[LS430] Hamowanie silnikiem

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

[LS430] Hamowanie silnikiem

Post autor: owczar »

Cześć,

W związku z dość nędznym układem hamulcowym w LS430 mam pytanko do innych użytkowników. Czy zdarza Wam się hamować silnikiem?

Przy prędkościach autostradowych hamowanie silnikiem jest nawet dość skuteczne. Wystarczy wyłączyć tempomat i auto dość szybko zwalnia. Natomiast jak jadę z prędkością 100-120 to sterownik po puszczeniu gazu dość szybko wyrzuca na luz i auto się toczy i w zasadzie niewiele zwalnia- bardzo małe opory.

Skrzynia daje możliwość hamowania silnikiem i potestowałem ten sposób. Schodzę czasem tylko do 4 biegu, a czasami do 3go. Auto dość szybko wytraca prędkość- np przy ograniczeniach, teren zabudowany itd bez zużywania hamulca. Tylko nie wiem co na to cały układ przeniesienia napędu- w tym skrzynia.

W galancie mam tiptronic i tam prawie zawsze wspomagam hamowanie silnikiem i skrzynią.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Hamowanie silnikiem

Post autor: turkus »

Hej, co prawda, jak wiesz, mam IS300 :) Ale też ma automat i nie sądzę, żeby negatywnie na jego działanie wpływało to, że hamujesz silnikiem. Po coś ta możliwość i takie tryby pracy skrzyni są. Bynajmniej mojemu nic nie dolega, a często jeździmy w trybie manualnym. Zabezpieczeniem jest to, że między 1 a 2 skrzynia reguluje sobie przełożenie sama. Plus mniej obciążasz hamulce.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [LS430] Hamowanie silnikiem

Post autor: tomekb »

W kazdym automacie mozna hamowac silnikiem robie to na codzien w 3 roznych autach. Wazne by wiedziec przy jakiej predkosci mozna zrzucic bieg na nizszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości