trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Pytania oraz informacje ogólne związane z silnikami Lexusa
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: michalm320 »

lukaszb24 pisze:Powiem szczerze ze u mnie slychac delikatne jakby "buczenie" tylko na 6 biegu cos tam ale nie zawsze dodam ze to sie dzieje tylko przy predkosci miedzy 100 a 120 przy innych predkosciach tego nie ma.
Kurde powiem Ci że u mnie też coś bardzo delikatnie słychać przy 100km/h. Jak wrzucę 6 przy 100km/h to mam wrażenie jakby to był zbyt wysoki bieg i silnik się wyraźnie męczy bo ma za niskie obroty. Ale wystarczy już 110-120km/h i jest wszystko ok. Dlatego też sporadycznie jeżdżę na 6 biegu, tzn. nie wrzucam jej poniżej 120km/h
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: carinus »

michalm320 pisze: Jak wrzucę 6 przy 100km/h to mam wrażenie jakby to był zbyt wysoki bieg i silnik się wyraźnie męczy bo ma za niskie obroty. Ale wystarczy już 110-120km/h i jest wszystko ok. Dlatego też sporadycznie jeżdżę na 6 biegu, tzn. nie wrzucam jej poniżej 120km/h
To chyba mam jakieś dziwne przełożenie na dyfrze bo normalnie wrzucam 6-ke już przy 50-60km/h i mam wrażenie ze silnik chodzi na zbyt wysokich obrotach.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: Travis »

carinus pisze:
michalm320 pisze: Jak wrzucę 6 przy 100km/h to mam wrażenie jakby to był zbyt wysoki bieg i silnik się wyraźnie męczy bo ma za niskie obroty. Ale wystarczy już 110-120km/h i jest wszystko ok. Dlatego też sporadycznie jeżdżę na 6 biegu, tzn. nie wrzucam jej poniżej 120km/h
To chyba mam jakieś dziwne przełożenie na dyfrze bo normalnie wrzucam 6-ke już przy 50-60km/h i mam wrażenie ze silnik chodzi na zbyt wysokich obrotach.
dokładnie, zazwyczaj jak wracam z pracy i jadę przez wioski to wrzucam 6 bieg i bez problemu jedzie się 50km/h bez zamuleń i szarpań od niskich obrotów (1500-2000).
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: carinus »

Robiłem niedawno hamowanie lexa i z wykresu widzę że już od 2,5tys.obr.mam dosyć sporą wartośc momentu(max.3.800obr.) i można przyspieszac.Ja z kolei nie używam V-ki,to naprawdę sporadyczne przypadki,najczęsciej w ruchu miejskim,kiedy wrzucam ten bieg.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: michalm320 »

6 przy tak niskich obrotach to nie dość że zabójstwo dla silnika to jeszcze duże spalanie. Szkoda tak katować silnik.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: Mariano »

michalm320 pisze:6 przy tak niskich obrotach to nie dość że zabójstwo dla silnika to jeszcze duże spalanie. Szkoda tak katować silnik.
jestem tego samego zdania, i właśnie dla skrzyni jak duże ma przecież obciążenie przy takich obrotach na 6 biegu
moj wogole nie chce jechać i słychać , że męczy się jak wół roboczy i wbrew pozorom to nie jest oszczędność
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: carinus »

Mam trochę inny styl jazdy i kiedy jest tylko możliwość nie krece silnika na wysokich obrotach.Nigdy nie cisnę przy niskich obrotach,jest to jazda "na oparach",a przyspieszanie jest delikatne.Gdy naprawde przyspieszam wrzucam IV bieg i wtedy wciskam gaz do oporu.Zdaję sobie sprawę ze skutków jazdy na zbyt niskich obrotach i nie myslcie że świadomie zarzynam silnik,wszystko w granicach zdrowego rozsadku.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: michalm320 »

Nikt tu nie mówi o kręceniu silnika na wysokich obrotach. Nawet delikatne przyspieszanie na 6 biegu przy prędkości 50-60km/h jest zabójcze. Ty tego nie czujesz ale panewki, korby, skrzynia i dyfer czują i to bardzo. Nie powiesz mi że wtedy jeździsz oszczędnie bo to bzdura.
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: carinus »

michalm320 pisze:Nikt tu nie mówi o kręceniu silnika na wysokich obrotach. Nawet delikatne przyspieszanie na 6 biegu przy prędkości 50-60km/h jest zabójcze. Ty tego nie czujesz ale panewki, korby, skrzynia i dyfer czują i to bardzo. Nie powiesz mi że wtedy jeździsz oszczędnie bo to bzdura.
Jak czytam o jeździe z prędkością 120km/h na V biegu,to chyba obroty biegu jałowego to nie są.Nie wiem jak inni jeżdzą lecz moje wszystkie silniki przez kilkaset tysięcy nie ucierpiały od takiej jazdy,a zużycie paliwa zawsze mam na przyzwoitym poziomie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości