[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

ODPOWIEDZ
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: piotro1227 »

No to jest jedyna rzecz której nie wymienilem. Kupilem amory od uzytkownika z forum i u niego nic nie pukało na tym zestawie. A pukanie dochodzi bardziej z dolnej części auta. Jedyny fakt jaki zacząłem kojarzyć to taki ze po zrobieniu zawiechy jezdzilem z jakieś dwa dni bez zbieżności i pukania nie bylo a po ustawieniu sie pojawilo
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: turkus »

Jeszcze końcówki drążków sprawdź. I klocki. Mi też to zostało :)
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: piotro1227 »

Końcówki również nowe a klocki jeszcze grube. A dźwięk ja porównuje do zrywajacej śruby z gwintu, glosny metaliczny dzwiek
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: turkus »

piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: piotro1227 »

U mnie problem strzelania i pukania rozwiązany. Wyrobilo sie mocowanie klocka przez co sie przesuwa i wydaje dźwięki. Trzeba wymienic klocki a przy okazji i tarcze i problem z głowy
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: turkus »

U mnie też się telepią, w przyszłym tyg mam nadzieję w końcu będzie czas na kompleksowe ogarnięcie tego tematu :)
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: piotro1227 »

Ale dziwne to trochę, jest sporo klocka a nawet moge powiedzieć śmiało że dużo a tu taki psikus, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Jakie są mniej więcej koszty tarcz i klocków na przód?
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: turkus »

Klocki Ferodo 159 zł, tarcze będę szlifować bo są ok
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

a wiecie co Wam powiem? Niewiarygodne. Wreszcie znalazłem ustrojstwo odpowiedzialne za skrzypienie na wybojach, podczas bujania itd. no i trzaski. od 3 tygodni byly juz nie do zniesienia. Wymienione cale przednie zawieszenie...niepotrzebnie (tzn. czesc elementow byla juz zużyte wiec zle to samochodowi nie zrobiło :) ). No ale....skrzypi czujnik poziomowania swiatel ktory jest tez w nadkolu polaczony z zawieszeniem. to takie male cos w takiej metalowej kieszonce i polaczone takim malym precikiem z zawiasem. Mowie o przodzie. I znajduje sie tylko po lewej stronie samochodu. i to cos tak ociera o ta kieszonke metalowa....masakra. ale wreszcie zlokalizowane...moze to komus sie przyda.


EDIT: jednak nie czujnik ociera o metalową puszkę, tylko sam czujnik już się chyba zużył. Działać działa, ale to on właśnie wydaje takie dźwięki. Niby trochę posmarowane itd., lekko ciszej jest, ale to już chyba jego kres :) i przenosi te dźwięki na otoczenie stąd wydaje się, że to jakaś część zawieszenia.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: turkus »

U mnie stuka przy prawym przednim kole. Drążki i hamulce zrobione, nic to nie dało w tym temacie. Cały zawias sprawdzony i zrobiony, poza amorami - sprężyny mają spękane osłonki ale działają ok, już tam nic innego nie ma, co by mogło stukać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości