Woda w bagażniku IS200 2004r.

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Nonamex
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Woda w bagażniku IS200 2004r.

Post autor: Nonamex »

Witam. Ostatnio zauważyłem, że z prawej strony bagażnika zbiera się woda. Nie ma jej dużo ale już pojawiła się sporą ilość rudego nalotu. Dziś rozebrałem boczki bagażnika i lejąc wodę po lampie i zderzaku znalazłem przyczynę. Woda przedostaje się przez wywietrzniki. Obawiam się, że uszczelnienie ich dookoła niewiele da ponieważ woda zbiera się na klapkach wywietrznika i tamtedy spływa do środka. Z drugiej strony też pojawiły się jakieś pojedyncze kropelki wody. Czy zaklejenie tych wywietrzników od zewnatrz to dobre rozwioazanie? A może ktoś ma lepszy pomysł?
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: Woda w bagażniku IS200 2004r.

Post autor: rkiljan »

Jeśli chodi Ci o zbieranie się wody z prawej strony jak podniesies maskownice to miałem ten sam problem. na samym dole masz gumkę, ja po prostu robiłem w niej dziurkę żeby woda miała gdzie odpływać i po problemie, jedynie co jakiś czas zajrzę i ją udrożnię .
Nonamex
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2015, o 13:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Woda w bagażniku IS200 2004r.

Post autor: Nonamex »

Problem rozwiazany może komuś się przyda. U mnie woda przedostawała się przez uszczelkę od wywietrznika. Silikon łazienkowy zalatwił sprawę. Nie wiem czy robienie tam dziury do odpływu wody to dobry pomysł. Na szrocie widziałem ISa, który wlaśnie tym miejscu mial blache zjedzoną przez rdzę i dziurę na wylot.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Woda w bagażniku IS200 2004r.

Post autor: endrju1 »

Akurat silikon łazienkowy (sanitarny) odradzam bo jest na occie i potrafi krawędź blachy rdza zjeść. o wiele lepszy dekarski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości