiedzieć na czym się stoi..

PS. Nie trzeba rozłączać klem aby zrobić reset, jest coś znacznie prostszego w użyciu :biggrin2:

Oczywiście Kryspin ma rację - błąd prawdopodobnie wyskoczy ponownie, ale póki co koleżance będzie działać kontrola trakcji ;) Masz takie samo auto, myślę że warto podzielić się informacją o "prostym resecie" - koleżanka poprosiła o pomoc w nocy, ale do tej pory już pewnie sobie poradziła :) Chętnie usłyszymy jak... :)
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [rx300]Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: Mariano »

kitunia69 pisze:Witam
Bardzo proszę o pomoc zapaliła mi się nagle kontrolka od silnika i VSC czy ktoś podejrzewa co mogło się stać?

z góry Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
ADA

powitać bydgoszczanke :)

mam kompa jak chcesz możemy się zgadać

pozdr
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
szmiciu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2012, o 09:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [rx300]Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: szmiciu »

Reset systemu i immobilizera następuje po zrobieniu kombinacji :

*** Kluczykiem od strony kierowcy zamykasz otwierasz i od razu to samo z pilota ***


Reset gotowy.

Pozdr, Michał
Jak chcesz coś zrobić dobrze to zrób to sam
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [rx300]Pomocy kontrolka VSC i silnik

Post autor: lassar@tlen.pl »

u mnie blad vsc wyskoczyl jak aku padlo. Po podpieciu "nowego" zasilania problem znikl.
ostry83
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2013, o 12:23
Model Lexusa: brak
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

RX300 BŁĄD: VSC+CHECK

Post autor: ostry83 »

Witam,

Mam problem ze swoim RX300. Od momentu kiedy go kupiłem świeci się VSC oraz CHECK. Szukałem info na ten temat o wychodzi na to że to są dwie sondy przed katalizatorem, jednak nie jestem do końca przekonany czy wymiana tych sąd coś zmieni. W różnych forach znajdowałem różne informacje, jednym pomogło innym nie. Nie wiem teraz czy wymienić te dwie sondy czy może wszystkie cztery czy może szukać rozwiązanie problemu gdzieś indziej. Poniżej zdjęcie z odczytu błędów.
Obrazek

Z góry dzięki za pomoc.
maniek_82
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 08:12
Model Lexusa: GS450h MkiV
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 BŁĄD: VSC+CHECK

Post autor: maniek_82 »

Witam,

Ze zdjęcia które przysłałeś wynika, że padły grzałki w obydwu sondach przed katalizatorem. Wypadało by się tylko upewnić, że to na 100% grzałki a nie ich obwód zasilający, czyli przewody idące do sondy(ewentualnie kostki którymi są połączone). Jeśli okablowanie jest OK, to niestety wymiana sond lambda.
Z racji, że to sondy przed katem, to mają kluczowy wpływ na regulację składu mieszanki, więc lepiej jak najszybciej usunąć problem, zanim wykończysz katalizator, nie mówiąc o wzroście spalania i negatywnym wpływie na pozostałe elementy silnika.

Pozdrawiam,
Mariusz
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: RX300 BŁĄD: VSC+CHECK

Post autor: bamss »

tak jak pisze maniek ale ja bym jeszcze sprawdzil czy nie jest wybity bezpiecznik od grzalek
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
ostry83
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2013, o 12:23
Model Lexusa: brak
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: RX300 BŁĄD: VSC+CHECK

Post autor: ostry83 »

bamss napisz dokładnie o jaki bezpiecznik chodzi i gdzie go szukać?
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: RX300 BŁĄD: VSC+CHECK

Post autor: bamss »

nie mam w domu schematow ale kazda grzalka jest zasilana z bezpieczikow, nie idzie bezposrednio z ecu, daj dokalne oznaczenie silnika rocznik i jutro ci sprawdze na warsztacie
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości