[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

KYB sobie odpuście. Nowe zaczęły stukać po miesiącu. Ogólnie ta firma podobnie jak NGK zeszła na psy
Obrazek
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: ghostmateus »

U mnie są KYB i są one chyba od nowości. Nie narzekam :D
krystian51088
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lis 2012, o 12:47
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Zagórze k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: krystian51088 »

Witam,

U mnie też pojawiły się dziwne dźwięki w przednim lewym zawieszeniu, ale sworzeń dolny był wymieniany, tak więc odpada. W odróżnieniu do dolnego sworznia przy którym tylko było słychać skrzypienie przy wolnej jeździe na skręconych kołach po nierównym podłożu, to tu na postoju też skrzypi kiedy przechylam samochód góra-dół. Podejrzewam, że to może być sworzeń górny oraz wahacz, ale pewności nie mam. Dzisiaj będzie Lex rozbierany i okaże się co jest przyczyną. No chyba, że możecie podpowiedzieć co może być przyczyną, bo trochę czytałem i konkretnego przypadku w jakim ja się znalazłem nie ma, tylko i wyłącznie pojawia się problem z dolnym sworzniem... no chyba, że coś przeoczyłem. Pytanie do Was: jakiej firmy kupić wahacz czy sworzeń górny. Znalazłem na iparts.pl, ale producenci nie są mi znani. No chyba, że polecacie jakieś sklepy internetowe, gdzie można kupić dobrej jakości części do naszych LEXÓW :)
krystian51088
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lis 2012, o 12:47
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Zagórze k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: krystian51088 »

No więc:
Skrzypienie dochodziło z tulejki (Silentblock) wahacza dolnego tylnego. Do wymiany mam przy okazji : sworzeń wahacza górnego, łącznik stabilizatora, tuleje wahacza przedniego i tylnego. Chciałem się dowiedzieć czy można wymienić tuleje amortyzatora z przodu ??? Amortyzator mam w dobrej kondycji i szkoda cały wymieniać, tylko tuleja daje w kość. Doradźcie jakiej firmy kupić te elementy.

Pozdrawiam
krystian51088
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lis 2012, o 12:47
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Zagórze k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: krystian51088 »

Widzę brak zainteresowania tematem. Kupiłem wszystko co mi było potrzebne i za dużego wyboru nie miałem, a wręcz przeciwnie. Do naszych samochód nie ma praktycznie części, jeżeli chodzi o zawieszenie, bo szukałem i szukałem i w hurtowniach same braki. Dzwoniłem nawet do serwisu, ale tam sprzedają całe wahacze za kosmiczną cenę ( np. Wahacz górny 880 zł brutto szt.), a łączniki stabilizatora (221 zł.szt.). Na szczęście udało się zakupić części, ale producentów niezbyt mi odpowiadających. Brałem co było po prostu.
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: KowaLazer »

Witam,również mam problem i nie jestem pewien czy jest on związany ze sworzniami,końcówkami drążków ,czy hamulcami.
Obiawia się tym,że podczas ruszania łącznie ze skręcaniem czasem słychać strzyknięcie z tyłu lub z przodu... czasem podczas dohamowywania przed zakrętem (ok90st) również słychać takie strzyknięcie.
Ktoś potrafi powiedzieć co powinienem sprawdzić ,czy podałem za mało szczegółów ?
Pozdrawiam
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: piotro1227 »

Witam. Mam problem z pukaniem w przednim zawieszeniu. Problem o tyle dziwny ze wszystko zostalo wymienione na nowe i dalej stuka przy jednoczesnym skrecaniu i hamowaniu. Wyczytalem na forum ze przyczyna moga byc prowadnicę zacisków, kupiłem prowadnice wymienilem i niestety dalej puka. Ktoś moze ma pomysł co to moze byc bo ja juz nie mam sily do tego.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: Dawid0ss »

piotro1227 pisze:Witam. Mam problem z pukaniem w przednim zawieszeniu. Problem o tyle dziwny ze wszystko zostalo wymienione na nowe i dalej stuka przy jednoczesnym skrecaniu i hamowaniu. Wyczytalem na forum ze przyczyna moga byc prowadnicę zacisków, kupiłem prowadnice wymienilem i niestety dalej puka. Ktoś moze ma pomysł co to moze byc bo ja juz nie mam sily do tego.
A byłeś już w punkcie diagnostycznym, aby obejrzeć czy czasem nie ma gdzieś jakiegoś luzu ? Pzdr
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: piotro1227 »

Bylem sprawdzalem, wszystko nowe sztywne
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: turkus »

Podjedź do Batexpolu (Arkuszowa), są autoryzowanym serwisem Michelin, sprawdzą Ci wszystko. Wymieniałeś podkładki pod kielichami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości