[lexus]Opony zimowe

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
ODPOWIEDZ
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Miłosz »

W lexie mam nokiany i są ok, teraz dla brata do pandamery kupiłem wielosezonowe uniroyale all season expert i dają radę póki co i na mokrym i na suchym, jak spadnie śnieg to się okaże czy z tym też sobie poradzą :D Chociaż do jazdy po wawie myśle stykną mu.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Smiena
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 lis 2017, o 22:54
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Smiena »

A co myślicie o delikatnym podniesieniu is 200t, przód zamiast 225/40/18 dać 225/45/18 a tył zamiast 255/35 /18 dać 255/40 /18, podniesienie o 2,5 cm a komfort powinien być lepszy. Co wy na to?
Mustaine
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Mustaine »

Stoję przed dużym dylematem. Mam ori felgę z oznaczeniami 17X7JJ. Trochę mnie zastanawia fakt, że w ori był profil kołnierza JJ (w drugim ori komplecie jaki mam też jest JJ) dodatkowo nie ma info dot. profilu przekroju felgi, ale mniejsza z tym...

Szerokość felgi to 7" zalecany na nią rozmiar opony to 215/45/17, tak jak przewidział producent. Jednak ja myślałem o założeniu 225/45/17 i to na zimę.

Jak odniesiecie się do takiego zabiegu?
--- Czy sprawia to jakieś eksploatacyjne problemy?
--- Szersze opony na zimę to zysk przyczepności i mniejsza droga hamowania, ale problem z myszkowaniem i zjawiskiem aquaplaningu (w jakim stopniu)?

Proszę o komentarz,
Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości