[is200] LSD Szpera oznaczenia.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: dead_beat »

Lex pisze: A01A - 3.916 ratio Open Centre
A01B - 3.916 ratio Torsen LSD
A02A - 4.083 ratio Open Centre
A02B - 4.083 ratio Torsen LSD

So the 'B' denotes LSD. http://www.torsen.com/products/T-2.htm
Chyba nie

Wysłane przez MOTOBLUR™ za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: carinus »

Damian87 pisze:
pozwolę się nie zgodzić z tym co zostało wyżej napisane, otóż szperając internet znalazłem następujące informacje :

3.585 - A01A/B
3.909 - A02A/B
4.100 - A03A/B



...i teraz pokrywa się to co mam na tabliczce znamionowej z tym co pokazał mi Microcat :)

Dodam również że im niższe ratio tym lepsze przyśpieszenie i odwrotnie. O czy mówi artykuł poniżej

http://wiki.answers.com/Q/How_does_gear ... and_torque
Mam już mętlik z tymi przełożeniami.Mam dyfer A03 i w moim przypadku Twoje dane mają wiekszy sens,gdyz przy moim nadwoziu kombi taki dyfer pomaga.Nie masz natomiast do konca racji w rozumowaniu lepszego przyspieszenia przy niższym ratio.Mała moc silnika wymaga zwiekszenia przełozenia zeby łatwiej było zakręcić kołami.Porównaj to dla przykładu z przełozeniami w skrzyni biegów i powiedz czy na 5 biegu przyspieszysz z małych prędkości w porównianiu z tym samym przyspieszeniem na biegu niższym czyli z wiekszym przełozeniem.
Po szybkim przeliczeniu,zmiana dyfra na model A01 daje mi zwiekszona prędkość o ponad 20km/h przy identycznych obrotach silnika i brak odczucia jakbym miał załączony reduktor.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Damian87 »

Ta sprawa też nie dawała mi spokoju, na driftforum uzyskałem satysfakcjonująca i wyczerpująca odpowiedź:) otóż im wyższe ratio dyferencjału tym lepsze przyspieszenie, ale gorsza prędkość maksymalna i odwrotnie :) dodam jeszcze, przelozenie oblicza sie dzielac liczbe zebow wiekszej zebatki przez liczbe zebow walka glownego np 57:17=3.35 czyli przelozenie glowne to 3.35
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: carinus »

Mam pytanie do posiadaczy IS300 jakie macie typy dyfra.Chodzi mi o znalezienie dyfra z jak najmniejszym przełożeniem i chce sprawdzić która wersja oznaczeń jest prawdziwa.Zakładam że silniki 3.0 powinny dostac mniejsze przełozenia
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Pawełn »

carinus pisze:Mam pytanie do posiadaczy IS300 jakie macie typy dyfra.Chodzi mi o znalezienie dyfra z jak najmniejszym przełożeniem i chce sprawdzić która wersja oznaczeń jest prawdziwa.Zakładam że silniki 3.0 powinny dostac mniejsze przełozenia
Nie mam tabliczki więc nie wiem jaki typ, mam lsd a toyodiy podaje przełożenie 3.909
レクサス
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: carinus »

Ja już wymiękam w tym temacie.Toyodiy podaje identyczne przełożenie 43;11 czyli 3,909 a tabliczka mówi cos innego,dlatego jak przyjadę do domu to sprawdzę osobiście jakie mam przełozenie.
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Lukas »

Jeszcze mam jedno zapytanko:

Ktoś napisał, że żeby sprawdzić najprościej czy jest szpera to zakręcić kołami i jak będą w tą samą stronę się kręcić to OK.
Albo ruszyć ostro na piasku i wtedy powinno autko zostawić dwa ślady.

W pierwszym przypadku u mnie nie kręcą się razem ale za to przy ruszeniu na piasku czy żwirze zostawiam za każdym razem 2 ślady.

WTF?? Szpera się rozleciała/rozlatuje??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: krzywydg »

Lukas pisze:Jeszcze mam jedno zapytanko:

Ktoś napisał, że żeby sprawdzić najprościej czy jest szpera to zakręcić kołami i jak będą w tą samą stronę się kręcić to OK.
Albo ruszyć ostro na piasku i wtedy powinno autko zostawić dwa ślady.

W pierwszym przypadku u mnie nie kręcą się razem ale za to przy ruszeniu na piasku czy żwirze zostawiam za każdym razem 2 ślady.

WTF?? Szpera się rozleciała/rozlatuje??

pozdrawiam
To "Ktoś" bzdury pisze :sarcastic:
Nie rozlatuje się.. wszystko jest ok. W Torsenie koła nie kręcą się w tą samą stronę po podniesieniu tyłu to nie BMW!
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Damian87 »

dokładnie, w BMW jest szpera pytkowa a to zupełnie co innego, u nas normalnie dyfer zachowuje się jak otwarty mechanizm różnicowy, dopiero kiedy jedno z kół dostaje uślizgu drugie też łapie i zaczyna się zabawa :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
dodam jeszcze że u nas jest torsen Typu T2 ze współczynnikiem TBR od 1,2:1 do 3:1 w przypadku 3:1 jedno koło dostaje 75% a drugi 25% momentu, natomiast w przypadku 1,2:1 jest to prawie 45%/55% czyli całkiem nieźle :D
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Lukas »

Aha, no to mam wszystko rozjaśnione. Super, dzięki.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości