Podejrzane stuki z układu napędowego.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Wlej uszczelniacz do układu chłodzenia i do czasu naprawy będziesz miał spokój.Ja jestem zadowolony z działania tego środka,silnik startuje cicho jak dawniej.
Masz jakiś konkretny na myśli czy wszystko co jest do uszczelniania chłodnic da radę?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: carinus »

Ja wlałem K-Seal,kosztował ok.60zł.To nie jest preparat tylko do chłodnic,uszczelnia wszelkie wycieki z układu.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Ja wlałem K-Seal,kosztował ok.60zł.To nie jest preparat tylko do chłodnic,uszczelnia wszelkie wycieki z układu.
OK dzięki za info spróbuję to zakupić w nl. Jak stosować napewno jest na opakowaniu ale może masz inne lepsze wskazówki?? I mówisz że po tym szarpania itd jak w temacie ustaly no kurde aż niedowiary. Oczywiście extra że Tobie to pomogło choć pewnie skuteczność preparatu zależy od wielkości i lokalizacji uszkodzenia.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: carinus »

Dziwne a zarazem dla nas dobre jest to,że nieszczelność pojawia sie na kanale ssącym i doszczelnienie tego jest łatwiejsze.Ten preparat nie wymaga demontażu termostatu,wlewasz i jeździsz.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Dziwne a zarazem dla nas dobre jest to,że nieszczelność pojawia sie na kanale ssącym i doszczelnienie tego jest łatwiejsze.Ten preparat nie wymaga demontażu termostatu,wlewasz i jeździsz.
Źle że tak się dzieje a dobrze ze chociaż w takim miejscu. Spróbuję to kupić i za aplikuje też. Czyli wszystko zostaje bez demontażu tylko lejesz w zbiornik wyrównawczy na rozgrzanym silniku pewnie i tyle. Dzieki za info kolego, ważne żeby dotrzeć do Mosiny.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: carinus »

Wlewasz bezpośrednio do układu chłodzenia.W naszym (Twoim) przypadku na ciepłym silniku będziesz mógł odkręcić bez poparzenia się korek chłodnicy,gdyż pewnie będzie na górze powietrze zamiast płynu.Wlewasz zawartość do chłodnicy i w drogę na kilkanaście minut.Preparat jest zawiesiną czegoś na kształt płatków miedzianych w pieniącej się substancji.Przy ciepłym silniku cała zawartość zacznie od razu krążyć w silniku.Ze zbiorniczka wyrównawczego nie ma szans na zassanie całości,szczególnie z takim defektem.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Wlewasz bezpośrednio do układu chłodzenia.W naszym (Twoim) przypadku na ciepłym silniku będziesz mógł odkręcić bez poparzenia się korek chłodnicy,gdyż pewnie będzie na górze powietrze zamiast płynu.Wlewasz zawartość do chłodnicy i w drogę na kilkanaście minut.Preparat jest zawiesiną czegoś na kształt płatków miedzianych w pieniącej się substancji.Przy ciepłym silniku cała zawartość zacznie od razu krążyć w silniku.Ze zbiorniczka wyrównawczego nie ma szans na zassanie całości,szczególnie z takim defektem.
Świetnie, dziękuję kolego za pomoc i jasne opisanie problemu i "rozwiązania" go, przynajmniej tymczasowego. Oby więcej takich jasnych pomocnych postów. Pozdrawiam
Franz
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2017, o 19:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Franz »

Witam!
Panowie w moim RX400H mam podobne objawy a mianowicie: głuche stukanie z silnika wrę stukot metalowy a ostatnio zaczął przerywać w czasie jazdy tak jakby miał czkawkę...
Co to może być? Gdzie się z tym udać??
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Kolego spr po pierwsze czy masz wodę w chłodnicy bo napewno brakuje. A jak brakuje to peknieta pierwsza glowica lub gniazdo zaworowe. Nie zwlekaj z tym. Auto do mosiny koło Poznania w innym wątku opisałem swój problem i rozwiązanie.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Franz pisze:Witam!
Panowie w moim RX400H mam podobne objawy a mianowicie: głuche stukanie z silnika wrę stukot metalowy a ostatnio zaczął przerywać w czasie jazdy tak jakby miał czkawkę...
Co to może być? Gdzie się z tym udać??
Tu masz temat czytaj ostatnie strony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości