LS400 1998 stuki w zawieszeniu

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adrianlbn
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2014, o 19:10
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

LS400 1998 stuki w zawieszeniu

Post autor: adrianlbn »

Cześć Nazywam się Adrian, mieszkam w Lublinie i mam Lexusa Ls400 z 1998. Nie dawno zaobserwowałem stukanie w przednim oraz tylnym zawieszeniu dodam ze mam zawieszenie pneumatyczne. Zacznę od przodu. Byłem już w kilku stacjach diagnostycznych diagnostycznych i w zadanej z nich nic nie stwierdzono. Ja sam osobiście doszukałem się zużytych gum przednich drążków reakcyjnych oraz luzu na dolnych sworzniach. Wszystko wymieniłem i dalej stuka. Z bezradności wymieniłem nawet przednie amortyzatory, (co prawda na używki, ale podobno stan b.dobry) – i bez rezultatu. Co do tylu to jest luz na tylnym dolnym prawym wahaczu (tuleja) którego jeszcze nie kupiłem z uwagi na brak dostępności (chyba serwis mi zostanie). Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co dalej mogę zrobić z tym przednim zawieszeniem? Czytałem ze to mogą być poduszki silnika? Aha stukanie ma dźwięk taki jakby na sznureczku obok silnika powiesić gumowy odważnik, który obija się o karoserie, gdy samochodem buja na nierównościach.
klasyk

Re: LS400 1998 stuki w zawieszeniu

Post autor: klasyk »

Nie kombinuj z amatorami. Do diagnostyki zawieszenia pneumatycznego potrzebny jest ktoś z doświadczeniem. Tradycyjnym łomem to tam sobie można najwyżej w oponę grzmotnąć.
Jedź tutaj: http://www.blonski.com.pl/
Moje wahacze po regeneracji dobiegają już 60 tys km i nadal jest ok.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 1998 stuki w zawieszeniu

Post autor: maniek_ls400 »

adrianlbn pisze: Czytałem ze to mogą być poduszki silnika? Aha stukanie ma dźwięk taki jakby na sznureczku obok silnika powiesić gumowy odważnik, który obija się o karoserie, gdy samochodem buja na nierównościach.
Czy przy wymianie przednich amorków (bez sensu) wymieniłeś też ich górne mocowania na nowe ? Tam jest łożysko i często padało. Inne podejrzane miejsce to górny wahacz przedni. Jeśli nie masz nikogo w okolicy wybierz się tam gdzie radzi klasyk.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
adrianlbn
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2014, o 19:10
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: LS400 1998 stuki w zawieszeniu

Post autor: adrianlbn »

własnie słyszałem o Tym warsztacie i chyba tam będę musiał się wybrać, amortyzatory wymieniałem cale, natomiast wahacze przednie nie maja żadnych luzów, dzięki za podpowiedzi:)
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS400 1998 stuki w zawieszeniu

Post autor: Yoshi323 »

adrianlbn pisze: Aha stukanie ma dźwięk taki jakby na sznureczku obok silnika powiesić gumowy odważnik, który obija się o karoserie, gdy samochodem buja na nierównościach.
Wyjmij komplet kluczy z bagażnika , po jego wyjęciu masz dostęp do sznurka od awaryjnego otwierania wlewu paliwa. Ten sznurek , a właściwie jego plastikowa rączka MUSI być przyczepiony na rzep, bo inaczej,wisząc, wali od wewnątrz o karoserię przy każdym ruchu nadwozia, a dźwięk roznosi się po całej karoserii i ma się wrażenie, że stuka z przodu i z tyłu.Nie mówię, że mam rozwiązanie dla Twojego problemu, ale sprawdź to, zajmie Ci to minutę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości