Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Problemy dotyczące modelu IS
soczi666
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 20 lis 2014, o 23:35
Model Lexusa: Poszukuję
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: soczi666 »

Co do ustawiania ksenonów powtarzam - najpierw ustawiasz punkt "0" przy nieobciążonym samochodzie za pomocą komputera. Dopiero wtedy możesz dostosować ustawienie soczewki/odbłyśnika. Taka regulacja jest przy silniczku elektrycznym jak to w xenonie. W halogenie też masz podobnie ale silniczek elektryczny jest sterowany pokrętłem, a nie czujnikiem.
Jak masz rozkalibrowany czujnik to może Ci walić po drzewach gdzie będzie widział punkt "0".
Dzięki Dzida za udzielenie mi odpowiedzi.
Co do tego co jest w tym ksenonie to żarnik bo są przetwornice. Na tyle lampy są trzy śrubki.

Czy taką regulacje wykonami mi pracownik stacji diagnostycznej czy mechanik( pracował w serwisie Toyoty)
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: dzida »

Jak będzie miał możliwość podpięcia do sterownika czujników to ustawi. Z drugiej strony punkt "0" można przyjąć dla obecnego ustawienia i wtedy regulować tylko ręcznie jeśli jest jakiś zapas regulacji manualnej.

Przepraszam za pomyłkę w poprzednim poście - najpierw ustawiamy światło manualnie, a potem punkt zerowy chyba, ze nam się skończy śrubka od ręcznej regulacji to zamiennie :mrgreen:
soczi666
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 20 lis 2014, o 23:35
Model Lexusa: Poszukuję
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: soczi666 »

na jednym z lamp są takie znaczki,, Eagle Eyes EE -TY935 HB3 SAE HGHR15P 99 DOT i coś jeszcze ale nie mogę odczytać ze zdjęcia.
Kumpel co ma tego VV mówił że można oszukać kompa i przekręcić ramię od czujnika położenia wahacza by w położeniu normalnym był niby bardziej dociążony. Ale to chyba jego gdybanie
Zrobię jak mówisz wjadę do garażu,włączę światła i będę kręcił śrubka. (wykręcał by opadały) chyba dobrze kombinuję. A jak nic to nie da pojadę do mechanika.
Jak włączam światła i przekręcam zapłon to soczewka idzie w dół a potem w górę do pozycji stałej tylko że za wysoko. Choć patrząc na nią z boku to jest skierowana tak jak by na wprost. Dobrze że lamy w IS są nisko to tragedii nie ma. Sam to muszę ocenić i zamienić się autem i rozminąć.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: dzida »

Jak będziesz sam ustawiał to tutaj masz instrukcję
http://www.swiatla.its.waw.pl/doc_media ... _wiate.pdf
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: carsik »

obawiam się, że poprawne ustawienie tych świateł może nie być możliwe. Poczytałem sobie troszeczkę o tym dziwadle i nie jest to jakoś jasno napisane ale wychodzi na to, że produkowano je na rynek amerykański i HID jest tam zrobiony na przystawce bo podstawowa żarówka to HB3. Chciałbym sie mylić, bo szkoda auta ale prawdopodobnie po wypadku był mocno przemodelowany przód i samochód został odbudowany na elementach z wersji nie wyposażonej fabrycznie w ksenony. Panowie postanowili oszukać system w taki dość pokrętny sposób.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
soczi666
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 20 lis 2014, o 23:35
Model Lexusa: Poszukuję
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: soczi666 »

był mocno przemodelowany przód i samochód został odbudowany na elementach z wersji nie wyposażonej fabrycznie w ksenony. Panowie postanowili oszukać system w taki dość pokrętny sposób.
Widziałem auto i wcale nie było nic poważnego. Nie wiem czy robisz śledztwo czy co ale auto fabrycznie miało ksenony, raz że ma te ustroństwa przy tylnych wahaczach, dwa nie ma poziomowania w kabinie, poziomowanie płynnie działa po przekręceniu zapłonu ...... zresztą wiem bo handlarz miał nierozbity ksenon który mogłem kupić ale po co mi jeden. A te lampy jakie są takie są. Temat zamykam
Dziki dzida za fachową pomoc.
soczi666
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 20 lis 2014, o 23:35
Model Lexusa: Poszukuję
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Regulacja nie fabrycznych świateł ksenonowych.

Post autor: soczi666 »

bo podstawowa żarówka to HB3
HB3 jest do świateł drogowych, no chyba że przetwornice to atrapy
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości