[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Co by nowego tematu nie zakładać podpinam się pod ten.

Wczoraj byłem na przeglądzie technicznym i okazuje się że mam do wymiany dolne sworznie (mam nadzieje że delikatne pukanie jest nimi spowodowane) i gumy w tzw. bananach. Mają małe pęknięcia i ostatnio czuje że auto mi trochę pływa w koleinach. I tak:
1. Obecnie mam sworznie OYODO... wytrzymały może z 10 góra 15tyś km więc raczej ich nie będę kłaść znowu. Na Allegro są dostępne TRW ale nie mam pojęcia o ich trwałości. Tu by się przydały jakiś Wasze opinie. Wiem że są dostępne firmy Febest ale też nie wiem czy warto. No i kolejna kwestia to mam stare, chyba oryginalne i myślałem czy by nie dać do regeneracji tylko nie wiem gdzie.

2. Gumy w bananach też można zakupić w Febeście ale tak samo nie wiem czy warto. A może warto też je zregenerować?

Jakieś porady? Z góry dzięki.
Obrazek
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: jankess »

sworzeń bierz TRW, ja miałęm doczynienia ze sworzniami firmy 555 i byly najlepsze.

a gumy można zastąpić poliuretanowymi wtedy będzie dobrze ;) twardość można dobrać

firmy co dorabiaja takie rzeczy są różne np. Bikopur itd
This IS it
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

jankess pisze:sworzeń bierz TRW, ja miałęm doczynienia ze sworzniami firmy 555 i byly najlepsze.

a gumy można zastąpić poliuretanowymi wtedy będzie dobrze ;) twardość można dobrać

firmy co dorabiaja takie rzeczy są różne np. Bikopur itd
Pytałem o ceny firmy Febest. Sworznie po 70zł a tuleje po 26zł. Ciekawe ile Bikopur krzyknie za dorobienie tych tuleji

Edit:
Bikopur ogólnie niechętnie się tym zajmie ale jeśli się uprę to będą się starać coś dobrać od innego auta. Ale muszą mieć i wahacz i tuleje żeby temat ogarnąć. Jeśli nie dobiorą to od razu powiedzieli że nie będzie mi się to opłacać.
Obrazek
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: ghostmateus »

Ja również się podepnę pod ten temat żeby nowego nie zakładać.Wymieniłem w tym tygodniu sworznie górne, dolne i jakieś pięć miesięcy łączniki staba na yamato i dalej słyszę pukanie w przednim zawiasie i trzeszczenie przy skręcaniu kołami jak i przy spokojnej jeździe na łukach gdy samochód się przechyla. I tu wysuwa się moje pytanie, jakiej firmy polecacie łączniki stabilizatora? Gdzie i w jakiej cenie można je dostać oprócz Inter carsu?
Awatar użytkownika
nogaj
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2014, o 16:07
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: nogaj »

jankess pisze:sworzeń bierz TRW, ja miałęm doczynienia ze sworzniami firmy 555 i byly najlepsze.

a gumy można zastąpić poliuretanowymi wtedy będzie dobrze ;) twardość można dobrać

firmy co dorabiaja takie rzeczy są różne np. Bikopur itd
Są gdziekolwiek dostępne poliuretany do LEXa?
Też myślę nad wymianą tulei od drążka reakcyjnego, a wolałbym wsadzić Poliuretan.
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: jankess »

nogaj pisze:
jankess pisze:sworzeń bierz TRW, ja miałęm doczynienia ze sworzniami firmy 555 i byly najlepsze.

a gumy można zastąpić poliuretanowymi wtedy będzie dobrze ;) twardość można dobrać

firmy co dorabiaja takie rzeczy są różne np. Bikopur itd
Są gdziekolwiek dostępne poliuretany do LEXa?
Też myślę nad wymianą tulei od drążka reakcyjnego, a wolałbym wsadzić Poliuretan.
A kolega Carinus przypadkiem by nie pomogl w tym temacie? O ile nie pomylilem sie to dorabial cos u siebie i mozna u niego by zamowic ???

Poza tym na staba powinni dorobic w bikopurze napisz do nich.
This IS it
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: ghostmateus »

Siema. Problemów ciąg dalszy z uporczywymi stukami w zawiasie. :mad: Wszystkie sworznie wymienione,hamulce rozebrane przesmarowane prowadnice a po rozpięciu łączników staba dalej słychać stuki, momentami dziwne trzeszczenie strasznie mnie to drażni. Więc zastanawiam się nad wymianą amortyzatorów bo lekko są spocone i może to coś pomoże. Na iparts znalazłem amory sachsa za 143zł/szt. oraz KYB za 230zł/szt. i nie wiem które są lepsze według was?
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: dab1978 »

Przecież te sachsa nie są dostępne od dłuższego czasu...mimo,ze w ofercie wiszą;) cena bdb, ale niestety...
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: Yarecki »

dab1978 pisze:Przecież te sachsa nie są dostępne od dłuższego czasu...mimo,ze w ofercie wiszą;) cena bdb, ale niestety...
Podstawowy "chłyt makertigo" :biggrin2: podać mega atrakcyjną cenę na niedostępny produkt :beach:
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: ghostmateus »

A jeszcze jeden fakt gdy miałem pełny samochód osoby śr. wagi 100kg to pukanie ustało
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości