KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

U mnie w gsach powodem tych dzwiekow byl zawsze sworzen wahacza a sprawdzalem wymieniajac parami caly zawias przod.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: turkus »

Sęk w tym, że cały zawias przód ja mam wymieniony. Po wymianie pozostało jakieś skrzypienie na nierównościach w prawym przednim kole, więc do wymiany poszły też tuleje od mocowania amortyzatorów bo przy ruszaniu autem góra dół słychać było, że skrzypią. Po tej drugiej wymianie zostało to metaliczne stukanie i pomału mnie to doprowadza do szału, bo już wydałam kupę kasy na ten zawias, a problem jak był tak jest.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Yarecki »

turkus pisze:Sęk w tym, że cały zawias przód ja mam wymieniony. Po wymianie pozostało jakieś skrzypienie na nierównościach w prawym przednim kole, więc do wymiany poszły też tuleje od mocowania amortyzatorów bo przy ruszaniu autem góra dół słychać było, że skrzypią. Po tej drugiej wymianie zostało to metaliczne stukanie i pomału mnie to doprowadza do szału, bo już wydałam kupę kasy na ten zawias, a problem jak był tak jest.
Metaliczny strzał w IS to ze sporym prawdopodobieństwem będą hamulce.
Sprawdź prowadnice jeśli mają wżery to do wymiany, czyszczenie zacisków, sprawdź czy klocek się nie blokuje, tłoczki czy luźno pracują - to odnośnie przodu.
Sprawdź tył również bo jak będzie brakowało elementów mocujących ( sprężynki blaszki) to na drobnych nierównościach będzie "dzwonił" klocek.

Według mnie hamulce w IS MKI to jego z największych wad, ciągle coś tam trzeba dłubać, a nie daj boże wymienić tarcze na przedniej osi bez wymiany tylnych zużytych to w 90% przód będzie do roboty ponownie w niedługim czasie, to samo tyczy się GSMK II.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: turkus »

Dzięki Yarecki, posprawdzam to wszystko, też obstawiam hamulce. Nie chce mi się wierzyć, że nowe sworznie sa do kitu. Tym bardziej, że stuka też na prostych kołach, nie tylko przy skręconych. Dam znać jak się dowiem, co to za draństwo tam stukało :)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Yarecki »

turkus pisze:Dzięki Yarecki, posprawdzam to wszystko, też obstawiam hamulce. Nie chce mi się wierzyć, że nowe sworznie sa do kitu. Tym bardziej, że stuka też na prostych kołach, nie tylko przy skręconych. Dam znać jak się dowiem, co to za draństwo tam stukało :)
Ogólnie to nawet jeśli prowadnicę są ok i gumki wszystkie też są ok i nie chcesz iść w regeneracje zacisku to przynajmniej prowadnice wytrzyj do sucha i wymień smar na właściwy - nie byle co jest pod ręką bo zapieką się wtedy w momencie.
To ma chodzić jak jak masło w każdych warunkach.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: baniaq »

Potwierdzam, metaliczne dźwięki dochodzą zazwyczaj z hamulców. Może blaszki od klocków do wymiany. Wyjęcie, wyczyszczenie i przesmarowanie pomogło u mnie ledwo na miesiąc.
Najpierw było słychać tylko przy hamowaniu na skręconych kołach, potem coraz częściej.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: ghostmateus »

Witam.
Jestem świeżo po wymianie tarcz, klocków, blaszek mocujących, regeneracji zacisków oraz po wymianie płynu hamulcowego. Powiem tak stuki przy małych prędkościach na nierównościach oraz strzelanie i trzeszczenie przy skręcaniu zostało usunięte :dance3: tylko zostały stuki na nierównościach typu próg spowalniający(według mnie łączniki staba). Przez co chciałbym się zapytać czy ktokolwiek może polecić mi dobre łączniki staba w normalnej przyzwoitej cenie? Bo są dostępne łączniki yamato (odpadają na starcie) :najper: oraz jakoparts (nie znam ceny oraz czy ktoś z forumowiczów je ma w swoim samochodzie i może coś na ich temat powiedzieć?), a także oryginały w ASO za 357zł(cena za dwa łączniki). I nie wiem w co lepiej zainwestować bo studencki budżet trochę uszczuplał.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: baniaq »

Też miałem takie stuki, gadali, że to łączniki, a okazało się, że padła tuleja na bananowym wahaczu. Pojechałem na SKP i tam mi sprawdzili na trzepakach za free. Wystarczyło uchwycić wahacz, przenosił drgania.

Z doświadczenia ojca, który przerabiał w swoim aucie łączniki wszelkich marek, to tylko ori lub febi-bilstein, bo z tego co widzę są w IC, a żyły porównywalnie długo.

Po ile stoją blaszki do jarzm?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: owczar »

turkus aby sprawdzić czy to stuka hamulec, zrób mały test na nierównościach. Wciśnij lekko hamulec i jednocześnie gaz tak by auto nie zwalniało. Jeśli stukanie ustanie, to możesz zabierać się za hamulce.
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: KowaLazer »

Witam serdecznie, cały czas się zastanawiam co to może być i nie jestem pewien czy mogę sam zabrać się za grzebanie w zawieszeniu.
Przy gwałtownym skręcie i dodaniu gazu w zawieszeniu z przodu i z tyłu coś strzyka, następnie po powrocie na tor jazdy znów strzyka. Zauważyłem , że zaraz po takich sytuacji , gdy płynnym ruchem zaczynam skręcać , samochód lekko ,,płynie,, tak jak by tył minimalnie zmieniał tor jazdy ale zaraz później już się tego nie wyczuje.
Czy po tym co napisałem, można jakoś stwierdzić co to może być ? Czy oprócz sworzni i simerlockow coś innego może wydawać taki dźwięk ?
Pozdrawiam i przepraszam, że truję ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości