RX 350 Problem z ruszeniem

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
lewap137
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 20:17
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Rawicz
Kontakt:

RX 350 Problem z ruszeniem

Post autor: lewap137 »

Witam serdecznie,

Panowie jestem tutaj nowy ale już od dawna ( zanim jeszcze kupiłem :LEXUS: RX-a) wiele czytałem na waszym forum. Kupiłem piękny egzemplarz pochodzenia z Kanady z tym, że od 2011 roku jeździł już w Polsce u jednego właściciela - bardzo porządnego Pana :ok:

W każdym razie zakochałem się bez pamięci w tym samochodzie. Wszystko sobie " odpicowałem" i chyba mnie los pokarał :(
Dzisiaj przy ruszeniu ze świateł - dość dynamicznym ruszeniu a właściwie to była to próba ruszenia ponieważ coś poszło nie tak... Mianowicie coś trzasło ale raczej tak tempo nie metalicznie i auto nie może ruszyć swobodnie. Wygląda to trochę tak jak by się ślizgał na sprzęgle - przynajmniej tak bym to opisał w skrzyni manualnej.
Wystarczy minimalne wzniesienie to w ogolę nie może ruszyć...
Jakoś się zakulałem do domu... ale każde ruszenie ze świateł to dosłownie jak ślimak i to na lodzie ( już nawet chciałem wyjść go popchnąć żeby ruszył ) Jak już ruszy to sobie jedzie ale bardzo bardzo leniwie pomimo tego że wciskam gaz , obroty się zwiększają normalnie nawet biegi przełancza . Co prawda wyskakuje błąd CVT i check engin . Po podpięciu pod kompa nazywa sie to KOD usterki P0500 przy sterowniku E8, w opisie wskazuje na czujnk A prędkości pojazdu.

Macie jakieś pomysły ??? może ktos miał taki przypadek.

Dodam tylko że stan oleju prawidłowy, olej w dobrej kondycji ( na bagnecie jest ładny czerwony widać, że nie zmęczony jeszcze- poprzedni właściciel wymieniał go w Toyocie - tak twierdzi)
Brak wycieków ze skrzyni - poci się mocno pomiędzy skrzynią a mechanizmem tym podającym na tył , tym który jest przykręcony bezpośrednio do skrzyni idzie na wał.
Przed tą awarią wszystko pracowała przepięknie aż miło było jechać.

POMOCY :omg:
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: RX 350 Problem z ruszeniem

Post autor: pkobierecki »

Miałem takie coś w służbowym gruzie Nissanie Murano 2.5 dCi i okazało się to być usterką konwertera. 6.500 brutto remont i jak nówka :)
lewap137
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 20:17
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Rawicz
Kontakt:

Re: RX 350 Problem z ruszeniem

Post autor: lewap137 »

Nie pocieszyłeś mnie... Ale to już jakiś trop... Masz może jakieś schematy skrzyń RX-ów ???

Oczywiście dziękuje Ci serdecznie za to że się zaangażowałeś :piwo:
Jeszcze tylko proszę napisz czy u Ciebie też się rozpoczęło od takiego jak by uderzenia i zerwania napędu ???
lewap137
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 20:17
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Rawicz
Kontakt:

Re: RX 350 Problem z ruszeniem

Post autor: lewap137 »

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Po wrzuceniu pozycji P auto można spokojnie przepchnąć - skrzynia nie jest zablokowana.
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: RX 350 Problem z ruszeniem

Post autor: pkobierecki »

Na początku skrzynia zaczęła czasem przerywać podczas jazdy, potem był problem żeby skrzynia po postoju "załączyła jazdę". Aż wreszcie pewnego dnia podczas ruszania z parkingu skrzynia szarpnęła coś chrupnęło i koniec jazdy :D Wszystko to rozegrało się dosłownie na przestrzeni kilku set kilometrów jazdy. Więcej Ci nie pomogę, żadnych schematów nie mam, jedynie takie nieprzyjemne doświadczenie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość