Podejrzane stuki z układu napędowego.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX

Podejrzane stuki z układu napędowego.

Postprzez DarekLEX » 17 mar 2017, o 18:32

Witam, Jestem szczęśliwym posiadaczem Lexa rx 400h rocznik 2007 Przebieg 280 tys. Mam jednak problem .Od pewnego czasu z układu napędowego dochodzą dziwne stuki ostre metaliczne ...brzmią jak podskakujący metalowy przedmiot, lub mały młoteczek uderzający nie rytmicznie dźwięk dobywa sie z lewej strony perspektywa kierowcy przy kole. Najczęściej występuje to po wyjeździe z miejsca parkingowego tzn. Uruchamiam silnik. Jest zimno to włącza sie spalinowy. Cofam pięć metrów do tylu ,wysiadam z auta w celu zamknięcia miejsca parkingowego. Własnie wtedy zaczyna sie orkiestra głośnych stuków . Towarzyszy tym stukom mocna wibracja,szarpanie autem. Oczywiście udałem sie do autoryzowanego serwisu Lexusa w Szczecinie .. Serwisanci odbyli jazdę próbną godzinna, sprawdzili olej podłączyli komputer... Diagnoza. TEN model tak ma . Jak sie rozgrzeje to objaw ustaje.. I wszystko było by w porządku gdyby nie to ze jak go kupiłem 40 tys kilometrów temu nic podobnego sie nie działo. Teraz doszło tez terkotanie .Auto rozgrzane ruszam i słyszę ciche trykanie przypominające uszkodzony przegub lub luźny zawór w silniku . Gdy pracuje tylko silnik elektryczny jest cicho. Martwię sie bo jeżdżę dużo za granicą i wolał bym uniknąć problemow . Dodam, że Lex jest zagazowany ..
DarekLEX
Nowy lex user

Model Lexusa: rx400h vs gs430

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Postprzez DarekLEX » 31 mar 2017, o 16:12

Witam. Dramat. Wracam do domu Niemiecka autostrada 150 na liczniku zapala mi sie komunikat check hybrid system auto zaczyna zwalniać nie reaguje na dodanie gazu. Staje na poboczu auto nie odpala świecą sie kontrolki akumulatorów plus komunikat o hybrydzie. Odstawiłem auto do serwisu Lexusa w Szczecinie Mieszka 1. Tydzień czekałem na diagnozę . Dziś otrzymałem wstępną. Uszkodzeniu uległa skrzynie biegów prawdopodobne przegrzanie. Przegrzanie te spowodowało uszkodzenie inwertera hybrydy plus spalenie wiązki do, lub z skrzyni biegów na dodatek spali sie komputer od oświetlenia wnętrza auta body kit . Czekam na wycenę. Jestem zły bo bylem juz dwa raz na kontroli skrzyni biegów. Zaraz po kupnie raz potem nie dawno przez te stuki ...Dramat.. Auto od nowości serwisowane w Polskim serwisie autoryzowanym..Jest ktos na tym foru zorientowany w rx 400h.. Może ktoś ma na sprzedaż skrzynie biegów do wersji FWD . Auto z napędem na przód . Inwerter ..i sam nie wiem co jeszcze. Proszę o pomoc..
DarekLEX
Nowy lex user

Postprzez DarekLEX » 16 kwi 2017, o 22:13

Wycena dokonana przez Lexus Szczecin powala 40tys zl do wymiany skrzynia biegów konwerter inwerter i kontroler hybrydy powód uszkodzenia :ireful3: to źle zamocowana wiązka przewodów od instalacji LPG. Ponad rok czasu wiązka tarła o inne kable instalacji auta auto w ostatnim czasie dziwnie sie zachowywało. Przeglądy w autoryzowanym serwisie nie pomogły. Przeglądy instalacji LPG tez nic nie wskazywały.... Dramat .. Auto wysłałem do Lubonia . Zastanawiam sie nad założeniem sprawy zakładowi ktory montował LPG...
DarekLEX
Nowy lex user

Postprzez michalWro » 18 kwi 2017, o 12:25

Masz papiery na to, że autoryzowany serwis stwierdził, że ten typ tak ma?
Może jest szansa ugrać też coś tutaj. Gdyby diagnoza była poprawna, nie doszłoby do kolejnych wydarzeń. Tak tylko teoretyzuję.
michalWro
Lex user

Model Lexusa: LS430

Postprzez djgrubber » 11 lis 2017, o 23:21

Wpolczuje :(
------------------------------------------------------------------------------
Lexus RX300 SE (2005)
djgrubber
Nowy lex user

Model Lexusa: RX300 SE

Postprzez kpk » 12 lis 2017, o 13:45

Jak temat się zakończył?
Pozdrawiam
kpk
Lex user

Model Lexusa: LS430, RX350 MK3

Powrót do RX