KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Znalazl sie luz na sworzniu dolnym. Wymieniam w obu kolach bo drugi tez popuscil smar. Wiec pewnie niedlugo bedzie to samo. Biore ten Febest...ktos juz przetestowal?
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Dragonn »

Febestu nie sprawdzałem, ale Oni maja dużo gum i tulei do Lexusa, więc powinno być dobre.
Osobiście jesli słychać jakieś skrzypienia, albo auto ewidentnie zaczyna nam "pływać" szczególnie na zakrętach, albo jakieś skrzypienia dojdą od koła, od razu na podnośnik i sprawdzać.
Mój sworzeń też raz dał znać skrzypieniem o sobie,i ucichł na długo, ale okazało się że jest kompletnie zużyty, a grozi to zerwaniem i "rozjechaniem" się koła.
Jak słyszycie jakieś skrzypienia czy zgrzyty, nie ignorować tego! zaoszczędzicie sobie może niemiłego postoju na środku drogi, nie licząc już innych uszkodzeń, np jak koło wypadnie z dolnego sworznia to błotnik, na pewno felga, i może opona ;)
Ja teraz dolne sworznie wymieniałem na Oyodo, i zobaczymy jak się spiszą. Jak jakieś pytania, to walić, może pomogę. Szczególnie odnośnie GS300 MK1 i MK2.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DziadekCBO
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 19:30
Model Lexusa: IS 200 Sport/ IS350
Skąd:: Oświęcim
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: DziadekCBO »

Ooooo... To postrasztyiscie mnie bo mi cos piszczy... To wymieniam :D
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: medyss »

Panowie może powiedzcie przy jakich przebiegach wam te sworznie się odzywały i padały? Bo tak czytam ten temat i się zaczynam bać.. Co prawda u mnie na szarpakach nic nie wykazało, pukania żadnego po dołach nie słychać ale auto ma już 180 tys km i póki co pierwszy raz od nowości wymieniłem tarcze klocki płyny rozrząd... Teraz się przejąłem tymi sworzniami :P
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: forest »

raczej nie ma reguły...
od czasu kupna ISa wymieniałem sworznie 2 razy
za pierwszym razem padły oryginalne z ASO (nie wiem po jakim przebiegu) i wymieniłem je na TRW
TRW z kolei padły (głównie lewy) po roku z "haczykiem" i teraz jeżdżę na sworzniach 555, żeby w razie co ciśnąć je smarem ;) ;)
SC430 '2002
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Dragonn »

Dokładnie, nie ma reguły w sumie.
Ja mam swoim najechane już 250 000 km, i dopiero teraz sworznie robiłem, bo ściągałem oryginały jeszcze. Zresztą, górne wahacze np. też robiłem przy takim przebiegu dopiero, też nie ruszany nigdy oryginał.
Ale to róznie bywa, nie sugerować się czyimś przebiegiem, tylko znać swoje auto najlepiej, i tyle. Najbezpieczniej. Pamiętajcie o tulejach wahacza, sworzniach wahacza, i drążkach stabilizacyjnych.
Dolne sworznie mogą wam ucichnąć, głównie dlatego że wpadają do środka. Piszczą na początku, albo skrzypią na chwile, a później ucichają. Głównie dlatego że np w GS, kula wyciera się do tego stopnia, że cała wpada do sworznia, i w nim się kręci. Ucichnie, a sworzeń jest już bezużyteczny, tylko czekać aż kompletnie wypadnie. Jak tylko wytrze się warstwa teflonu, kula przestanie trzeć, tylko zacznie pływać.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: forest »

objawy zużycia sworznia (filmik zapożyczony, mam nadzieje że autor się nie pogniewa)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HnRs8DXw ... e=youtu.be[/youtube]
SC430 '2002
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: jordi007 »

Panowie moj ma przebieg 170 i jest raczej prawdziwy juz dwa razy wymieniałem swoznie dolne szczegolnie pada mi prawy, strona pasazera. ale dlatego wymieniam bo go slysze po wymianie dalej delikatne stuki, teraz moje pytanie bo nie ruszałem nigdy gornych tulei ani swoznia bo mechanik mowi ze sa oki ale mozna zdjagnozowac to bez demontazu bo sorawdzał jakas lycha i luzu nie wyczuwa. Stukanie, sptrykanie pojedyncze mam przy hamowaniu i skrecaniu jednoczesnym
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Dragonn »

Objaw tego typu jak u Ciebie, pojawia się bardzo często i w IS i w GS.
Według mnie, i bazując na własnym doświadczeniu, to może być wina drążka stabilizacyjnego. Oczywiście nie na 100% tylko jego. Sprawdziłbym dokładnie górne wahacze, oraz tylne tuleje dolnego przedniego wahacza. Nie pamiętam dokładnie, jak to w IS jest rozwiązane, ale może miec to znaczący wpływ własnie na stabilizacje przedniej osi przy skręcie. Tuleje te, raczej są dość schowane więc może pominięto je przy oględzinach, nie wiem, tak tylko zakładam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
artek
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janów Lubelski
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: artek »

jordi007 pisze:Stukanie, sptrykanie pojedyncze mam przy hamowaniu i skrecaniu jednoczesnym
Ja mam to samo, z tym że nie słychać tego od razu, ale dopiero po przejechaniu paru kilometrów. Byłem na szarpakach na stacji diagnostycznej, nic nie znaleźli. Sprawdzałem na kanale u siebie i wszystko wygląda ok. Oglądało to już paru mechaników i nic.
forest pisze:objawy zużycia sworznia (filmik zapożyczony, mam nadzieje że autor się nie pogniewa)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HnRs8DXw ... e=youtu.be[/youtube]
jutro rano muszę tego spróbować może i u mnie coś w końcu wyjdzie :smile:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości