tarcze hamulcowe + klocki

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: _3rd »

Na IS MK3 miałem TRW i były ok, teraz mam Rotinger GT nacinane/nawiercane i tez są ok.
krzkowalski
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 11:19
Model Lexusa: IS250 MK2 2009
Skąd:: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: krzkowalski »

_3rd pisze:Na IS MK3 miałem TRW i były ok, teraz mam Rotinger GT nacinane/nawiercane i tez są ok.
Dzięki za info.
A te nacinane/nawiercane nie są głośne?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: _3rd »

Przednie tarcze słychać dosyć głośno (jak na standardy błogiej ciszy w Lexach) przy hamowaniach z wyższych prędkości do 0 lub prawie 0. Potem zmieniła się moja koncepcja tego auta i po założeniu dolotu i wydechu nie słyszę hamulców :-)
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: darek007 »

Poszukuje osłon tarcz hamulcowych. Czy ktoś z obecnych na forum wie gdzie mozna dostać zamiennik (o ile mozna) lub gdzie szukać dobrej używki?
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Raven377 »

Szanowni Koledzy nawiązując do tematu hamulców w moim LS 430 z 2004 r wyskoczył komunikat Brake Wear i czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu komunikat gaśnie. Pytanie może jest prozaiczne ale co to oznacza ? Nigdzie na forum nie znalazłem info.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: skyglobe »

Witam.
"Break wear" czyli klocki hamulcowe. Warto zaglądnąć. Jeżeli zapala się i gaśnie to skontrolowałbym czujniki zużycia klocków. Może coś w kostce jednej czy drugiej zaśniedziało.
Pozdrawiam
Neutrino

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Neutrino »

darek007 pisze:Poszukuje osłon tarcz hamulcowych. Czy ktoś z obecnych na forum wie gdzie mozna dostać zamiennik (o ile mozna) lub gdzie szukać dobrej używki?
Miałem to samo w zeszłym roku...ja nie znalazłem zamienników i zmuszony byłem kupic w ASO. Cena jak na powyginany kawałek blachy ze wzmocnieniem w okolicach dziury na piastę trochę spory do tego dochodzi koszt wymiany...ja miałem akurat mechaniora, który się zlitował i miał patent na wymiane tego elementu bez zdejmowania piasty i rozpinania zawiasu ;-). Na pocieszenie moge tylko dodac, że na elementach tych jest napisane Made in Japan.
Zewus
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: KATOWICE
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Zewus »

Neutrino pisze:
darek007 pisze:ja miałem akurat mechaniora, który się zlitował i miał patent na wymiane tego elementu bez zdejmowania piasty i rozpinania zawiasu ;-).
mógł byś się dowiedzieć jak to zrobić?
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: piotrek_camry »

Zewus pisze:
Neutrino pisze:
darek007 pisze:ja miałem akurat mechaniora, który się zlitował i miał patent na wymiane tego elementu bez zdejmowania piasty i rozpinania zawiasu ;-).
mógł byś się dowiedzieć jak to zrobić?
Przeciąć szlifierką.
Zewus
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: KATOWICE
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Zewus »

Zna ktoś momenty dokręcania piasty do zwrotnicy? Planuje wymianę hebli i po bożemu chce założyć większe tarcze kotwiczne, co wiąże się z demontażem piast.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość