grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: Yarecki »

leman26 pisze:Tylko ze właśnie w piątek wymieniłem zacisk na nowy a tu nawet małej poprawy. Ręczny też napewno nie trzyma bo nawet jak miałem przez 2 tygodnie cofniety na maxa to i tak tarcze się grzaly. Cały mechanizm ręcznego jest wyczyszczony i nasmarowany. Nie wiem już naprawdę co mogę więcej zrobić!!??
Zacisk nowy czy "nowy używany" :pijak: :?:
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Nie no zacisk nie był używany. Był cały zregenerowany. Kupiłem od firmy która regeneruje całkowicie cały zacisk z wymiana otoczka i wszystkiego na nowe i wygląda jak nówka. No i napewno jest oryginalny. Mam taki sam bo go sobie zostawiłem. W sumie to ten stary tak samo działał jak ten nowy ale myślałem ze może jednak gdzieś bardzo delikatnie nie odbija i zdecydowałem się kupić drugi ale żadnej poprawy.
Yarecki a co myślisz o wymianie elastycznych przewodów i płynu hamulcowego???!!!

W sumie taki zregenerowany całkowicie zacisk nie różni się niczym od nowego no chyba ze ceną. A i wygląda jak nówka bo też jest pomalowany i nie widać żeby było coś z nim nie tak. Także wydaje mi się ze to raczej nie wina zacisku chociaż ręki nie dam sobie uciąć.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, o 23:26 przez forest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: EDYTUJ POSTY
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: Yarecki »

leman26 pisze:Nie no zacisk nie był używany. Był cały zregenerowany. Kupiłem od firmy która regeneruje całkowicie cały zacisk z wymiana otoczka i wszystkiego na nowe i wygląda jak nówka. No i napewno jest oryginalny. Mam taki sam bo go sobie zostawiłem. W sumie to ten stary tak samo działał jak ten nowy ale myślałem ze może jednak gdzieś bardzo delikatnie nie odbija i zdecydowałem się kupić drugi ale żadnej poprawy.
Yarecki a co myślisz o wymianie elastycznych przewodów i płynu hamulcowego???!!!

W sumie taki zregenerowany całkowicie zacisk nie różni się niczym od nowego no chyba ze ceną. A i wygląda jak nówka bo też jest pomalowany i nie widać żeby było coś z nim nie tak. Także wydaje mi się ze to raczej nie wina zacisku chociaż ręki nie dam sobie uciąć.
Powinno być zatem ok, ciężko coś ze szklanej kuli wyczytać na odległość :biggrin2: .
Powodzonka.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Nie no ja rozumiem że nie da się tego ocenić na odległość ale najfajniejsze jest to że oni tu nawet na miejscu nie potrafią mi pomóc a już kilku mechaników to oglądało i dalej nic nie potrafią powiedzieć co mu dolega. Na przeglądzie i na serwisie wszystko gra jak ta lala. Czasem myślę że może coś ze mną jest nie tak ale przecież to właśnie ja powinienem wiedzieć że coś dolega mojemu autkowi i ja widzę tą różnice kiedy mu cos jest i wiem że nie powinno byc tak jak teraz jest bo wcześniej tego nie było. Może ktoś coś mi jeszcze doradzi??!!
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: lukas78 »

Jak ze spalaniem pb? - bo w sumie jeśli zacisk by Ci tak trzymał (niezależnie czy hamujesz, czy nie) to i spalanie powinno być większe.

ps. mogę Cię tylko pocieszyć tym, że u mnie w gs też tył się bardziej nagrzewa niż przód podczas hamowania. I tez nie mogę dojść, gdzie tkwi przyczyna - zastanawiam się, czy czasem regulator siły hamowania coś nie świruję...
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: Yarecki »

lukas78 pisze: ps. mogę Cię tylko pocieszyć tym, że u mnie w gs też tył się bardziej nagrzewa niż przód podczas hamowania. I tez nie mogę dojść, gdzie tkwi przyczyna - zastanawiam się, czy czasem regulator siły hamowania coś nie świruję...

To, że to auto tyłem mocno hamuje już dawno było mówione.
Że należy wymienić i tylne tarcze nie tylko przednie bo jak tylne będą żyletkami to zamęczy się przód w momencie.
Widać konstruktor wiedział, że dał nie najlepsze heble z przodu i tym sposobem mogli ratować sytuacje.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Spalanie właśnie jest takie jak wcześniej czyli w normie. Właśnie się dowiedziałem ze to może być pompą hamulcowa ale czy to nie są trochę inne objawy przypadkiem? No i trzeci mechanik tez nie ma pojęcia co mu jest. Nie mam już głowy.
Pozdro
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: Yarecki »

leman26 pisze:Spalanie właśnie jest takie jak wcześniej czyli w normie. Właśnie się dowiedziałem ze to może być pompą hamulcowa ale czy to nie są trochę inne objawy przypadkiem? No i trzeci mechanik tez nie ma pojęcia co mu jest. Nie mam już głowy.
Pozdro
Standard.
Ja kiedyś jeździłem do diagnostów i Bóg jeden wie żeby mi wahacz sprawdzili bo jestem niemal pewien, że coś nie tak jest to patrzyli jak na idiotę.
Polatałem jeszcze trochę aż się bardziej "rozkraczy" no i teraz ja mogę się na nich popatrzeć odpowiednio :biggrin2: .
Takie życie wszystkiego się nie prześwietli.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: lukas78 »

Yarecki pisze: To, że to auto tyłem mocno hamuje już dawno było mówione.
Że należy wymienić i tylne tarcze nie tylko przednie bo jak tylne będą żyletkami to zamęczy się przód w momencie.
Widać konstruktor wiedział, że dał nie najlepsze heble z przodu i tym sposobem mogli ratować sytuacje.
Tak - tylko Twoja teoria na temat "ratowania sytuacji " ma się ni jak do ogólnie panujących standardów rozkładu siły hamowania w samochodach oraz bezpieczeństwa hamowania np. podczas hamowania w zakrętach.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

No dzisiaj juz byłem u 3 mechaników i każdy mówi że mam prawie wymienione to powinno być ok no ale nie jest. A może pompa hamulcowa albo pompa abs bo i takie odpowiedzi słyszałem. Co wy na to???
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości