KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: medyss »

jutro rano muszę tego spróbować może i u mnie coś w końcu wyjdzie :smile:

Tylko blachy nie wgnieć :D
U mnie tego nie ma, jest cichutko ale dla pewności w weekend podniose auto i sprawdzę łyżką czy nie ma luzów ten sworzeń
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: piotro1227 »

artek pisze:
jordi007 pisze:Stukanie, sptrykanie pojedyncze mam przy hamowaniu i skrecaniu jednoczesnym
Ja mam to samo, z tym że nie słychać tego od razu, ale dopiero po przejechaniu paru kilometrów. Byłem na szarpakach na stacji diagnostycznej, nic nie znaleźli. Sprawdzałem na kanale u siebie i wszystko wygląda ok. Oglądało to już paru mechaników i nic.
forest pisze:objawy zużycia sworznia (filmik zapożyczony, mam nadzieje że autor się nie pogniewa)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HnRs8DXw ... e=youtu.be[/youtube][/quote
jutro rano muszę tego spróbować może i u mnie coś w końcu wyjdzie :smile:

Jak masz pstrykanie strzelanie przy hamowaniu i jednoczesnym skrecaniu sprawdź klocki hamulcowe. Ja wymienilem cale zawieszenie i caly czas pstrykało trzaskalo strzelalo i sie okazalo ze wyrobiła sie blacha na klocku i sie przesuwał
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: dab1978 »

Ale o której blaszce mowa bo mi też już trzaska i pstryka od jakiegoś czasu i wstyd już tym pojazdem się poruszać...?
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: piotro1227 »

dab1978 pisze:Ale o której blaszce mowa bo mi też już trzaska i pstryka od jakiegoś czasu i wstyd już tym pojazdem się poruszać...?
Nie wiem jak to nazwać. Jak zakładasz nowy klocek to ma po bokach takie uszy trzymające i tam wyciera się klocek i przez to przesuwa sie klocek. Nie potrafie tego ubrac w odpowiednie słowa żeby to opisać. W każdym bądź razie jezeli pstrykanie strzelanie pojawia się przy skręcaniu i jednoczesnym hamowaniu a po dłuższym czasie przy samym hamowaniu na wprost to strzelają klocki.
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: dab1978 »

Jest dokladnie tak, jak opisujesz...dzieki za odp. czyli tylko wymiana klocków pozostaje mimo, ze jest ich jeszcze połowa?
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: piotro1227 »

dab1978 pisze:Jest dokladnie tak, jak opisujesz...dzieki za odp. czyli tylko wymiana klocków pozostaje mimo, ze jest ich jeszcze połowa?
Tym ze jest ich polowa to sie nie sugeruj. U mnie tez byla polowa klocków i takie jaja mialem a wymienilem cale zawieszenie z przodu. Wszystkie gumy itp a tu psikus. Prawdopodobnie poprzednim razem ktos nie oczyscil dokladnie i przez to zle klocek sie uklada. Kup klocki dokladnie tam wszystko oczyść i zakladaj i problem z bańki.
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Dragonn »

Spróbowałbym jeszcze po wyczyszczeniu wszystkiego dokładnie, przy montażu użyć ceramika. Specjalny preparat do montażu właśnie klocków. Zapobiega zapiekaniu,wycieraniu,skrzypieniu itd itp. Może pomoże. Ja mam spryskane i generalnie nie mam w ogóle żadnego luzu na klocku ani nic, mimo zużycia.
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: piotro1227 »

Tez mozna. O tym zapomniałem napisać.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: carinus »

Wszystkie powierzchnie trące w mocowaniach klocka smaruję specjalnym smarem,który nie jest zbyt szybko zmywany przez wodę i trzyma się dosyc długo.Raz w roku dobrze jest taki przegląd i smarowanie zrobić.
Awatar użytkownika
B4-Hunter
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS 200 2.0 (GXE10)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: B4-Hunter »

Ano podobną akcję miałem parę dni temu, przy prędkości 90 km/h na wiadukcie usłyszałem gruch i gwałtowne hamowanie.

Obrazek

A wszystko zaczęło się od tego:


Na szarpakach nic nie wychodzi! Trzeba uważać i słuchać przy skręcaniu!
LEXUS IS 200 (2000) GXE10 Silnik: 1GFE 114kW R6 24v
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości