Lexus-Forum • Zobacz wątek - Wymiana oleju w mostach

Wymiana oleju w mostach

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX

Wymiana oleju w mostach

Postprzez galtom » 9 lip 2014, o 20:31

RX300, I-sza generacja.
Czy mozecie mi powiedzieć jakiej specyfikacji olej powinien być uzyty w przednim I tylnym moście oraz jak często wymieniany?

Pozdrawiam,
galtom
pozdrawiam,
galtom
galtom
Lex user

Model Lexusa: RX300 223KM

Re: Wymiana oleju w mostach

Postprzez Jacek » 9 lip 2014, o 23:00

Jacek
Lex user

Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(

Postprzez galtom » 10 lip 2014, o 09:12

Dzieki.
Teraz juz nic nie wiem :-(
Lexus PL i Valvoline -twierdza jedno, choc gwoli scislosci, musialem wybrac Lexusa EU, bo w modelach USA (a takiego mam) RX'a nie ma.
A moze sa jakies roznice miedzy USA/ Europa w tym zakresie?

Fora w USA, mowi, ze do obu mechanizmow roznicowych zalecane sa rozne oleje i okrse miedzy wymianami jest znacznie wiekszy.

Lexus USA twierdzi, że:
The differential fluid should be inspected every 24 months and changed if dirty with Genuine Toyota T-IV Fluid.

Zas dealer Lexusa w NY:

Thank you for your recent inquiry. The type of front rear differential fluids you should use on your 2003 RX300 is 80-90 gear oil and you change it every 3 years or 30,000 miles which ever one comes first.

Bądź tu mądry i pisz wiersze.... :-)
pozdrawiam,
galtom
galtom
Lex user

Model Lexusa: RX300 223KM

Postprzez adcars » 11 cze 2018, o 21:41

Spokojnie trochę racji w tym jest ponieważ przedni mechanizm różnicowy znajduje się w skrzyni biegów i ma ten sam olej, a większość go myli z centralnym mechanizmem różnicowym ( takie coś małe obok skrzyni z którego wychodzi wał napędowy ). Ogólnie do skrzyni biegów olej z normą T-IV a do mechanizmu różnicowego centralnego i tylnego olej klasy np EPX SAE 90 i inne. Jaki byś nie wlał będzie dobrze - lepiej wymieniać co ok 30-50 tyś w zależności od stylu jazdy, tym bardziej że wchodzi go po litrze a sama wymiana jest bardzo prosta. Jest świetna wyszukiwarka olejów ( znajdziesz tam wersję USA ) - wpisz w google "ravenol dobierz olej" Pracuję zawodowo w dziedzinie motoryzacji i powiem że oleje przekładniowe mają super - chyba nie ma nikt większego asortymentu olejów przekładniowych.Silnikowe pewnie też ale nie testowaliśmy.Bez problemu kupisz w necie lub w sieci hurtowni Hart, Inter Cars i chyba Motogama Kraków
adcars
Nowy lex user

Model Lexusa: RX300

Powrót do RX