Woda w bagażniku IS200 2004r.

Problemy dotyczące modelu IS

Woda w bagażniku IS200 2004r.

Postprzez Nonamex » 2 wrz 2015, o 12:12

Witam. Ostatnio zauważyłem, że z prawej strony bagażnika zbiera się woda. Nie ma jej dużo ale już pojawiła się sporą ilość rudego nalotu. Dziś rozebrałem boczki bagażnika i lejąc wodę po lampie i zderzaku znalazłem przyczynę. Woda przedostaje się przez wywietrzniki. Obawiam się, że uszczelnienie ich dookoła niewiele da ponieważ woda zbiera się na klapkach wywietrznika i tamtedy spływa do środka. Z drugiej strony też pojawiły się jakieś pojedyncze kropelki wody. Czy zaklejenie tych wywietrzników od zewnatrz to dobre rozwioazanie? A może ktoś ma lepszy pomysł?
Nonamex
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Woda w bagażniku IS200 2004r.

Postprzez rkiljan » 6 wrz 2015, o 21:52

Jeśli chodi Ci o zbieranie się wody z prawej strony jak podniesies maskownice to miałem ten sam problem. na samym dole masz gumkę, ja po prostu robiłem w niej dziurkę żeby woda miała gdzie odpływać i po problemie, jedynie co jakiś czas zajrzę i ją udrożnię .
rkiljan
Lex user

Postprzez Nonamex » 10 wrz 2015, o 13:07

Problem rozwiazany może komuś się przyda. U mnie woda przedostawała się przez uszczelkę od wywietrznika. Silikon łazienkowy zalatwił sprawę. Nie wiem czy robienie tam dziury do odpływu wody to dobry pomysł. Na szrocie widziałem ISa, który wlaśnie tym miejscu mial blache zjedzoną przez rdzę i dziurę na wylot.
Nonamex
Nowy lex user

Postprzez endrju1 » 10 wrz 2015, o 16:04

Akurat silikon łazienkowy (sanitarny) odradzam bo jest na occie i potrafi krawędź blachy rdza zjeść. o wiele lepszy dekarski.
endrju1
Lex Master

Model Lexusa: is200

Powrót do IS