Jak czyścić dywaniki welurowe?

Problemy dotyczące modelu IS

Postprzez raffi80 » 26 lut 2017, o 17:55

Podzielcie się proszę wiedzą i doświadczeniem w kwestii pielęgnacji dywaników welurowych. Czym je czyścicie? Jakich używacie środków?
raffi80
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: Jak czyścić dywaniki welurowe?

Postprzez Aleksanderu » 26 lut 2017, o 19:21

raffi80 napisał(a):Podzielcie się proszę wiedzą i doświadczeniem w kwestii pielęgnacji dywaników welurowych. Czym je czyścicie? Jakich używacie środków?

Swoje dywaniki myje razem z samochodem. Jadę na myjnie bezdotykową i płucze ciśnieniem, jeśli są naprawdę zapuszczone to trochę detergentu (Ten z myjni). Wkładam do bagażnika i jadę do domu na gazecie. Tam rozkładam aż wyschną.
Aleksanderu
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez One Fifty » 1 mar 2017, o 23:39

Myjka wysokociśnieniowa jest ok. Ja też tak zawsze myję, tylko raczej w lecie, żeby mogły szybko ociec i wyschnąć. Trochę proszku do prania na wierzch i już. Dobrze wypłukać i czyste jak łza.
One Fifty
Lex user

Model Lexusa: Jeszcze żaden

Re: Jak czyścić dywaniki welurowe?

Postprzez raffi80 » 9 mar 2017, o 00:25

Dzięki. Też myślałem o myjni bezdotykowej, ale zastanawiałem się, czy ciśnienie nie będzie zbyt destrukcyjne na ten jak by nie patrzeć dość delikatny welur. No i kwestia schnięcia. Przy takiej pogodzie w zimnym garażu pewnie ze dwa dni zejdzie.
raffi80
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Powrót do IS