Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: tomlex »

Witam mam problem z prawym lusterkiem w is 200. Zrobiła się duża fioletowo czarna plama domyślam się że to fotochrom sie rozlał, ale gdy było dobre nie ściemniało się. Drugie lewe lusterko też się nie ściemnia więc jak najprościej sprawdzic jakie powinny być. I jakby ktoś miał na sprzedarz prawe lusterko elektryczne, podgrzewame,europejskie to chętnie kupie. Pytanie jeszcze czy da się przełożyć sam wkład lub szkło.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: adeq4 »

Ściągnij lustro i zobacz ile przewodów do niego idzie. 2 - podgrzewanie, 4 - grzanie z fotochromem.
eryx
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2015, o 08:43
Model Lexusa: is300 sc
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: eryx »

Ostatnio też mam problem z prawym lusterkiem. Z tego co udało mi się ustalić to:
- do ściemniania używany jest czujnik za lusterkiem wewnętrznym widać go patrząc na lusterko od przodu samochodu po zasłonięciu czujnika lusterka robią się lekko niebieskie;
- ściemnianie włącza się i wyłącza przyciskiem auto na lusterku wewnętrznym;
- do lusterka w moim przypadku dochodzi 9 przewodów lusterko podgrzewane, fotochrom, elektrycznie regulowane i składane ( is300 2004 r);
- po zasłonięciu czujnika na jednym z przewodów pojawia się napięcie 1V ( to był chyba środkowy przewód w kostce, tak na 90 %).
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: grucha2666 »

również mam lusterka fotochrom i rozlał mi się delikatnie czynnik (tam gdzie lusterko przechodzi w inny kąt w pionie). jest jakiś sposób na naprawę tego czy trzeba cały wkład wymieniać? (wkład lusterka w ASO 900 zł.....)
eryx
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2015, o 08:43
Model Lexusa: is300 sc
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: eryx »

Nie spotkałem się jeszcze z jakimś sposobem naprawy tego, wiec prawdopodobnie pozostaje wymiana. Na allegro jest dużo lusterek UK tylko pozostaje pytanie czy zakres regulacji jest ok. Trzeba by wsiąść na miejsce pasażera i zobaczyć czy da się wyregulować usterko w wystarczającym zakresie. Chyba że ktoś z forum posiada takie lusterka na sprzedaż.
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: raffi80 »

Mam ten sam problem - wielka "plama" w prawym lusterku fotochromatycznym. I dostępność na rynku wtórnym wkładu lusterka fotochromatycznego w wersji europejskiej lub całego lusterka z obudową włącznie jest dramatycznie mała. Prawie same Angliki, a jak się zdarzy Europejczyk, to jest ze zwykłym wkładem (czyli nie fotochrom). Chyba trzeba będzie przeboleć zakup nowego w ASO. To lusterko to jedna z tych najbardziej egzotycznych części w tym modelu Lexusa.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: endrju1 »

A tak z ciekawości, czym się różni wkład od anglika od tego EU?
Przecież kąt ustawia mechanizm (a więc reszta lusterka) a wkład powinien być taki sam. W hondzie pamiętam ze lusterka EU i angliki były takie same za wyjątkiem mocowania do drzwi (które było pod innym kątem).
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: raffi80 »

@endrju1 Nie wiem, czym się różni, ale podobno kąta nie da się wyregulować samym tylko mechanizmem sterowania. To nie jest przypadek czy totalna niewiedza wszystkich sprzedawców, że podkreśla się pochodzenie danej części.
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: a_rek »

Sam trójąt jest inny. Jak się nie myle lex ma lusterka symetryczne.
ainureser
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2016, o 13:23
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Is 200 lusterko czy to fotochrom.

Post autor: ainureser »

Odgrzeje trochę temat.
Kupiłem wkład podgrzewany ale bez fotochromu bo faktycznie ciezko znalezc w przystepnej cenie. Pogodzilem sie z faktem braku fotochromu ale mam czyto elektryczne pytanie. Co zrobić z tymi dwoma teraz niepotrzebnymi kablami? Jest na nich napiecie? Odciac przy kostce czy moze zakleic tasma i zostawic?
Z gory dzieki
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości