[LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS

[LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Postprzez mrznn » 17 kwi 2021, o 22:02

Cześć, czy wymieniał ktoś z was skrzynię w ls430? Moja zaczyna ślizgać się na 3 biegu. Olej zmieniałem dwukrotnie i niewielka poprawa. Dodatkowo po odpaleniu na zimnym słuchać spod samochodu dziwne turkotanie, które ustaje po chwili lub po przegazowaniu. Podejrzewam że pada pompa oleju.

Jakiej skrzyni szukać? A650e o oznaczeniu 35-50ls była też w gs/is 300. Wie ktoś czy to dokładnie te same skrzynie? Podejrzewam że mogą różnić się dzwonem, ale to mogę przełożyć z mojej.

Jeżeli ma ktoś przydatne informacje to proszę o info, co do wymiany też, na co zwrócić uwagę podczas wymiany i co zrobić przy okazji wyjętej skrzyni przy LS. Myślę od razu o regeneracji rozrusznika i czyszczeniu dolotu bo i tak trzeba zdjąć

Pozdrawiam
mrznn
Nowy lex user

Model Lexusa: LS430

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Postprzez owczar » 19 kwi 2021, o 14:51

Ja wymieniałem przez uszkodzenie chłodnicy. Krociec puscil podczas jazdy i olej wyciekl.

W serwisowce znajdziesz cale info - szczegolowo opisane.

Dolotu nie trzeba wcale zwalac, ani rozrusznika.
Ja kupilem z LS-a, jescze byla w auacie wiec pojezdzilem i sprawdzilem. W sumie o nizszym przebiegu niz byla wtedy moja.

Przy rozpinaniu walu porob sobie oznaczenia. Przeguby gumowe odkrecaj od mostu i od skrzyni, a nie odwortnie.
Do odkrecenia drub na gorze potrzebna byla bardzo dluga przedluzka.

Olej wymien dynamicznie po wymianei skrzyni. Przy okazji mozesz sobie zrobic tuning skrzyni - ktos na forum opisywal jak zmeinic cisnienie, ktore lekko przyspiesza zmiane biegow.
Olej zmieniales dynamicznie?
Mialem identyczny problem w galancie. Jak tylko 4 bieg zaczal sie slizagac na rozgrzanym oleju zrobilem wymiane dynamiczna i auto dalej jezdzi, a bylo to z 9 lat temu. Statyczna wymiana niewiele Ci tutaj da.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Powrót do LS