o czesciach blacharskich do sport cross usa

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: forest »

w USA mają inne przepisy dotyczące stref zgniotu... wiec zderzaki przód i tył USA bardziej wystają (myśle że wiesz o co mi chodzi)
a może wystarczy zmienić tą belke/wzmocnienie pod zderzakiem na te z wer. EU i wtedy każdy zderzak EU ci podpasuje...

myśle że błotniki EU powinny pasować ale moge się mylić.

masz dzielone otwory pod halogeny??? nie rozumiem, przeciesz pisałeś że masz sportcrossa (DAJ FOTY!)
może masz zderzaki od sedana... wiesz chyba że zderzak od sedana różni sie od sportcrossa wyglądam?
SC430 '2002
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: po_bandzie »

tak, mam dzielone otwory. mozliwe, ze jest to od zderzak od sedana, poprzedni wlasciciel mogl cos przyrzeźbić.. fajnie by było się dowiedzieć, czy po wymianie tej belki, by przypasował.. :? zadzwonie dzis do jakiegos blacharza z tematu..
LEXUS HIP-HOP
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: lukas78 »

Najlepiej podjedź gdzieś do gościa co ma rozbebeszonego IS (np. do tego co brałeś od niego cześci) i porównaj wygląd i uchwyty przedniej belki oraz innych elementów blacharskich (pomierz sobie pewne charakterystyczne wielkości - a jak się zbytnio nie znasz, to weź ze sobą blacharza) - zderzak o którym piszesz ja również uważam, że jest od sedana, ale to nie problem, bo do sporej liczby sportcrossów po kolizji montują takie zderzaki ze względu na ich większy dostęp na rynku wtórnym. :)
Zapodaj fotki swojego auta w odpowiednim dziale.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: forest »

no ja bym ci polecał kupić zderzak od sportcrossa (zapytam kumpla może jeszcze ma jeden wer. EU)

ale zaraz... tzn że przymierzałeś zderzak od sedana i mówisz że nie pasi pod belke?
więc sądze że zderzak od sportcrossa bedzie pasić idealnie bez konieczności zmiany belki,
a to dlatego że zderzak sportcross nie dzieli się na wer. USA i EU tylko oba są takie same
(prawdopodobnie na 90% - teraz właśnie się nad tym tak zastanowiłem)

zderzaki sedan a sportcross różnią się przede wszystkim wyglądem, halogenami, położeniem otworów na spryski...
SC430 '2002
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: po_bandzie »

@forest - no to jeszcze raz odpowiadam
mam teraz (jak udało mi się tu wspólnie ustalić z wami) zderzak od sedana założony (bo otwór na halogeny jest dzielony na 2), sprysków to on nie ma (mimo ze xenon, ale w usa nie miały, nawet przycisku nie mam w kabinie).
przymierzałem nowozakupiony zderzak od sedana i nie wszedł, raczej przez belkę, która jest znacznie grubsza (wer usa) od tych, jakie zauważyłem na allegro (europejskie). nie sądzę, by europejski zderzak nawet od sportcrossa pasił bez wymiany tej belki. mam pytanie: czy halogeny kształetem się różnią między kombi a sedanem? bo jak tak, to ja będę dążył do tego, by już dopasować ten od sedana - były też halogeny dołożone do niego :)
LEXUS HIP-HOP
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: janasek »

Halogeny od SportCrossa są takie wąskie podłużne, prostokątne a raczej w kształcie takiego kopniętego prostokątu, a od sedana są szersze i od skraju mają skośną krawędz a od środka prosto.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: forest »

tu masz różnice wszystkie auta są po lifcie
zauważ że zderzaki od sportcrossa są takie same

Obrazek

:piwko:
SC430 '2002
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: po_bandzie »

forescie bez suwmiarki drobnych różnic po zdjęciu nie swierdzisz. skoro zderzak w usa ma wejść na grubszą belkę wzmacniającą, to też powinien być głębszy. ale co mogę powiedzieć teraz na pewno, to stary mam taki jak na górze (głęboki, usa) a nowy też mam z tak samo jak na górze otworami na halo (z tym że płytszy) i bez sprysków. może to sprzed liftu?? ciekawe czy po zmianie belki taki sprzed liftu przypasuje. no ale cóż.. okaże się niedługo już, nie ma co mantykować ;-) jak już wspominałem: bardzo bym chciał, żeby ten od sedana pasował, bo kupiłem go już z halogenami (a dotychczas takowych nie posiadałem) za 250zł. :mrgreen:
LEXUS HIP-HOP
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: carinus »

Chciałbym wymienić przednie błotniki na jakieś bez szpachli i nie wiem czy poliftowe sedany nadadzą sie na dawcę dla sportcrossa.
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: o czesciach blacharskich do sport cross usa

Post autor: Oliwier »

Mam pytanie odnośnie przednich zderzaków sedana EU i USA , czy różnią się czymś na dole ? :P pewnie jest bardziej wypukły w USA nie ?? pytam bo planuję sprowadzić sobie dokładkę z USA. W porównaniu do cen z Anglii z przesyłkami przebicie jest dwukrotne na korzyść USA ( myślę że cło nie obejmie 100 % wartości z przesyłką nie ?) jednakże sprzedawca z USA nie gwarantuje że będzie pasowała a sama dokładka się różni :

"EU"
Obrazek

"USA"
Obrazek

co sądzicie ?? da się to dopasować do europejczyka , czy jednak nie ryzykować ??
https://www.facebook.com/JZS147pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości