Wibracje przy hamowaniu

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
dell1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2017, o 20:38
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Wibracje przy hamowaniu

Post autor: dell1 »

Witam wszystkich szacownych kolegów mam RX 350 2008r i problem którego nie jestem wstanie zdiagnozować, w momencie lekkiego do hamowania zaczyna bić kierownica w momencie mocnego hamowania wibracja jest mniejsza, wymieniłem już trzy razy tarcze hamulcowe ostatnie na oryginały z ASO i problem nie zniknął, żadnych luzów na zawieszeniu nie ma wymieniłem obie półosie i nic :ireful3: czy ktoś ma jakiś pomył?!.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: skyglobe »

Pomiary bicia piast/tarcz wykonane ?? Piasty przed montażem wyczyszczone na błysk? Zaciski/jarzma wyczyszczone i sprawdzone czy tłoczki poprawnie pracują?? Koła wyważone??
Wiem, pytania wydają się głupie, bo te czynności powinny być zrobione z urzędu, ale uwierz nie są bezzasadne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: michal_zys »

dell1 pisze:Witam wszystkich szacownych kolegów mam RX 350 2008r i problem którego nie jestem wstanie zdiagnozować, w momencie lekkiego do hamowania zaczyna bić kierownica w momencie mocnego hamowania wibracja jest mniejsza, wymieniłem już trzy razy tarcze hamulcowe ostatnie na oryginały z ASO i problem nie zniknął, żadnych luzów na zawieszeniu nie ma wymieniłem obie półosie i nic :ireful3: czy ktoś ma jakiś pomył?!.
Jeśli to nie piasty, przyjrzyj się tylnym hamulcom. Mnie się wydawało, że wibracje generują przednie.
Okazało się, że przegrzewał się tył . Zastanowiła mnie temperatura tarcz, tył był cieplejszy od przodu.
Przyczyna tkwiła w zblokowanych prowadnicach zacisku (typowe w tym modelu) i zbyt ciasno spasowanych szczekach od ręcznego.
dell1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2017, o 20:38
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: dell1 »

skyglobe pisze:Pomiary bicia piast/tarcz wykonane ?? Piasty przed montażem wyczyszczone na błysk? Zaciski/jarzma wyczyszczone i sprawdzone czy tłoczki poprawnie pracują?? Koła wyważone??
Wiem, pytania wydają się głupie, bo te czynności powinny być zrobione z urzędu, ale uwierz nie są bezzasadne.
Pozdrawiam
Witam dzięki za wszystkie podpowiedzi zrobiłem dokładnie jak piszecie i niestety nic się nie zmieniło
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: muzz »

tył też sprawdzony?
kolejna sprawa to luzy w zawieszeniu - czy tu jest wszystko ok?
może to one przenoszą się podczas hamowania na kierownicę/budę?
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: ledziu »

dell1 pisze:
skyglobe pisze:Pomiary bicia piast/tarcz wykonane ?? Piasty przed montażem wyczyszczone na błysk? Zaciski/jarzma wyczyszczone i sprawdzone czy tłoczki poprawnie pracują?? Koła wyważone??
Wiem, pytania wydają się głupie, bo te czynności powinny być zrobione z urzędu, ale uwierz nie są bezzasadne.
Pozdrawiam
Witam dzięki za wszystkie podpowiedzi zrobiłem dokładnie jak piszecie i niestety nic się nie zmieniło
To teraz wchodzisz głębiej tak jak przedmówca mówił luzy zawiasu, magla, drążków k.itp.
dell1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2017, o 20:38
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: dell1 »

okazało się że mam rozwaloną poduszkę pod silnikiem może to ona, teraz się zastanawiam czy wymienić tylko jedną czy wszystkie.
dell1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2017, o 20:38
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu

Post autor: dell1 »

Udało się wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem i mam spokój, dodam że poduszki przejechały 650 tyś. :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości