Stuki w przednim zawieszeniu

Problemy dotyczące modelu IS

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postprzez kanu » 5 mar 2019, o 11:58

lukas78 napisał(a):W tym konkretnym przypadku proponuję sprawdzić łącznik stabilizatora.

Odkryłem chyba przyczynę... wygląda na to, że stuka osłona kolektora.
Przykręcona jest 3 śrubami, które mimo, że są dokręcone to nie trzymają sztywno osłony i ona się na nich rusza wydając dźwięk stukania.
Testowo podgiąłem osłonę tak by się nie przemieszczała i stukanie zniknęło...

Co dziwne, dźwięki dochodziły jakby z prawej strony przodu (prawe koło), a przecież kolektor jest bardziej po lewej... ;)

Pojeżdże trochę w tym setupie, po czym przywrócę osłonę kolektora do seryjnego wyglądu i zobaczę czy stukanie wróci... jak wróci to wymyślę zamocowanie osłony na sztywno :dirol:
kanu
Lex user

Model Lexusa: IS300h

Postprzez Bodzik » 21 kwi 2019, o 15:51

Witam. Podepne sie pod temat bo mam taki sam problem bo jak tylko założyłem nowy gwint ISC to zaczęło nawalać i tylko z przodu. Wszystko jest ok bo było sprawdzane na 100 różnych sposobów i pytanie czy faktycznie te gwinty ISC mogą dawać w palnik?? bo Gwint założyłem miesiąc temu??
Bodzik
Nowy lex user

Model Lexusa: Is250

Postprzez ghostmateus » 26 kwi 2019, o 23:43

Bodzik napisał(a):Witam. Podepne sie pod temat bo mam taki sam problem bo jak tylko założyłem nowy gwint ISC to zaczęło nawalać i tylko z przodu. Wszystko jest ok bo było sprawdzane na 100 różnych sposobów i pytanie czy faktycznie te gwinty ISC mogą dawać w palnik?? bo Gwint założyłem miesiąc temu??

U mnie tłukło od razu po założeniu na tyłe i się okazało, że trzeba było wymienić gumy górnego mocowania(nowe były prawie cm wyższe może nawet więcej i miały 2 bałwanki) i było po sprawie. Koszt 50pln chyba na stronę ale to już odkryłem po gwarancji a tak dzwoń do klemensa(wporzo chłop) i ogarnie to :fiu: :ok: :hobby:
ghostmateus
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez Bodzik » 13 maja 2019, o 20:24

No i dowiedziałem się co było powodem. Pierdzielone łączniki stabilizatora. Niby wszystko ok na diagnostyce nic nie wychodziło ani na trzepakach ani nawet na garażu a powód głupi a mianowicie łącznik popuszczony o około 1/4 obrotu. Tak niewiele a dziadostwa mi narobiło że masakra bo już myślałem że coś z gwintem nie tak.
Bodzik
Nowy lex user

Model Lexusa: Is250

Postprzez jonek5 » wczoraj, o 12:57

Panowie mi w gs mk2 przy poprzecznych nierównościach głucho puka z tyłu. Mechanik mówi że zawias jest ok. Natomiast wykrył lekkie luzy w tulejach sanek. Myślicie że to może być to czy raczej amory?
jonek5
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs300 mk2

Poprzednia strona

Powrót do IS