trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Pytania oraz informacje ogólne związane z silnikami Lexusa

trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Postprzez Mariano » 30 mar 2012, o 19:44

witam,
jako, że nie znalazłem nic na ten temat mam jak dlamnie trochę nietypowy problem od zakupu lecz ostatnio zaczął mnie denerwować
na 6 biegu tylko i wyłącznie, niezależnie od prędkosci obrotowej czy 2 czy 6 tyś/obrotów na minute trzesie całym samochodem karoseria siedzenia, po zmianie biegu na inny problem kompletnie ustepuje i nawet przy 200km/h na 5 biegu auto płynie bezszelestnie. Jak wysprzęgle problem ustaje, jakieś koncepcje?

do głowy przychodzi mi skrzynia ale 6 bieg jest biegiem który najrzadziej używamy.....nie wyważony wał? ale było bo to czuć również na innych biegach.....nie wiem.
Wszelkie koncepcje mile widziane
Mariano
Lex user

Model Lexusa: Był IS200 jest GS430

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Postprzez carinus » 30 mar 2012, o 20:47

Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez Mariano » 30 mar 2012, o 21:36

carinus napisał(a):Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.

no na logikę biorąć tak, chciałem tylko zobaczyć czy ktoś się z tym spotkał i uporał bo robię w branży moto i to raczej "dziwna" usterka.
jeżeli miałbym rozbierać skrzynię to napewno sobie odpuszcze nie jest to jakieś super mocne i dokuczliwe tylko jest trochę perfekcjonistą jeżeli chodzi o samochód :)
Mariano
Lex user

Postprzez LinkPL » 30 mar 2012, o 22:05

Słuchaj sprawdź mocowanie skrzyni ... nic ale to nic innego do głowy mi nie przychodzi ...

Ostatecznie możesz jeszcze śmignąć gdzieś na stacje diagnostyczną ugadać się z gośćmi, żeby na rolkach puścić samochód na 6 biegu, wejść pod spód i obejrzeć sytuację ;)
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: Kia Optima SW GTline, T4Runner

Postprzez janasek » 30 mar 2012, o 22:29

carinus napisał(a):Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.

Też tak myślę, może jest uszkodzony tryb 6-stego biegu, np ukruszony jeden z zebów. Może wałek na którym jest ta zębatka. Byłaby to dziwna usterka ale mozliwa. Jeżeli było auto uszkodzone to może być to usterka czysto mechaniczna od uderzenia.

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_L ... _3305.html

Część o nr. 33411W- tryb 6-stego biegu lub sam wałek 33411.

Pozdro
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Postprzez Mariano » 31 mar 2012, o 12:14

byłem dzisiaj na wymianie kół i przy okazji sprawdzeniu ewentualnych "luzów" i wszystko sztywne jak nowe.
janasek napisał(a):

Też tak myślę, może jest uszkodzony tryb 6-stego biegu, np ukruszony jeden z zebów. Może wałek na którym jest ta zębatka. Byłaby to dziwna usterka ale mozliwa. Jeżeli było auto uszkodzone to może być to usterka czysto mechaniczna od uderzenia.

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_L ... _3305.html

Część o nr. 33411W- tryb 6-stego biegu lub sam wałek 33411.

Pozdro

pewnie macie sporo racji ale nie będę tego ruszał problem się napewno nie nasila a z 6 biegu korzystam stosunkowo rzadko i nawet nie jest to jakieś super dokuczliwe ale strasznie mnie to ciekawi...

dzieki za sugestie

pozdr
Mariano
Lex user

Postprzez michalm320 » 31 mar 2012, o 16:30

Jakoś mi się nie chce wierzyć w ten 6 bieg. Rozumiem 1,2,3 wiecznie używane po mieście, duży moment itd. Ale 6 gdzie się jej sporadyczni używa nie powinna być że tak powiem usterkowa.
michalm320
Lex Master

Model Lexusa: Celica VII

Postprzez prosperopro » 31 mar 2012, o 17:19

a widzisz moze wczesniej kobieta jakas miala w posiadaniu ten samochod i myslala ze 6 to R ;) na gminnie go wrzucajac i probojac ruszyc :D chcoaz to tez nie powinno byc przyczyna :D
prosperopro
Lex Driver

Model Lexusa: LS400 UCF11

Postprzez carinus » 31 mar 2012, o 19:02

Podobno nieużywane organy zanikają,więc zanika 6-ty bieg.Tak na poważnie to też byłbym za tym aby pojechac na rolki stacji diagnostycznej i sprawdzić co się dzieje patrząc od spodu.Na alledrogo widziałem skrzynie po 300zł więc tragedii nie ma i nawet zrodził się pomysł wstawienia jej do mojego UAZ-a.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez lukaszb24 » 31 mar 2012, o 19:28

Powiem szczerze ze u mnie slychac delikatne jakby "buczenie" tylko na 6 biegu cos tam ale nie zawsze dodam ze to sie dzieje tylko przy predkosci miedzy 100 a 120 przy innych predkosciach tego nie ma.
lukaszb24
Lex user

Model Lexusa: IS200

Następna strona

Powrót do Inne