Podejrzane stuki z układu napędowego.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Nie ma sensu robienia wymiany denamincznej :)???? Tylko taka ma sens przy standardowej wymianie zostaje 60,70%starego oleju więc jaki sens ma taka wymiana skoro cały syf zostaje dalej zmieszany z nowo dolanym olejem (mimo wymiany filtra). U mnie mechanik wyciągnął wszystko denamicznie, zalał nowym olejem auto było uruchomione popracowało na każdym przełożeniu i znowu poprawka. I dopiero za drugim razem to co ściągnął przypinalo olej. Tak przygotowana skrzynia była gotowa na nowy okej. Pracuje cicho i bez problemu. Co 60tys taki zabieg. Koszt 400zl
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: bulikcbr »

Gregor0388 pisze:Nie ma sensu robienia wymiany denamincznej :)???? Tylko taka ma sens przy standardowej wymianie zostaje 60,70%starego oleju więc jaki sens ma taka wymiana skoro cały syf zostaje dalej zmieszany z nowo dolanym olejem (mimo wymiany filtra). U mnie mechanik wyciągnął wszystko denamicznie, zalał nowym olejem auto było uruchomione popracowało na każdym przełożeniu i znowu poprawka. I dopiero za drugim razem to co ściągnął przypinalo olej. Tak przygotowana skrzynia była gotowa na nowy okej. Pracuje cicho i bez problemu. Co 60tys taki zabieg. Koszt 400zl
A w silniku też robisz zawsze wymianę dynamiczną? Czy płukankę? bo pewnie też zostaje sporo oleju na ściankach.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Rozmawiamy o skrzyni biegów a nie o silniku najwidoczniej nie masz pojęcia dlaczego robi się wymianę dynamiczną w SKRZYNI BIEGÓW. Ale każdy robi jak uważa także :doh:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: carinus »

Wytłumacz nam wszystkim jak się robi dynamiczną wymianę oleju w mechanicznej skrzyni biegów.W przekładniach hydraulicznych jest to normą.Opisałeś nam płukanie skrzyni biegów a nie wymianę dynamiczną,chyba że odsysanie oleju zamiast spuszczania korkiem określasz taką nazwą.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Nie była płukana(bo okej to nie płukanka) tylko przelana nowym olejem,to trochę dwie inne sprawy. Tak olej jest odsysany i pozbywasz się go w całości a nie tylko kilkunastu procentach. O reszcie możesz poczytać w internecie jak Cię to ciekawi. I tak jak napisałem skoro według Ciebie taka wymiana jest głupia i to strata czasu i pieniędzy jak najbardziej możesz tak zrobić i już, nikomu nic do tego. Ja w swoim rx400h robię taką i gitara gra. Ważne że wogole ktoś chce zrobić wymianę a nie jezdzi na jednym oleju bo "ponoć się nie wymienia".
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: carinus »

Bez urazy,nic Tobie nie zarzucam,każdy robi jak uważa.Ja np.popiół z kominka wybieram z popielnika a nie odsysam przez komin,takie małe porównanie do wymiany oleju.Zwróć uwagę na fakt że mylisz pojęcie wymiany dynamicznej,możesz o tym poczytać w necie.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Jasne że bez urazy... Także wybieraj sobie popiół z auta czy kominka jak uważasz :)o tym też można poczytać w necie.Ja robie tak i ludzie którzy przyjeżdżali na warsztat rx też tak robią i jest gitara.Ktos inny robi inaczej lub nie wymienia w cale także, ile ludzi tyle sposobów.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: bulikcbr »

po prostu robią dynamiczną niby wymianę i kasują kasiore odpowiednio a ludzie płacą
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Na szczęście robiłem to u przyjaciela w warsztacie. Ale w wielu przypadkach tak jest, nie tylko jeśli chodzi o wymianę oleju.
pawelwdowczyk
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2017, o 20:44
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: pawelwdowczyk »

Coś cisza w temacie :).
Czy udało się komuś zdiagnozować pochodzenie stuków?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości